Як вибрати найкращий 4G/3G модем: рейтинг ТОП-5 2024
Пропонуємо до вашої уваги найкращі 4G модеми, які забезпечать бездротовим інтернетом за відсутності електроенергії. На жаль, українцям нікуди не подітися від аварійних чи віялових відключень електрики цієї зими. Тому рано чи пізно доведеться придбати пристрої, що дають змогу пережити відключення електроенергії. Купівля модему 4G/3G необхідна тим, хто використовує інтернет для роботи, оплати покупок та послуг онлайн, зв'язку з рідними та багато іншого.
Вибір модему не такий складний, як здається, але потрібно враховувати деякі нюанси, щоб подальше використання не викликало труднощів. У статті ми розповімо про те, як і який 4G модем краще вибрати, а також пропонуємо ТОП найкращих моделей.
Як вибрати 4G/3G модем
Модем 4G — це компактний пристрій, що передає мобільний інтернет на різні гаджети (смартфони, ноутбуки, планшети та стаціонарні комп'ютери). Переваги мобільних модемів 4G/3G:
- компактні розміри;
- легкість підключення;
- хороша швидкість завантаження;
- великий вибір моделей, у тому числі бюджетних;
- можливість забезпечення інтернетом без використання електрики.
Далі розповідаємо, як вибрати 4G модем та на які параметри потрібно звернути увагу при купівлі.
Призначення модему та інтерфейс підключення
Пристрої поділяються на стандартні та професійні моделі. MiniPCIe — це 4G модеми для професійного використання, які підходять для вирішення складних завдань, таких як забезпечення бездротовим інтернетом великої кількості пристроїв. Такі моделі можна купувати для постачання інтернетом робочої групи та використання на підприємствах. Модеми 3G з інтерфейсом USB — побутові варіанти, доповнені інтерфейсом USB. Їх можна використовувати для роздачі інтернету на кілька пристроїв.
Стандарт зв'язку
Перед тим, як вибрати модем 3G, зверніть увагу на стандарт зв'язку. Це один із найважливіших критеріїв вибору. Рекомендуємо вибирати моделі, в характеристиках яких зазначена підтримка мереж 4Ж/3Ж, частот 900 МГц, 1800 МГц, 2100 МГц та 2600 МГц. Якісний портативний модем повинен підтримувати з'єднання щонайменше з трьома великими операторами стільникового зв'язку.
Швидкість передачі даних
Щоб визначити, який 4G модем купити, оцініть швидкість передачі даних. Швидкість інтернету залежить від багатьох факторів. Це і якість сигналу, що приймається, можливості оператора стільникової мережі. Більшість модемів для домашньої експлуатації мають швидкість завантаження до 150 Мбіт на секунду та віддачі до 50 Мбіт. Моделі, у специфікаціях яких зазначена швидкість до 300 Мбіт, вважаються промисловими та використовуються для постачання інтернету великої кількості користувачів.
Наявність Wi-Fi
Зверніть увагу на наявність Wi-Fi. Моделі мають вбудований модуль, що працює на частоті 2.4 ГГц. За допомогою такої додаткової технології ваш модем легко забезпечить інтернетом кілька пристроїв, розташованих неподалік. Створити таку автономну точку доступу за відсутності електроенергії можна за допомогою павербанку.
Антени в комплекті
Який модем 4G найкраще для використання за містом, де може бути поганий зв'язок із стільниковим оператором? Вибирайте модель з роз'ємом для підключення MIMO антен або з антенами в комплекті. Пристрої доповнюють роз'ємами для підключення антен або йдуть у комплекті з антенами, які покращують прийом сигналу. Такі моделі з антенами будуть корисними не лише за містом, а й у разі пошкодження вишок стільникових операторів, що знаходяться неподалік. За допомогою антени пристрій зможе вловити сигнал із більш далеких вишок.
Функціональність модему та прошивка
Пристрої відрізняються набором функцій та апаратною платформою. Модеми 3ж/4ж з прошивкою HiLink відображаються при підключенні у вигляді мережевої карти комп'ютера, а Stick — як АТ-модем. Найчастіше використовується перший вид прошивки. Що стосується функціоналу, то він залежить від вартості приладу та виробника. Розширені налаштування роблять експлуатацію модему більш простою.
Додаткові функції 3G/4G модемів:
- Відображення сили сигналу. Виходячи з отриманих даних можна підібрати потрібне місце для встановлення модему, щоб отримати стабільний і потужний сигнал.
- Вибір мережі дозволяє встановити бажану мережу 3G або 4G.
- Фіксація частоти дає змогу зафіксувати вибрану частоту, до якої автоматично підключиться пристрій наступного разу.
- У деяких випадках необхідне ручне налаштування профілю.
- Зміна IMEI та фіксація TTL дозволяє використовувати тарифи для смартфонів у модемі.
- Автоматичне перезавантаження необхідне для усунення незручностей під час використання модему 3джи/4джи.
- Надсилання запитів USSD гарантує безпроблемне підключення додаткових послуг, перевірку рахунку, не виймаючи з модему SIM-картку.
Який 4G модем краще вибрати — з додатковими опціями чи без них, вирішувати вам залежно від потреб та поставлених завдань.
Сумісність
На стабільність роботи 3 джи модему впливає його сумісність із комп'ютером або роутером. Тому при купівлі зверніть увагу на те, чи модем сумісний з апаратною платформою вашого пристрою. Більшість модемів працюють з Windows та MacOS без проблем. Якщо вас цікавить робота на іншій платформі (наприклад, Linux), зверніть увагу на характеристики модему або зверніться до консультанта за додатковою інформацією.
Ціна 3джі/4джі модему
Щоб купити найкращий 4G модем 2024, окрім параметрів, зверніть увагу на вартість. Середня ціна якісного модему складає близько 1 000 грн. Більш бюджетні варіанти можуть мати обмежений функціонал, бути заблокованими під одного оператора або мати не повний перелік частот. Варіанти дорожче частіше використовуються для складних завдань та забезпечення інтернетом великої кількості користувачів. Для дому такі варіанти можуть бути недоцільними.
ТОП-5 найкращих 3G/4G модемів 2024: рейтинг в Україні
Щоб визначитися, який 4G модем кращий для ваших потреб, пропонуємо рейтинг пристроїв, які можна знайти та купити у нашому інтернет-магазині. Це найпопулярніші 3G/4G модеми серед наших покупців.
Starlink Internet Satellite Dish Kit V2
Одним з надійних та найкращих 3G модемів для підключення до інтернету є Starlink від американського виробника. Це оптимальний варіант для забезпечення доступу до мобільного інтернету у важкодоступних місцях, де стільниковий зв'язок ловить погано, а також за відсутності електроенергії. Максимальна швидкість підключення — 250 Мбіт/с. Підтримується підключення роутера для передачі сигналу Wi-Fi, а також можливе підключення LAN. Є вбудована антена для кращого прийому сигналу. Особливість Старлінка полягає у високій безпеці. Пристрій використовує надійні протоколи шифрування, що унеможливлюють перехоплення даних користувачів.
3G модем ZTE MF920
Продовжує ТОП 4G модемів модель ZTE MF920, яка поєднує функції Wi-Fi роутера та модему. Пристрій має привабливий дизайн — білий корпус із чорною панеллю спереду. Завдяки вбудованому акумулятору на 2000 мАг модем може працювати до 6 годин без підключення до мережі, що дозволить перечекати віялові відключення світла. До модему можна приєднувати до 8 пристроїв у радіусі 10 метрів. До того ж є роз'єм для підключення антени. Швидкість передачі даних — до 50 Мбіт, а завантаження — 150 Мбіт. Модем працює з мережами LTE та GSM, а також підтримує підключення до популярних українських операторів зв'язку.
ERGO W02-CRC9
Який модем 3G краще купити в Україні для підключення до ноутбука? Один із кращих USB-модемів — 3G ERGO W02-CRC9. Це компактний та функціональний пристрій з конектором USB 2.0. Модем за кілька секунд підключається до ноутбука та забезпечує пристрій інтернетом LTE. Крім того, функція роутера дозволяє створити з модему точку доступу, до якої можна підключити смартфони, планшети бездротової домашньої мережі. Також цей модем можна підключати до портативного зарядного пристрою для інтернету. Швидкість інтернету сягає 150 Мбіт/с. Підтримуються всі оператори GSM, окрім CDMA. Є роз'єм для підключення антени.
Novatel Wireless MiFi 6620
До списку найкращих 3G модемів в Україні додали модель Novatel Wireless MiFi 6620. Особливості модему:
- наявність кольорового дисплея;
- збільшена ємність акумулятора;
- підтримка двох стандартів CDMA та GSM;
- є функція Power Bank.
Двостандартний роутер підтримує роботу в мережах: LTE, CDMA, GSM. Швидкість інтернету з'єднання 4G досягає 100 Мбіт на секунду. UMTS частоти: 850, 900 та 1900, 2100 МГц. Підтримується робота шести мобільних операторів.
У модемі встановлено акумулятор ємністю 4000 мАг, що забезпечує безперебійну роботу до 15 годин, а також є роз'єм для підключення кабелю USB, щоб зарядити інший пристрій.
Модем Tianjie MF904-3
Найкращий 4G модем із зовнішньою антеною — Tianjie MF904-3, він призначений для надання доступу до інтернету LTE. Модель підтримує всі частоти, що гарантує стабільний зв'язок на більшій території. Швидкість завантаження досягає 150 Мбіт/с через 4G.
Підтримуються усі українські оператори мобільних мереж. Після встановлення SIM модем автоматично визначає налаштування для підключення. Передбачено функцію Wi-Fi. Радіус приєднання становить 15 метрів. На верхньому торці передбачено роз'єм для приєднання антени. На фронтальній частині роутера розташовані індикатори, що відображають роботу приладу.
Ми розповіли про переваги та особливості модемів для підключення мобільного інтернету. Тепер ви знаєте, який 3G/4G модем краще, як вибрати пристрій та на які параметри звертати увагу при купівлі.
Підписуйтесь на нашу розсилку новин та Телеграм-канал, щоб не пропустити цікаві статті, лайфхаки, а також вигідні акції та знижки.
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: