Як працює робот-пилосос
У цій статті розповідаємо, як працює робот-пилосос. А щоб докладніше розповісти вам про його роботу, ми розглянули конструкцію, різновиди щіток, побудову карти під час роботи та інші деталі, які впливають на ефективність і продуктивність пилососа.
Як працює робот-пилосос
Щоб зрозуміти, як працює робот-пилосос, потрібно його розібрати та подивитися, як він влаштований. Розглянемо стандартну круглу модель, яка є у багатьох будинках та користується популярністю у наших покупців.
Діаметр такого приладу варіюється в межах 25-35 см, а висота — 9-13 см. Такий варіант набагато компактніший за будь-які інші типи пилососів. Зверху пристрою зазвичай розташована кнопка включення, вибір режиму та камера. Контейнери для сміття та води (якщо модель миюча) розташовані збоку. Також збоку розташовані різні датчики. На нижній частині кріпляться всі робочі елементи робота-пилососа:
- колеса;
- бічні щітки;
- основна щітка;
- кріплення швабри (залежно від конструкції);
- акумулятор.
Для прибирання роботом-пилососом ваша участь практично не потрібна. Багатьом сучасним моделям можна задати час роботи, а деякі навіть сміття вивантажують самостійно і підключаються до зарядки. Завдяки досить компактним розмірам такий апарат легко пройде під меблями. Автономна робота пристрою залежить від ємності акумулятора і зазвичай становить від 60 до 90 хвилин.
Рухається пилосос за заздалегідь складеним маршрутом. Сміття та пил змітаються щітками та всмоктуються у пилозбірник. Перш ніж вийти назовні, повітря проходить багатоступеневу систему фільтрів. У конструкціях складніше є також миюча функція. З нею техніка розбризкує рідину, яку потім збирає мікрофібровою серветкою або спеціальною щіткою.
Як робот-пилосос будує карту
Старі моделі мали деякі проблеми з орієнтуванням у просторі, але сучасні пристрої зробили крок далеко вперед. Давайте розберемося, як робот-пилосос будує карту. Нові моделі оснащуються камерою, завдяки якій він «бачить» усе довкола. Алгоритм побудови маршруту роботом-пилососом:
- камера сканує навколишній простір;
- результат порівнюється з інформацією на датчиках;
- будується мапа навігації;
- пилосос прибирає кімнату, повертаючись на станцію підзарядки за потреби;
- після підзарядки продовжує роботу з того місця, де зупинився.
Багато сучасних роботів-пилососів оснащуються не тільки датчиком перешкод та відстані. Якщо будинок багатоповерховий, техніка розпізнає сходи і не впаде, при необхідності зможе піднятися на товстий килим, самостійно відрегулює потужність всмоктування залежно від покриття.
Побудову карти також можна провести через програму на смартфоні. Багато виробників створюють спеціальні програми для керування та програмування певної моделі. Тому, якщо вам не подобається, як робот-пилосос будує карту самостійно, ви можете задати параметри самі. Наприклад, так легко обмежити рухи у певних областях, поставивши «стіну», задати порядок прибирання, час та період прибирання.
Прибирає кути
Розбираючи, як працює робот-пилосос, варто торкнутися теми прибирання кутів. Якщо з квадратними і трикутними моделями питань не виникає, то процес очищення круглими пристроями не відразу очевидний. Щоб техніка змогла забрати сміття з важкодоступних місць, вона оснащується бічними щітками. Якщо ви подивитеся, як робот-пилосос прибирає кути, то помітите, що щітки, які горизонтально обертаються, по краях трохи виходять за його межі. Це дозволяє змісти сміття з куточків, щоб компресор міг їх всмоктати. Чим довше щіточки і потужніший компресор, тим ефективніше проходить цей процес. Але, як правило, «кутові» моделі з цим завданням справляються краще.
Як робот-пилосос справляється з шерстю
За наявності пухнастих свійських тварин наявність шерсті на всіх поверхнях просто неминуча. І як працює робот-пилосос у такій ситуації? Насправді так само, як і в будь-якій іншій. Все залежить від того, які у моделі характеристики та налаштування роботи. Основні параметри, від яких залежить, як робот-пилосос справляється з шерстю:
- потужність всмоктування;
- простота та зручність експлуатації;
- програмоване посилене прибирання окремих ділянок;
- встановлення віртуальної стіни.
Чим потужніша техніка, тим краще вона всмоктує шерсть не лише з гладких поверхонь, а й з килимових покриттів. Відмінно, якщо апарат оснащений турбощіткою і турборежимом. З їх допомогою робот-пилосос на максимальних потужностях очищатиме задану зону.
Рекомендуємо спочатку привчити тварину до лотка або вигулу, а потім вже знайомити з пилососом. Розмазані по всьому будинку «сюрпризи» від вихованця прибирання точно не спростять. І краще спостерігати за твариною під час прибирання, якщо улюбленець намагається пограти з технікою, оскільки «захоплений» хвіст — не найприємніший результат.
Працює на килимі
Часто для затишку ми використовуємо килимки, м'які килими з товстим ворсом або килимове покриття в кімнатах. Але як працює робот-пилосос на килимі та особливо з високим ворсом? Все залежить від характеристик техніки та складності килима. Високий густий ворс очистити набагато складніше будь-яким видом пилососів. Миючі пристрої теж підходять для прибирання килимів, але для більшої ефективності краще спочатку пропилососити і помити «тверду» підлогу, промити серветку, що миє, і тоді переходити до обробки килима. Щоб робот-пилосос добре справлявся з очищенням килимів, при купівлі необхідно звернути увагу на такі характеристики:
- прохідність моделі — чи зможе заїхати на товстий килим;
- потужність мотора — повинна бути високою;
- тип центральної щітки — має підходити для килимів.
Як заряджається робот-пилосос
Коли розібралися, як працює робот-пилосос, перейдемо до питання зарядки. Пристрої можуть підживлюватися двома способами:
- Через адаптер. Такі моделі слід підключати до мережі лише після повної розрядки. Спочатку техніку потрібно вимкнути, вставити штекер у відповідне гніздо та підключити до електромережі. Рівень заряду покаже індикатор.
- Через док-станцію. Пристрої з базою коштують дорожче, але вимагають набагато менше вашої уваги. Після завершення прибирання або при низькому заряді пилосос самостійно повернеться на док-станцію, якщо є функція «Повернення на базу». Якщо її немає, можна керувати пультом ДК.
Нюанси процесу підключення або заряджання можуть відрізнятися залежно від моделі. Тому перед початком використання уважно ознайомтеся, як заряджається робот-пилосос за інструкцією до техніки.
У цій статті ми розповіли, як працює робот-пилосос, як прибирає на різних поверхнях і як заряджається. Маючи ці знання, ви оберете якісний робот-пилосос під свої потреби та особливості квартири, конфігурації кімнат та підлогового покриття.
Ми підготували цикл корисних статей про побутову техніку для прибирання, переходьте в наш блог, щоб ознайомитися та поділитися інформацією з друзями. Підписуйтесь на розсилку новин та будьте завжди в курсі подій та акційних пропозицій.
Автор: Юлія Віценко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: