Як вибрати підставку для ноутбука: поради
Якщо ви проводите багато часу за лептопом, наприклад, переглядаючи фільми або серіали, обробляючи фото, працюючи з різними програмами та додатками, граючи в ігри, то вам знадобиться охолоджувальна підставка для ноутбука, яка краще дозволить виставити техніку і подбає про ваш рівень комфорту. Але асортимент таких пристроїв настільки великий і різноманітний, що не кожен покупець самостійно зможе розібратися з ним. Тому в цій статті наші фахівці розповідають, як правильно вибрати охолоджувальну підставку для ноутбука.
Як правильно вибрати підставку для ноутбука: основні критерії
Підставка для ноута – це спеціальна конструкція для комфортного розміщення техніки, а також збільшення проміжку від поверхні до вентиляційного отвору, що сприяє охолодженню пристрою та зменшує ймовірність перегріву. Охолодження ноутбука необхідне під час роботи з графікою або в багатопотоковому режимі, при сильних навантаженнях, геймінгу та інше. Також додаткове охолодження рекомендовано, якщо техніка використовується в умовах високої температури повітря (наприклад, влітку або в країнах зі спекотним кліматом).
Такі підставки дозволяють користуватися лептопом на ліжках, диванах, м'яких кріслах, при цьому ковдра не перекриватиме вентиляційні отвори. Крім того, подібні пристрої дають можливість виставити ноут під комфортним кутом, що дозволяє не напружувати очі і спину під час роботи або перегляду мультимедіаконтенту.
Отже, розібралися, що таке і навіщо необхідна охолоджувальна підставка для ноутбука, як вибрати оптимальну модель та на які параметри звернути більшу увагу – читайте далі.
Вид підставки для лептопа
Не знаєте, як вибрати підставку для ноутбука? Розпочніть із найпростішого – визначьтеся з видом пристрою. За типом конструкції розрізняють два види виробів:
- Підставка. Мінімалістичного дизайну перфорована стільниця без ніжок, яка дозволяє піднятий ноут на кілька сантиметрів вище за робочу поверхню. Плюси такої моделі: компактність, мобільність, доступна ціна. Виробники пропонують жорсткі (настільні) підставки та м'які (наколені). Перші рекомендовані для встановлення на робочому столі, а другі – для використання на диванах, ліжках та інших м'яких поверхнях.
- Столик-підставка. Конструкція моделі схожа на переносний ліжковий столик, але адаптована під ноутбук. Виріб має високі ніжки, що дозволяє змінювати висоту та кут нахилу. Залежно від габаритних розмірів та додаткового оснащення деякі моделі підходять для розміщення лептопа та периферійних пристроїв (наприклад, комп'ютерної мишки чи лампи). Перевагами моделі називають комфорт експлуатації та широку сферу застосування, а недоліками – обмежену мобільність, вищу ціну.
Матеріали виготовлення
Далі розповідаємо, як вибрати охолоджувальну підставку під ноутбук, яка прослужить досить довго. Тут важливо звернути увагу на матеріал: чим міцніша і надійніша конструкція, тим довше прослужить пристрій. Сучасні підставки для ноуту виготовляють із таких матеріалів:
- Пластик – легкі і досить-таки тендітні моделі, які представлені в різних формах і колірних рішеннях. Зручні під час транспортування, відрізняються невисокою вартістю. Але погано відводять тепло, швидко нагріваються та характеризуються недостатньою міцністю.
- Алюміній – міцні та порівняно легкі конструкції, які чудово справляються із завданням відведення тепла. Виглядають стильно, але коштують дорожче моделей попереднього зразка.
- Мідь – мають найкращі тепловідвідні властивості, тому і ціна значно вище. Але такі підставки прослужать довгий період, а також дозволять працювати з ноутом за інтенсивних навантажень без перегріву.
- Дерево – ефектні на вигляд екземпляри, які буквально прикрасять будь-який інтер'єр. А ось недоліком таких виробів називають завищену вартість, громіздкість, слабке відведення тепла.
- Текстиль – виготовлена із тепловідвідних матеріалів модель призначена виключно для використання ноутбука на колінах. Крім того, такі вироби трапляються нечасто.
Розмір та дизайн
Багато покупців цікавляться, як підібрати охолоджувальну підставку для ноутбука за розміром. Важливо, щоб конструкція була трохи більшою за ноут. В іншому випадку робота з лептопом буде незручною, а охолодження – недостатнім. Тому багато виробників пропонують наступну диференціацію підставок по діагоналі:
- до 14 дюймів – нетбуки, компактні ультрабуки;
- 15-16 дюймів – більшість лептопів;
- 17-18 дюймів – мультимедійні та ігрові моделі.
В асортименті зустрічаються й універсальні складні/розсувні варіанти. Такі конструкції зручні тим, що можуть використовуватись з ноутами різних розмірів. Найчастіше в описі такої підставки вказуються мінімальна та максимальна діагоналі.
Щодо дизайну підставки з кулером, то тут важливо орієнтуватися на особливості матеріалу виготовлення. Дерев'яні моделі мають відповідне фарбування поверхонь, алюмінієві – часто виконані під срібло. А ось пластикові вироби найбагатші на забарвлення: чорні, білі, бежеві, червоні, сині, зелені тощо.
Тип охолодження
Тип охолодження – один із найважливіших параметрів, на який потрібно звернути увагу, відповідаючи на питання, як вибрати підставку для ноутбука з охолодженням. Існує дві типові системи охолодження:
- Пасивне охолодження – поглинання та подальше розсіювання виробленого ноутбуком тепла за допомогою використання матеріалу підставки. При цьому покращення циркуляції повітря відбувається завдяки збільшенню проміжку між лептопом та робочою панеллю.
- Активне охолодження – система передбачає наявність кількох вбудованих кулерів, що дозволяє ефективно та одночасно оперативно знизити температуру нагріву.
Підставки з пасивним охолодженням коштують трохи дешевше та підходять для використання на столах або колінах. Активна система охолодження ефективніша, але й гучніша, оскільки залежить від швидкості обертання та кількості вбудованих вентиляторів.
Вентилятори
Від кількості задіяних вентиляторів залежить якість охолодження техніки – зважайте на цей момент на етапі вибору моделі. У середньому виробники випускають зразки із 1-4 кулерами. Зверніть увагу, що кількість кулерів впливає не тільки на якість охолодження лептопа, але і на вартість підставки, а також рівень шуму та споживання енергії.
Також на якість охолодження впливає швидкість обертання лопастей вентиляторів. Вимірюється цей техпараметр у кількості вироблених за одну хвилину оборотів (об/хв), тому часто один потужний кулер вважається більш ефективнішим кількох малопотужних. І від цього параметра залежить рівень гучності: чим більша швидкість обертів за хвилину, тим гучніше працює пристрій.
Вибираючи підставку, уточніть розташування вентиляторів: по центру, по краях, змінний тип. Ідеальним вважається той варіант, коли розташування кулерів збігається з розміщенням отворів системи охолодження ноута.
Оснащення та функції
Перед тим, як вибрати підставку для охолодження ноутбука, рекомендуємо ознайомитись з додатковими особливостями пристроїв. Так, у деяких моделях передбачені допоміжні функції:
- регулювання висоти;
- регулювання нахилу;
- зміна швидкості вентиляторів;
- зміна числа працюючих кулерів;
- можливість зміни вентиляторів (перехід з активного охолодження на пасивне);
- вибір напрямку руху повітря (обдув або відведення повітря).
Також деякі моделі мають багатший функціонал: підсвічування поверхні, динаміки для посилення акустичної системи техніки, USB-концентратор, фіксатори для стійкого розміщення. Більш просунуті моделі припускають наявність підставки для мишки та підкладки для руки, висувної скриньки для зберігання флеш-накопичувачів, шнурів підключення, навушників та інших корисних речей.
Виробники підставок для ноута
Підставки для ноутбука з охолодженням, як вибрати які ви вже знаєте, випускають багато торгових марок. Але якщо говорити про оптимальне співвідношення ціни та якості, то рекомендуємо товари таких брендів, як XOKO, UFT, OfficePro, Deepcool, Esperanza, Zalman, EcoWalnut, Cooler Master і т.д. Переходьте в наші каталоги та вивчайте асортимент – представлені моделі відрізняються вартістю, функціоналом, характеристиками та навіть дизайном.
Яка охолоджувальна підставка для ноутбука краще
При виборі підставки для лептопа важливо враховувати всі перераховані вище критерії. Наприклад, від вибору матеріалу залежить не тільки довговічність та естетична привабливість пристрою, а й комфорт експлуатації. Так, для подорожей краще обрати пластикову модель, яка характеризується високою мобільністю за рахунок малої ваги. Для використання вдома підійде варіант із алюмінію або міді. Підставка для ноуту, яка виготовлена з дерева, стане чудовим доповненням робочого столу керівника.
Якщо підставка з вентилятором вибирається для геймера, то більш підходящими варіантами будуть моделі з яскравим або неоновим підсвічуванням, покращеною системою охолодження. Школярам та студентам можна підібрати практичні зразки з алюмінію, які відрізняються малою вагою та мінімалістичним дизайном. Також небажано наявність будь-яких навісних елементів або принтів – подібні «прикраси» лише відволікатимуть від навчання.
Тепер ви знаєте, яка буває підставка для ноутбука, яку вибрати з урахуванням особистих вподобаньг та фінансових можливостей. За потреби наші співробітники кол-центру завжди раді допомогти з вибором товарів та оформленням замовлень – звертайтесь. Ми пропонуємо якісну техніку за дуже вигідними цінами. Тому обов'язково підписуйтесь на наші новинні розсилки та Телеграм-канал, щоб отримувати ще більше корисних порад та рекомендацій, читати огляди товарів, відстежувати акції та розіграші.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: