Вибираємо геймпад для ПК
Існує безліч різних віртуальних ігор, для яких потрібні різні маніпулятори з різними клавішами та стіками. Іноді це може збентежити покупця: складно зрозуміти різницю між контролерами та їх призначенням. У цій статті розповідаємо, як вибрати геймпад і що враховувати при купівлі.
Матеріал виготовлення
Здебільшого всі геймпади виготовляють із пластику, але треба розуміти, що є хороший пластик, а є не дуже. Відповідно, якщо якісний пластик, то довше прослужить гаджет. Візуально оцінити не можна якість пластику, але принаймні оцініть, щоб на товарі не було жодних сколів та тріщин, що говорить про неякісний матеріал. Приємним додатковим бонусом буде протиковзне покриття, яке перешкоджає ковзанню рук.
Колір геймпада
Для багатьох геймерів важливим є дизайн і колір пристрою. Знайти джойстик потрібного кольору не складе труднощів. В асортименті представлені як класичні чорні, сірі, білі моделі, так і інші кольори — синій, червоний, зелений. У кожного виробника можна знайти щось цікаве за вашими уподобаннями.
Тип підключення
Геймпади підключаються до ПК двома способами:
- Бездротовим (через Bluetooth). Бездротовий геймпад дозволяє грати на відстані від комп'ютера, оскільки ви не обмежені довжиною дроту. Можете грати хоч із іншого кінця кімнати, звичайно, якщо щось видно звідти на екрані. Головна перевага бездротових геймпадів — це зручність використання, але вони працюють від перезаряджуваних або змінних елементів живлення. Відповідно, їх потрібно періодично міняти чи перезаряджати.
- Дротовим. Для з'єднання ПК із геймпадом використовується USB-дріт. Дротові джойстики зазвичай дешевші за бездротові, вони можуть використовуватися там, де немає можливості підключитися по Bluetooth або якщо ПК не підтримує Bluetooth.
Сумісність
Коли ви купуєте геймпад для ігрових приставок PlayStation 3 і 4, а також XBOX ONE, варто враховувати, що вони сумісні з іншими платформами. А ось джойстики Switch, Wii U, Nintendo Classic можуть використовуватись тільки з приставками свого бренду і не підійдуть до ПК. Тому якщо у вас є ще й приставка, купуючи контролер для ПК, враховуйте сумісність джойстика.
Ергономіка та конструкція
Незважаючи на зовнішню схожість геймпадів, вони відрізняються. Наприклад, Dualshock і схожі на нього геймпади добре сидять у середній і маленькій долоні. XBOX простіше керувати великими руками. Пристрої розрізняють за формою, місцезнаходженням аналогових стіків і хрестовин. Але асортимент досить широкий, тому кожен знайде потрібну модель.
Які кнопки повинні бути на геймпаді
Основний блок кнопок на геймпаді завжди стандартний, і на ньому не будемо зупинятися. Розповімо про додаткові та програмовані — вони становлять найбільший інтерес. Наприклад, одинарне натискання спрацьовує як потрійне, а ще вони можуть повторювати дії деяких елементів. Певні кнопки можна програмувати, робиться це на комп'ютері за допомогою спеціального програмного забезпечення. Такі кнопки програмуються під виконання певних дій, запис, удари тощо. Додаткові та програмовані кнопки надають багато корисних можливостей, тому краще купувати контролер із ними.
Аналогові стіки
Це такі елементи, які виступають на поверхні корпусу, їх потрібно фіксувати у певному положенні, щоб керувати грою. На одному геймпаді знаходиться один або два стіки, це залежить від моделі. У деяких контролерах стіків немає зовсім, вони не потрібні для певних ігор. Але є ігри, в які без стіків погратись не вийде. Для зручності використання рекомендується придбати насадки-«грибки», що змінюють їх рельєф та форму, усувають ковзання.
Тепер ви без проблем самостійно підберете функціональний та ергономічний геймпад для ПК, враховуючи всі тонкощі та особливості вибору.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно тримати комп'ютерну мишку: корисні рекомендації
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua