Як вибрати екшн-камеру
Як вибрати екшн-камеру для зйомки в русі та агресивному середовищі? Які моделі не бояться бризок, бруду та трясіння? У цій статті ми розповімо не тільки про критерії вибору відповідного гаджета: кут огляду, роздільна здатність, стабілізація, а й про інші параметри.
Ви дізнаєтесь, які пристрої повинні бути добре захищені, навіщо потрібна ємнісна акумуляторна батарея та які додаткові функції допоможуть створити якісний контент.
Як вибрати екшн-камеру
Вирішуючи, яку екшн-камеру вибрати для своїх пригод, насамперед звертайте увагу на зручність експлуатації та автономність. Дуже важлива доступність бездротового зв'язку, щоб ділитися контентом у прямому ефірі або підключатися до інших пристроїв. На які ще параметри варто звернути увагу при виборі?
Максимальна роздільна здатність
Цей параметр відповідає за деталізацію та чіткість. Щоб розуміти, як вибрати екшн-камеру GoPro або інших брендів, яка якісно передасть зображення, розберемося у існуючих типах.
- HD — простий варіант для новачків. Зображення не буде деталізованим та чітким.
- Full HD — якісна картинка, яка не вимагає багато місця в пам'яті.
- 4K — суперякість для професійної зйомки, у тому числі і з квадрокоптерів.
Якщо в бюджетних моделях вказано 4K або Full HD, то на виході зображення буде розмите через те, що воно інтерполіроване, розтягнуте. Тобто це уявна роздільна здатність, а не реальна. Висока якість вимагає більш серйозної технічної начинки, тому найкращі екшн-камери з максимальною роздільною здатністю коштують дорожче.
Частота кадрів
Кількість кадрів за секунду (FPS) відповідає за плавність та стабільність відеокартинки. Для зйомки цей параметр не дуже важливий, а динамічна відеозйомка вимагає більше 30 FPS. При меншому показнику картинка уривчаста і відображається ривками.
Якщо ви не знаєте, як вибрати екшн-камеру, яка гарантовано потягне потрібну частоту, оцініть різні варіанти. Для мінімальної якості зйомки достатньо частоти 30 FPS. Якщо хочете середній варіант, вибирайте моделі зі значенням 60 FPS. Кому потрібна суперякість і ефект slow motion (уповільнена зйомка) — знадобиться найкраща екшн-камера з показником не менше 120 кадрів на секунду.
Обсяг пам'яті та автономний час роботи
Для тривалої безперервної роботи подбайте про достатній обсяг пам'яті та високоємнісний акумулятор. Щоб легко зрозуміти, яку екшн-камеру вибрати, запам'ятайте, що для HD мінімальний обсяг пам'яті — 64 Гб, для 4K — 128 Гб.
Для більш тривалого використання рекомендуємо купити кілька карток пам'яті та запасний акумулятор. Розраховуйте ємність з урахуванням того, що батарея 1220 мАг — це в середньому півтори години відеозйомки.
Кут огляду
Від цього параметра залежить ширина охоплення видимого простору у статичному положенні екшн-камери:
- до 110° — без спотворень, але доведеться постійно рухати об'єктив, щоб зловити кадр;
- 120-150° — по краях можуть бути незначні спотворення, але охоплюється більшість того, що відбувається перед об'єктивом;
- від 150° — охоплює широкий простір, але по краях помітний ефект риб'ячого ока (напівсферичний вигляд);
- 360° — використовують для панорамної зйомки, але потрібна додаткова постобробка на ПК або ноутбуці.
Додаткові функції
При купівлі екшн-камери важливо знати, як вибрати модель, щоб якість залишалася високою за різних умов. Для цього зіставте функціональність та наявність додаткових опцій.
Функція нічної зйомки стане корисною для використання при поганому освітленні або в темряві. Але чекати суперякості не варто, особливо якщо йдеться про динамічні відео.
Стабілізація допоможе створити більш плавне відео без трясіння під час використання в русі. Електронна камера обробляє відеоряд програмно, через що страждає якість відеоряду.
Варіанти з оптичною стабілізацією позбавлені цього недоліку, тому що обробка відбувається за рахунок усунення лінзи об'єктива. Найкраща екшн-камера в цьому плані — з окремим стабілізатором, який не йде в комплекті, а купується додатково.
Кріплення
Якщо вас не влаштовує стаціонарне кріплення екшн-камери, завжди можна докупити те, що вам підійде. Є варіанти для кріплення на животі, руці, грудях, велосипеді чи шоломі. Можна придбати моделі у вигляді захисної маски чи окулярів для лижників, серфінгістів, скейтерів.
Фотозйомка
За допомогою таких камер знімають фото. Тут також важливо знати, як вибрати екшн-камеру, щоб вона була максимально функціональною. Якщо ви знімаєте в динаміці, вибирайте моделі зі стоп-кадром. Також не зайвим буде таймлапс, коли кадри фіксуються через заданий інтервал часу.
Wi-Fi та Bluetooth
Ці технології потрібні для бездротового підключення інших пристроїв. Наприклад, смартфон можна використовувати як пульт керування та дисплей. Wi-Fi та Bluetooth стануть у нагоді, якщо немає дисплея і для підключення бездротових навушників.
Захист
Яку екшн-камеру вибрати для різних умов залежить від того, де ви плануєте її використовувати:
- Для роботи під водою потрібний вологозахист. Його буде достатньо для роботи на глибині до 5 метрів, а для повноцінної підводної зйомки купують спеціальний бокс.
- Вітрозахист покращує звук при записі на відкритих просторах та в русі.
- Морозостійкість гаджета необхідна тим, хто активно експлуатує пристрій у зимовий період.
- Удароміцність не завадить усім, але особливо рекомендована для використання в екстремальних умовах.
Тепер ви знаєте, як вибрати екшн-камеру та які параметри врахувати при виборі відповідної моделі. Підписуйтесь на розсилку новин, щоб читати ще більше корисних статей та оглядів.
Автор: Дмитро Ісаєв, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: