Додаток «Здоров'я» на Айфоні: як виміряти пульс, сатурацію, температуру
Програма «Здоров'я» на Айфон збирає та зберігає дані про стан вашого здоров'я та щоденну активність в одному місці. Особливо зручно, що виміряти необхідні медичні показники можна за допомогою iPhone або Apple Watch, не вдаючись до інших гаджетів. У статті розповідаємо, як виміряти пульс, рівень кисню у крові та температуру тіла на Айфоні.
Як встановити та налаштувати програму «Здоров'я» на Айфон
Встановлювати програму на Айфон не потрібно, оскільки це рідна програма Епл і вона за замовчуванням відображається в меню. Але якщо ви її випадково видалили, то відновити програму «Здоров'я» на iPhone можна, заново завантаживши в App Store.
Щоб налаштувати «Здоров'я» на iPhone, в ідеалі потрібно мати ще й Apple Watch, але якщо у вас їх немає, то програма все одно буде корисною для збору даних у Медкарті та відстеження динаміки за різними показниками: кроки, дихання, сон, харчування, вимірювання тіла. Давайте розберемося у простих налаштуваннях програми.
При першому запуску програми «Здоров'я» на Айфон ви потрапляєте на екран привітання. На ньому Apple розповідає, які фішки є в програмі, що покращено в новій версії і чим взагалі корисна програма. Після цього користувачеві буде запропоновано ввести особисті параметри: вага, стать, зріст, вік. Коли ви введете інформацію, з'явиться екран «Підсумок», де буде описано поточну статистику. Знизу ви знайдете іконку «Огляд», натиснувши на яку можна буде побачити категорії, доступні для відстеження.
Додаток «Здоров'я» на iPhone
На вкладці «Активність» можна відслідковувати пройдені кроки, дистанцію ходьби та бігу, хвилини вправ та інші параметри тренувань. Натисніть конкретну дію, щоб відкрити докладну інформацію. Наприклад, натиснувши на «Кроки», ви побачите, скільки ви пройшли за день, скільки в середньому ходите на місяць і на рік — всі дані, які фіксує крокомір на Айфоні.
Швидко налаштувати свої категорії можна за допомогою «Контрольного списку». Для цього:
- Запустіть програму «Здоров'я» на iPhone, а потім натисніть на іконку користувача у верхній правій частині екрана.
- Зайдіть в меню «Контрольний список» та дотримуйтесь інструкцій.
Через «Контрольний список» ви можете налаштувати всі необхідні параметри та функції. Наприклад, відстеження менструального циклу у жінок, виявлення падінь, нагадування необхідності помити руки та інші.
«Контрольний список» у додатку «Здоров'я»
Головне меню «Підсумок» відображає вибрані користувачем показання, які є важливими саме для нього. Екран можна налаштувати за особистими уподобаннями. Щоб статистика із «Здоров'я» відображалася на головному екрані програми, потрібно зайти в програму, натиснути «Підсумок», потім «Змінити» і вибрати необхідні пункти. Внести потрібні пункти можна також через «Вибране».
Що можна робити через програму «Здоров'я» на Айфон:
- Стежити за якістю та кількістю сну.
- Моніторити показники активності: кроки, калорії, пройдену відстань.
- Отримувати попередження про небезпечну гучність у навушниках.
- Переглядати показники серцевої активності на спеціальних графіках.
- Переглядати дані з фітнес-браслету Apple Watch.
- Вести журнал температури, тиску та симптомів.
- Слідкувати за даними менструального циклу.
Розділи програми «Здоров'я»
- Активність. Розділ надає можливість швидко та наочно переглядати дані щоденної активності на Айфоні: кроки, дистанція ходьби та бігу, хвилини розминки, вправ, кардіовитривалість, тренування.
- Органи дихання. Відображає інформацію про частоту дихання, рівень кисню в крові, використання інгалятора та інші параметри роботи легень.
- Виміри тіла. У розділ можна вносити інформацію про температуру і масу тіла, відсоток жиру в організмі, стежити за статистикою.
- Життєві показники. Тут зберігається інформація про пульс, менструацію, частоту дихання, рівень глюкози в крові, тиск, температуру.
- Усвідомленість. У цьому розділі зберігається інформація про хвилини усвідомленості, які ви провели, активувавши відповідну опцію. Розробники пропонують проводити кілька хвилин на день, усвідомлено спостерігаючи за своїм станом, своїми почуттями та думками.
- Відстеження циклів. У цьому розділі можна стежити за циклами менструації, вказувати симптоми під час місячних, переглядати прогноз кращого періоду для зачаття, дані про статеву активність та виділення.
- Їжа. Тут відображається інформація про вітаміни (A, B, C, D, E, вода, залізо, калій та інших), їх користь та споживання.
- Рух. У цьому розділі відображаються дані про довжину кроку, швидкість ходьби, швидкість підйому сходами, стійкість при ходьбі та інші показники.
- Серце. Тут можна побачити інформацію про свій ритм серця, тиск, а також перевірити останні повідомлення про високий і низький пульс, нерегулярний ритм, кардіовитривалість.
- Симптоми. У розділі зберігається інформація про найпоширеніші симптоми — акне, біль у горлі, грудях, попереку, швидкий або нерівний пульс, здуття, випадання волосся. У додатку є опис кожного симптому і є можливість фіксувати ті чи інші симптоми у вас та їх періодичність.
- Слух. Фіксує рівень звукового впливу навколишнього середовища та рівні звукового впливу навушників. Відображає повідомлення про перевищення нормальних показників для людського слуху.
- Сон. Відображає дані щодо якості вашого відпочинку. Моніторинг сну дозволяє визначити, скільки часу ви перебуваєте в ліжку та спите.
Розділи програми «Здоров'я»
Параметри медкарти у програмі «Здоров'я»
У програмі «Здоров'я» на Айфоні також можна фіксувати свої медичні дані. Відкрийте «Медкарту» під фотографією профілю, натисніть «Змінити» та введіть свої медичні дані: захворювання, алергічні реакції, медикаменти, групу крові та ін. Також сюди можна додати контакти на екстрений випадок. Після введення всієї інформації натисніть «Готово».
Так, при заповненні цієї інформації ви або інший користувач, натискаючи кнопку «Сигнал SOS» на заблокованому екрані, зможе не тільки здійснити дзвінок зазначеному контакту, але й отримає доступ до ваших медичних даних. Це допоможе працівникам швидкої допомоги надати першу медичну допомогу максимально ефективно, оскільки вони виходитимуть із представлених програмою даних. Але для того, щоб медкарта відображалася на заблокованому екрані, потрібно активувати цю опцію. Зробити це потрібно так: відкрийте медкарту, натисніть «Змінити» — «Аварійний доступ» та встановіть перемикач в активне положення напроти напису «Показувати під замком».
Щоб медична карта відкрилася, необхідно натиснути «Сигнал SOS», а потім «Медкарта».
Медкарта у програмі «Здоров'я»
Як виміряти пульс на Айфоні
Користувачі, які часто займаються спортом і стежать за показаннями організму, знають, як важливо контролювати пульс. Виміряти пульс на iPhone можна через Епл Вотч, але якщо їх у вас немає, зробити це можна за допомогою спеціальних програм — Google Fit, Cardiio, Runtastic Heart Rate Monitor, Instant Heart Rate.
При першому запуску програми Cardiio вам необхідно прийняти користувальницьку угоду і всі дозволи, після чого приступити до вимірювання. Увімкніть режим вимірювання пульсу і щільно закрийте камеру iPhone одним пальцем. Дочекайтеся закінчення вимірювань та подивіться на результат.
Якщо ви вимірюєте пульс за допомогою Apple Watch, нічого додатково встановлювати не потрібно, вони автоматично зчитують показники і відображають їх у програмі «Здоров'я» на iPhone. Перед виміром пульсу зазвичай рекомендується знайти тихе місце, де вас ніхто не потурбує, і посидіти у спокійному стані хвилин 10, після чого розпочати вимір.
Показники пульсу на Айфоні
Як перевірити сатурацію на iPhone
Для відстеження сатурації у вас обов'язково повинні бути Apple Watch, тому що саме в годиннику знаходиться спеціальний датчик для вимірювання сатурації прямо із зап'ястя. Цей датчик є у моделях Apple Watch series 6, Apple Watch series 7, Apple Watch 8, Apple Watch SE 2, Apple Watch Ultra. Для контролю показників слід використовувати додаток «Кисень у крові». Щоб у вас не виникало труднощів з тим, як виміряти сатурацію на Айфоні, ваш годинник і iPhone повинні бути оновлені до останньої версії операційної системи.
Щоб перевірити рівень кисню в крові на Айфоні, потрібно налаштувати програму «Кисень в крові» та зчитування фонових показань. Для цього виконайте низку дій:
- Зайдіть у «Здоров'я» на Айфоні.
- Перейдіть в «Огляд» — «Органи дихання» — «Кисень у крові» — «Увімкнути».
Після налаштування зайдіть на своєму смарт-годиннику Apple до програми «Кисень у крові», щоб дізнатися рівень сатурації. Після вимірювання дані з'являться у програмі «Здоров'я» на iPhone.
Крокомір на iPhone
Кроки на iPhone заносяться до програми «Здоров'я», де відображається докладна статистика щодо цього виду активності. Щоб переглянути показники крокоміра на Айфоні, виконайте інструкції:
- Перейдіть на вкладку «Огляд».
- Розгорніть активність.
- Натисніть «Кроки».
Контролювати кількість пройдених кроків можна прямо через розділ «Підсумок», просто додайте «Кроки» до «Вибраного».
Крокомір на Айфоні
Чи можна виміряти на Айфоні температуру та тиск
Бажаєте розібратися, як виміряти температуру тіла на Айфон? На жаль, поки це зробити на телефоні або розумному годиннику неможливо. У додатку «Здоров'я» можна вести щоденник температури, тиску та симптомів, виміряних медичним обладнанням. Для цього зайдіть на вкладку «Огляд» — «Життєві показники» — «Температура тіла». Те саме і з тиском: виміряти його через iPhone не можна, але відстежувати динаміку даних можна. Для цього натисніть «Огляд» — «Життєві показники» — «Кров'яний тиск».
Для отримання точної інформації про свій організм найкраще використовувати останні моделі Apple Watch та iPhone 14 — саме вони мають весь набір потрібних функцій та технологій для відображення повної картини того, що відбувається з вашим організмом. З виходом iPhone 15 та Apple Watch 9, можливо, з'являться нові функції для вимірювання показників організму і не потрібно буде використовувати для цього додаткові гаджети. З нетерпінням чекаємо на новинки! А поки що — відстежуйте щоденну активність та важливі симптоми за допомогою програми «Здоров'я» на Айфоні, щоб контролювати дані та вчасно реагувати на можливі зміни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Який Айфон краще купити у 2024: ТОП-19 моделей
- iPhone 17: дата виходу
- Як підключити Apple Watch до iPhone
- Як видалити програми на Айфоні: 9 способів
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua