Як вибрати геймерське крісло: 6 порад
Як вибрати геймерське крісло та відчути себе королем віртуального світу? У статті ми розповімо, що обов'язково потрібно брати до уваги при виборі крісла, щоб отримати ідеальне поєднання комфорту, дизайну та якості для перемоги у кожній грі.
Види ігрових крісел
Ігрові (геймерські) крісла бувають декількох видів, кожен із яких найкраще підходить для певних комп'ютерних ігор. Сказати однозначно, які ігрові крісла краще неможливо. Кожен вид цікавий своїм.
Для ПК
Якщо ви граєте в ігри на ноутбуці або ПК, сидячи за столом, то ваш вибір — геймерські крісла для ПК з такими перевагами:
- Має сидіння, яке встановлене на п'єдесталі зверху. Відрізняється мобільною 5-зірковою колісною базою. Ці крісла крутяться. Вони мають високі підлокітники, щоб підтримувати зап'ястя, і довга спинка для підтримки шиї. Вам не доведеться напружувати своє тіло, сидячи за екраном.
- Забезпечують більше руху та місця для обертання гравця. Практично на всіх моделях геймери можуть не тільки відкидатися назад, а й фіксувати будь-яке положення.
- Дуже зручні та забезпечують більший комфорт поперекової області та важливішим областям тіла. Їх легко налаштувати відповідно до уподобань користувача. Моделі надають більшої витривалості геймерам, які люблять сидіти протягом багатьох годин.
Для консольних ігор (Rocker)
Меблі для ігор на приставках більш універсальні, ніж для комп'ютерних ігор. Геймерські крісла для ігор на консолі пропонують більшу різноманітність форм та розмірів:
- У них відсутні опорні сидіння чи коліщатка. Є буквою L і встановлюються відразу.
- У порівнянні з кріслами для ПК, моделі для консольних ігор менш пристосовані для гравців і, звичайно, не розраховані для використання за столом. Однак багато геймерів, що грають на приставках, віддають перевагу тільки цим моделям, пояснюючи вибір комфортними невимушеними позами гравців, які використовують геймпади.
- Оснащуються допоміжними опціями, що безпосередньо інтегруються з вашою консоллю. Наприклад, багато моделей обладнані динаміками об'ємного звучання та портами USB для заряджання.
Для гоночних ігор
Спеціально для комп'ютерних гонок випускають крісла високої якості. Більшість цих крісел мають форму звичайного ігрового крісла для ПК, вони мають велику амортизацію, підтримку та регульованість. При цьому на крісло можна встановити всілякі аксесуари, необхідні для гри: кермо, важелі перемикання передач, педалі та багато іншого.
Зазвичай базові моделі для гоночних ігор поставляються з підлокітниками, роликами та спинками на додаток до регулювання висоти, функцій нахилу та повороту, а також відкидаються.
Більш просунуті моделі включають рульове колесо, педалі газу і гальма на додаток до опорних пластин для коліс і педалей. Ці функції створені для відтворення реального гоночного середовища.
Цікаво! Є моделі гоночних симуляторів, які використовують для навчання професійних гонщиків.
Ігри можуть включати безліч фізичних вимог. Тому вкрай важливо купити правильне ігрове крісло, щоб підтримувати ваш геймерський досвід, інакше ви можете зіткнутися із серйозним болем, дискомфортом та травмами плечей, спини, шиї, очей, грудей та багато іншого.
Головні відмінності геймерського крісла від офісного
На перший погляд здається яка різниця, яке вибрати геймерське крісло, якщо можна купити звичайне офісне. В корені невірно відносити два різні типи крісел лише до простої естетики. Насамперед потрібно враховувати ергономіку та комфорт.
Дизайн
Більшість ігрових крісел мають дизайн, багато в чому натхненний ковшеподібними сидіннями гоночних автомобілів. Зазвичай у них збільшені рами для підтримки шоломів ззаду та посилені бічні сторони, щоб утримувати гонщиків на місці під час різких поворотів.
Загальні характеристики ігрового крісла:
- велика спинка з крилами,
- ковшеподібне сидіння,
- опорні подушки.
Такий дизайн допомагає геймерам довго сидіти на місці. Довга спинка забезпечує постійну підтримку всієї спини. А бічні валики допомагають підтримувати ваші ноги та спину, щоб ви могли сидіти прямо протягом тривалого часу з меншими зусиллями. На жаль, ці ж високі крила на сидінні ускладнюють сидіння зі схрещеними ногами.
Що стосується офісних крісел, то незважаючи на те, що вони також пропонують підтримку для тривалого перебування в одному положенні, сидіння та спинка не такі зручні, як у типового ігрового крісла. І чого ще не вистачає більшості офісних крісел — це підголівника, оскільки його часто вважають преміальною функцією.
Ергономіка
Коли справа доходить до ергономіки для обох типів стільців, ви можете бути впевнені, що у будь-якому випадку ви маєте надійні варіанти регулювання. Без гарної ергономіки ви ризикуєте отримати неприємні відчуття в спині, скутість шиї, болі у зап'ястях або щось гірше.
Більшість крісел для ігор поставляються з подушками для голови і нижньої частини спини, які кріпляться до основи за допомогою ременів, що розтягуються. Крім того, ігрові крісла пропонують:
- регулювання сидіння по висоті,
- регульовані підлокітники,
- блокування нахилу,
- унікальну можливість відкидатися назад на 180 градусів, щоб відпочивати між ігровими сеансами.
На жаль, в офісному кріслі ви зазвичай не можете повністю відкинутися назад, як у ігровому кріслі.
Додатковий функціонал
Ігрові крісла мають більше унікальних функцій, ніж їхні офісні брати, які зазвичай прості. Ось деякі досить вражаючі особливості ігрового крісла, на які варто звернути увагу:
- Варіанти обігріву та охолодження.
- Функціональність масажу.
- Вібрація через тактильний зворотний зв'язок.
- Вбудовані динаміки.
- RGB-підсвічування.
Вартість
Вартість геймерських та офісних крісел починається з досить низьких цін, але зрештою ці доступні варіанти не варті того, щоб їх купувати. Натомість розглядайте більш вигідні та довговічні крісла, ціна яких трохи більша.
Як вибрати ігрове крісло для геймера: 6 порад
Перед тим, як вибрати ігрове крісло, потрібно оцінити модель і зрозуміти, що вона має необхідні вам опції, а також є для вас оптимальним співвідношенням ціни та якості. Ось 6 речей, які ви повинні враховувати:
Конструкція та матеріал
Головна особливість ергономічного геймерського крісла — оптимізація під тіло гравця. Воно допомагає вам формувати або сприяти безпеці правильної постави, полегшує ваші рухи, зводить до мінімуму хворобливі відчуття в спині та покращує час вашої ігрової реакції.
Крім конструкції, також звертайте увагу на такі характеристики геймерських крісел:
- Якість збирання. Чим воно краще, тим довше ви зможете експлуатувати своє крісло для гри. Ви ж не бажаєте витрачати свої кошти на меблі, які вийдуть з ладу або стануть дискомфортними буквально через місяць?
- Якість збірки буде тісно пов'язана з ціною, тому не чекайте, що якщо ви шукаєте щось у нижній частині цінового діапазону, то отримаєте хорошу збірку.
- Рама. Одним із добрих показників якості складання є якісна рама. Її роблять із металу, як правило, із міцної сталі. Дерев'яні або пластикові рами з меншою ймовірністю протримаються довго.
- Основа. Шукайте широкі алюмінієві основи. Вузькі нейлонові основи менш довговічні. Ролики також мають бути якнайширше. Чим ширший ролик, тим надійніша конструкція. Більше 5 см ідеально, менше — не дуже добре.
- Оббивка. Більшість ігрових крісел оббиті штучною шкірою та екошкірою. За справжню шкіру доведеться доплатити. Деякі крісла також оббиті синтетичною тканиною або мікрофіброю.
- Повітропроникність оббивки. Шукайте моделі, в яких є дихаюча сітчаста оббивка, що розсіює тепло. Чим вище повітропроникність, тим менша ймовірність потіти під час гри. Коли ви схильні до пітливості, вибирайте меблі сітчастого матеріалу.
Спинка
Поперекова опора — це ергономічна підтримка спини. Для забезпечення здорової сидячої постави поперекова опора розвантажує нижню частину спини. Тому поперекова опора геймерського крісла в ідеалі повинна регулюватися як за висотою, так і за вигином. Ця підтримка особливо важлива для людей, які вже страждають на болі в спині.
- Спинка повинна регулюватися по висоті, її верхній край повинен сягати лопаток. Крім того, спинка сама по собі повинна бути досить високою, щоб її верхня точка була не менш ніж на 45 см вище за сидіння.
- Механізм хитання крісла призначений для розвантаження м'язів спини. Залежно від моделі ігрове крісло має можливість регулювання спинки дуже далеко (до 180 градусів).
- Механізм нахилу значно допомагає зменшити біль у спині. Це тому, що він розвантажує міжхребцеві диски, якщо ви не перебуваєте постійно в монотонній позі або сидячому положенні.
- Весь функціонал спинки має адаптуватися до ваги користувача, тобто опір спинки повинен бути відрегульований таким чином, щоб при відкиданні назад докладалося мінімальне зусилля. Звичайне або навіть ергономічне офісне крісло рідко має таке вбудоване регулювання.
Сидіння
Хороше сидіння в кріслі для геймера забезпечує підтримку всього тіла та враховує індивідуальні особливості гравця.
- Розмір. Занадто маленьке сидіння може призвести до незручності та неправильного положення тіла і відповідно до болючих відчуттів та дискомфорту. Занадто велике сидіння також є неефективним, оскільки ви не зможете контролювати своє тіло і триматися в потрібному положенні.
- Форма. Деякі крісла мають кругле або напівкругле сидіння, яке може бути неефективним для підтримки тазу та сідниць. Найкращі геймерські крісла мають ергономічні форми сидінь із поглибленнями для сідниць та подушками для попереку.
- Регулювання висоти сидіння. Функція потрібна, щоб підходити до будь-якого столу. Воно також повинно мати можливість повороту та нахилу, щоб гравець міг підібрати оптимальне положення тіла залежно від типу комп'ютерної гри.
Підлокітники
Ручки на геймерському кріслі — потрібний аспект для гравців на ПК. Підлокітники забезпечують ергономічну підтримку зап'ястя та передпліччя. Зручні підлокітники допоможуть вам блискавично реагувати на події в іграх і, як наслідок, допоможуть прокачати свій скілл.
- Підлокітники допомагають розслабити область плечей та шиї. Він зазвичай залежить від довжини плеча. Якщо ваші передпліччя та зап'ястя утворюють кут 90, підлокітники відрегульовані правильно.
- Важливо, щоб ваші лікті завжди впиралися в підлокітники, оскільки це єдиний спосіб забезпечити розслаблення вашого тіла.
- Як мінімум, підлокітники мають регулюватися за висотою. В ідеалі вони також повинні регулюватися завширшки, щоб ви могли звільнити більше місця для маневру, коли вам це потрібно. Деякі підлокітники піднімаються і забираються, щоб полегшити посадку та висадку.
- Якщо у вас є вибір, краще зупиніть його на м'яких, а не на жорстких підлокітниках, тому що вони набагато комфортніші і не залишають слідів тиску на руках.
Розмір
Ігрові крісла бувають різної вантажопідйомності і кожна модель має рекомендації по висоті гравця. Тому крісло необхідно вибирати виключно під ваш зріст і вагу.
Ігрові стільці з найбільшою вантажопідйомністю часто продаються як великі і високі ігрові стільці. Точні цифри різняться, але найважчі стільці можуть витримувати вагу до 160 кг і більше.
Деякі крісла, наприклад, мають вужчі сидіння, що робить їх непридатними для людей з великими стегнами та сідницями. Якщо ви не впевнені, заздалегідь уточніть вантажопідйомність та рекомендований розмір продавця, щоб переконатися, що ви потрапляєте в правильний діапазон.
Додаткові фішки
Геймерські крісла — це не класичний комп'ютерний стілець, а справжня мрія кожного геймера. Крім зручного сидіння і спинки, геймерські крісла зазвичай оснащені безліччю різноманітних функцій і деталей, які роблять їх ще більш привабливими для гравців.
- Подушки для шиї та попереку. Вони забезпечують допоміжне сприяння та комфорт під час гри, знижуючи ризик виникнення болю у шиї та спині, викликаних тривалим сидінням за комп'ютером. Багато геймерських крісел мають можливість регулювання висоти та положення цих подушок для комфортного сидіння.
- Вбудована аудіосистема. Деякі геймерські крісла мають вбудовані динаміки та сабвуфери, що дозволяє гравцям насолоджуватися більш реалістичним звуковим оточенням під час гри. Крісла з вбудованими динаміками також можуть мати можливість підключення до джерела звуку через Bluetooth або дротове з'єднання.
- Масажна система. Зменшує напругу та біль у м'язах, викликані тривалим сидінням.
- Можливість вільно обертатись на 360 градусів, що може бути зручним для гравців, які грають у ігри з використанням кількох моніторів.
- Сумісність із консолями. Багато моделей інтегруються з вашими консолями різними способами: USB-порти, які дозволяють заряджати контролери прямо з підлокітників та об'ємний звук, вбудований у підголівник, який відтворює звуки, що походять від консолі, прямо поряд з вашими вухами.
- Сумісність із рухом. Функції, які змушують крісла розгойдуватися, нахилятися, повертатися, трястись та вібрувати залежно від того, що відбувається у вашій грі. Круто, правда?
Врахуйте, що такі функції зазвичай коштують дорожче. Якщо у вас невеликий бюджет, майте на увазі, що інтернет-магазин Stylus дає можливість купити крісло в кредит або розстрочку.
Як бачите, інвестиції в якісне крісло геймера необхідні. Коли ви граєте, комфорт життєво важливий. Ми впевнені, що інформація з нашої статті допомогла вам прийняти рішення про те, яке ігрове крісло вам потрібно купити для вашого стилю гри.
Автор: Вікторія Удовицька, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: