ТОП-10 найкращих антивірусів для ПК
Фейкова реклама в Google, троян, атакуючий банківські додатки, здирство грошей (фішинг) з допомогою фейкових сайтів – це лише деякі з останніх загроз, із якими стикаються користувачі. Злочинці роблять все, щоб заразити комп'ютери, вкрасти дані та гроші. Надійні найкращі антивіруси захистять вас від великих втрат.
Антивірусна програма – один із найважливіших інструментів, який має бути встановлений на кожному персональному комп'ютері, ноутбукці, мобільному телефоні або планшеті. Захист від шкідливих програм є надзвичайно важливим, оскільки незахищена операційна система може стати метою атаки. Ще півбіди, якщо це просто комп'ютерний вірус. Гірше, якщо в пристрій потрапить шпигунське ПЗ тощо. З огляду на це ми представляємо ТОП антивірусів, який допоможе вам підібрати для себе оптимальний варіант.
Рейтинг найкращих антивірусних програм для ПК
1. ESET NOD32
ТОП найкращих антивірусів відкриває ESET NOD32. Це антивірус, який має найменше навантаження на систему, забезпечуючи при цьому високий рівень безпеки. Орієнтований на домашніх користувачів. Він захищає комп'ютери (з Windows 10, 8.1, 7 або Vista) від вірусів, шпигунських програм та програм-вимагачів (що вимагають викуп в обмін на розблокування доступу до раніше зашифрованих файлів).
Програма може швидко виявити зловмисника, який намагається влаштуватися на диску. NOD32 практично непомітний під час роботи, а при грі перемикається в ще більш стриманий режим. Саме тому він такий популярний і високо цінується. Так що, якщо ви ставите питання, який антивірус купити для домашнього використання, ESET NOD32 Antivirus стане гарним вибором.
2. Norton 360
Якщо говорити про те, які найпопулярніші антивіруси, Norton 360, безумовно, виділяється серед інших програм. Недарма Norton отримує найвищі оцінки у рейтингах антивірусів AV Test. Програма пропонує найкращий антивірусний захист і бореться зі шпигунськими та програмами-вимагачами.
Ви можете встановити Norton 360 на свій комп'ютер (ПК, Mac), планшет та смартфон (Android, iOS). Ви можете вибрати одну із трьох версій Norton 360: Standard, Deluxe, Premium. Вони відрізняються кількістю пристроїв, що захищаються (1-10), ємністю хмарного резервного копіювання (до 75 ГБ), додатковими функціями (у більш високих пакетах є батьківський контроль, пошук особистих даних у даркнеті тощо) і ціною. VPN доступний у кожному тарифному плані.
Ефективний, відомий та визнаний антивірус Norton 360 пропонує, серед іншого: захист від шпигунських програм, програм-вимагачів або пошкодження ресурсів пристрою. Творці вихваляються, що використовували інноваційні рішення для захисту клієнтів, у тому числі штучний інтелект (ШІ) та машинне навчання.
3. Norton 360 For Gamers
До антивірусних програм ми спеціально включили окремо Norton 360 For Gamers. Це продукт, призначений переважно для геймерів і розрахований на кількість пристроїв до 3 одиниць. Цікаво, що програмне забезпечення не тільки забезпечує безпеку, але й оптимізує продуктивність гри, зводячи до мінімуму затримки та падіння плавності, а також обмежує системні ресурси, що виділяються додаткам, які працюють у фоновому режимі.
Завдяки цій програмі у вас також буде до 50 ГБ для резервного копіювання даних у хмарі. Є функція VPN, що забезпечує максимальну конфіденційність, менеджер паролів і навіть механізм блокування веб-камери та батьківський контроль.
4. ESET Smart Security Premium BOX 1
ESET Smart Security Premium забезпечує безпеку у всіх аспектах на дуже високому рівні. Програмне забезпечення, що входить до ТОП кращих антивірусів, є багатофункціональним комплексом, оснащеним різними механізмами безпеки: від шифрування даних до менеджера паролів, захисту від атак на основі сценаріїв, банківського захисту та сканера пам'яті. Всі ці рішення, а також великі функції захисту від фішингу та спаму роблять його продуктом, що відповідає очікуванням великих компаній.
5. Avast Free Antivirus
Рейтинги антивірусів не обходяться без популярної програми Avast Free Antivirus. Ймовірно, це один із найвідоміших безкоштовних антивірусів. В Avast ви знайдете, насамперед, потужний щит від вірусів та шкідливого ПЗ, що працює в режимі реального часу (виробник задіяв можливості штучного інтелекту).
Антивірус шукає вразливості у мережах Wi-Fi, не дозволяє зовнішнім програмам шифрувати або змінювати файли, а також попереджає перед відкриттям підозрілого сайту. Великою перевагою є аварійний диск, який дозволяє сканувати пристрій перед запуском системи. Avast не уповільнює роботу вашого комп'ютера і не повідомляє про помилкові спрацьовування. Встановити програму можна на Windows, MacOS, Android та iOS.
Avast Free Antivirus призначений лише для домашнього використання та не може застосовуватись у комерційних цілях. Тому люди, які використовують комп'ютер для роботи чи бізнесу, повинні шукати іншу програму або купувати платну ліцензію (що значно розширює можливості цієї програми).
6. Comodo AntiVirus
Ще один хороший варіант із ТОП антивірусів на ПК, якщо хочете знати, який безкоштовний антивірус вибрати у 2024 році. Безкоштовний план Comodo включає захист критично важливих елементів системи, функції блокування шкідливих програм, пісочницю, тобто безпечний віртуальний простір, в якому відкриваються підозрілі файли, інструмент виявлення шпигунських програм і аварійний диск.
Comodo – безкоштовний антивірус, який працює у хмарі, де він перевіряє кожен файл перед відкриттям на комп'ютері. Вбудований активний захист нейтралізує шкідливе програмне забезпечення до того, як воно зможе заразити систему.
7. AVG AntiVirus
Якщо шукаєте хороші антивіруси, зверніть увагу на базову програму для вашого комп'ютера – AVG AntiVirus. Антивірус від AVG – масштабний продукт, який не обтяжить бюджет. Його власником та виробником є Avast з 2016 року, так що це чимось схоже програмне забезпечення. Це безкоштовний антивірус, який забезпечить надійний базовий захист комп'ютера в режимі реального часу.
AVG блокує віруси, шпигунське програмне забезпечення, програми-вимагачі, комп'ютерних черв'яків, небезпечні посилання та вкладення електронної пошти, а також контролює продуктивність вашого комп'ютера. Використовуючи безкоштовний AVG, ви забезпечуєте своєму пристрої 6 рівнів захисту. Важливим елементом є постійне оновлення програми. Платний варіант містить добре розвинені інструменти, які здатні ефективно захистити пристрої користувача.
8. McAfee
Антивірус преміум-класу, безпечний перегляд Інтернету та оптимізація комп'ютера – це все про McAfee Total Protection. Антивірус Макафі захищає від вірусів, програм-вимагачів та інших типів шкідливих та шпигунських програм. Програма фільтрує спам, шифрує файли, допомагає ефективно видалити дані, яких хочете позбутися, пропонує хороший менеджер паролів (у кожному плані).
У McAfee ви знайдете програму підвищення продуктивності комп'ютера. Що дає? Серед іншого, автоматично збільшує продуктивність процесора до 36% для будь-якої програми, допомагає працювати на 6% швидше, знижує витрату заряду батареї ноутбука та блокує автоматичне відтворення відео на веб-сайтах.
9. Windows Defender
Рейтинг антивірусів буде неповним без відомої програми Windows Defender. Найбільшою перевагою Windows Defender є поєднання безкоштовної служби з гарним захистом від шкідливих програм. Додайте до цього простоту роботи – користувачеві операційної системи Windows не потрібно нічого встановлювати, програма є частиною системи – і ви отримаєте відповідь, чому багато хто вважає Windows Defender достатнім захистом.
Так, Windows Defenders не має додаткових опцій, які пропонують платні конкуренти, такі як підвищення продуктивності пристрою, VPN або очищення комп'ютера. Але захист у режимі реального часу, перевірка файлів під час завантаження, батьківський контроль (за допомогою браузера Edge), захист від фішингу – гідні функції, які пропонує Windows Defender.
10. Bitdefender
Завершує наш ТОП-10 найкращих антивірусів на ПК – безкоштовний антивірус від Bitdefender. Ця програма забезпечує базовий антивірусний захист і позбавлена деяких важливих функцій, які є у платних пакетах Bitdefender та безкоштовних додатках сторонніх виробників.
У складі програмного забезпечення Bitdefender Free Antivirus можна використовувати класичний антивірус, який дозволяє сканувати комп'ютер, є активний моніторинг загроз у реальному часі та захист мережі. Антивірус захищає пристрій від загроз з боку шкідливого, шпигунського та рекламного програмного забезпечення, а також має частковий захист від програм-вимагачів.
Ми не включили до рейтингу Kaspersky Free від російської компанії «Лабораторія Касперського». Ще до початку війни та російського вторгнення як його творець, так і продукція викликали численні суперечки та сумніви, коли справа стосувалася питань безпеки. Насамперед через підозри у зв'язках компанії та її творця з ФСБ та іншими російськими спецслужбами.
Після російського вторгнення в Україну ці страхи та побоювання лише посилилися. Багато урядових установ у Європі та США випустили попередження про програмне забезпечення «Лабораторії Касперського» та заборонили його використання на урядових пристроях через побоювання, що воно може бути використане для атак та шпигунства. Маючи цю інформацію, ми надаємо вам самостійно ухвалити рішення, чи варто обирати безкоштовний антивірус від «Лабораторії Касперського».
Антивірусна програма – важливий інструмент безпеки комп'ютера. Антивірус захищає від вірусів, які можуть пошкодити операційну систему, знищити чи вкрасти особисті дані та навіть заразити інші пристрої в мережі. Без антивірусу комп'ютер вразливий для атак, і ви можете втратити важливі файли, документи чи інформацію. Тому варто встановити антивірус, щоб захистити пристрої та уникнути ризику втрати даних або атак хакерів. І наш список кращих антивірусів допоможе вибрати найоптимальнішу програму для ПК.
Автор: Вікторія Удовицька, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: