Ломтерезка - корисний помічник у кожному домі. Для чого потрібен слайсер?
**[Ломтерезка] [посилання 1 ** являє собою електронний пристрій, призначений для нарізки продуктів. Більш сучасна назва -** [слайсер] посилання 1**. З його допомогою можна тонко і рівно нарізати сир, ковбасу, хліб, овочі, фрукти і т.п.
Перша ломтерезка механічного типу управління була запатентована в кінці ХІХ століття голландським м'ясником. На той час слайсер не міг похвалитися безпекою при використанні - він міг вдало відрізати як шмат продукту, так і частину пальця. З роками ломтерезка постійно вдосконалювалася і з 70-х років минулого століття стала почесним членом сімейства дрібної кухонної техніки.
Ломтерізки часто можна побачити в продуктових відділах супермаркетів, магазинах продтоварів. Напевно помічали, як продавець або представник обслуговуючого персоналу після прохання зважити певну кількість продукту заодно нарізав його на слайси за допомогою спеціальної машини. Крім того, слайсер є обов'язковим агрегатом на кухні ресторанів і кафе - для таких закладів, як правило, призначені професійні слайсери.
У побуті ломтерезка часто використовується домогосподарками, і особливо зручна вона в тих випадках, коли потрібно швидко і красиво нарізати продукт.
Як вибрати Ломтерізки?
На даний момент найкраще зарекомендували себе слайсери фірм Bosch і Zelmer.
До середньої цінової категорії скиборізок відносяться **[Bosch MAS 4201 N] [посилання 4 ** і** [Zelmer 294.5 NP] посилання 5.** Обидві моделі мають компактні розміри, виготовлені з пластикового корпусу, в кожній передбачений захист від випадкового включення. Їх затребуваність пояснюється, перш за все, невисокою ціною і зручністю нарізування будь-яких харчових продуктів.
В арсеналі німецької компанії **[Bosch] [посилання 2 ** є ще одна популярна серед споживачів модель** [Bosch MAS 9101 N] посилання 6*. Можливості та багатофункціональність апарату цілком виправдовують його вартість: регулювання нахилу корпусу, самозагострювальний ніж, металеві корпус і піднос.*
При виборі матеріалу враховуйте, що метал надійніше, але набагато дорожче пластику. Але, незважаючи на це, Ломтерізки з пластиковим корпусом також цілком придатні для щоденного користування.
Для кращого уявлення про слайсера-Ломтерізки пропонуємо ознайомитися з їх технічними характеристиками.
Безпека
Страх при погляді на Ломтерізки і особливо на дискової ніж цілком можна зрозуміти. Але все не так страшно, як здається. Працювати зі слайсера зручно і цілком безпечно: ви ставите харчовий продукт на спеціальний штовхач і, притримуючи його рукою, робите зворотно-поступальні рухи (при нарізці невеликих продуктів в комплекті передбачений утримувач продуктів). При такому способі управління виключений будь-який контакт пальців з лезом.
Крім того, безпечне користування слайсера забезпечує наявність системи захисту від випадкового включення. Оберігає вона, працюючи по одному з двох принципів:
- Ломтерезка запускається при натисканні двох кнопок одночасно;
- Процес різання відбувається при утриманні однієї кнопки - при опусканні кнопки, ломтерезка перестає працювати.
Така система безпеки особливо актуальна при наявності в сім'ї маленьких дітей.
Як і будь-який інший електронний прилад, Ломтерізки забороняється опускати в воду або поміщати під струмінь води.
Піднос для нарізаних продуктів
По суті, у всіх Ломтерізки присутні піддони, куди складаються нарізані продукти. Щоб помити тацю, немає необхідності відокремлювати його від всієї конструкції - досить просто протерти його губкою або ганчіркою. Матеріал піддону, як правило, збігається з матеріалом корпусу.
Розбирання
Зняти дискової ніж взагалі не складає труднощів - він відкручується від корпусу і прикручується буквально за пару-трійку оборотів. Деякі моделі оснащені можливістю зняття корпусу. Таким чином, що ніж, що корпус можна легко промити, висушити і вбудувати назад.
Підсумок
Якщо ви робите заготовки або у вас велика сім'я, або ви просто естет і цінуєте красиво нарізані продукти, ломтерезка - ваш вибір. Ми описали всі критерії, на які потрібно орієнтуватися при її виборі.
Щоб остаточно визначитися з відповідним слайсера, радимо ознайомитися на сайті STYLUS.UA з іншими моделями фірм Bosch і Zelmer, а також таких досить затребуваних виробників, як [Philips] [посилання 3 ], Sencor, Siemens.
Потужність
Швидкість обертання ножів забезпечує потужність двигуна. Варіюється вона в межах 80-200 Вт. Вважається, що 100 Вт - цілком оптимальний показник для виконання закладених в Ломтерізки функцій, тому не обов'язково розглядати виключно найпотужніші моделі.
Дисковою ніж
Виробники використовують ножі переважно з нержавіючої сталі. Особливо варто відзначити бренди Bochs, Siemens, які вважають за краще ножі виробництва фірми Solingen, чия «клинкова» продукція на даний момент визнана однією з найкращих.
Що стосується заточки, то в Ломтерізки застосовується:
- Пряма;
- Хвилеподібна.
Наприклад, при нарізці м'яких продуктів, таких як сир, професіонали віддають перевагу прямому дисковому ножа. Найчастіше такий тип заточки зустрічається в недорогих слайсера. У дорогих моделях в основному присутня хвилеподібний ніж. Він легко справляється з шинковкой харчового продукту незалежно від його структури - будь то сирокопчена ковбаса або свіжоспечений хліб.
Важливо! * На ломтерезке можна нарізати заморожені продукти, фрукти з великими твердими кісточками, а також сире м'ясо і м'ясо на кістці.*
Швидкість обертання ножа в деяких моделях можна регулювати. Така функція зручна тим, що для кожного продукту з властивою йому щільністю підходить певна швидкість обертання дискового ножа. Таким чином, ви забезпечите більш якісну нарізку.
Товщина нарізки
Зазвичай виробники оснащують свої Ломтерізки люфтом 1-17 мм. У деяких моделях діапазон спостерігається трохи ширше - 0,5-23 мм. Нарізкою ультратонких слайсів (товщиною 0,5 мм) можуть похвалитися моделі німецької марки Bosch.