Як правильно тримати комп'ютерну мишку: корисні рекомендації
Дискомфорт, оніміння пальців, біль у кисті — все це проблеми, що виникають через неправильний хват миші. Правильне положення руки при роботі за комп'ютером або в іграх допоможе забути про незручності, що виникають.
Як тримати комп'ютерну мишку?
Якщо рух мишею відбувається виключно кистю, або навпаки, задіяна вся рука до передпліччя, то навантаження стає занадто значним і тіло швидко втомлюється. Краще положення: передпліччя збігається з краєм столу. В цьому випадку можна легко рухати мишу по всьому килимку, навантаження на зап'ястя мінімальне. Корисно вибрати і правильний хват:
- Пальцями. Ідеальне рішення для роботи з маленькою мишею (з великою — рука швидко втомиться). Зручно при базових маніпуляціях, але в іграх, особливо шутерах, завдає незручностей та заважає діяти швидко.
- Кистю. Найпоширеніший і найкомфортніший варіант — зап'ястя лежить на миші, мізинець торкається килимка. Але в цьому випадку розмір комп'ютерного девайса повинен відповідати кисті, і тоді керування буде комфортним.
- Кігтьовий. На миші лише вказівний та середній палець, а рука у напрузі. Від такого хвата краще відмовитися, щоб не відчувати біль у зап'ясті після тривалої роботи за комп'ютером.
Важливу роль грає і розмір килимка — чим він більший, тим зручніше працювати. Граючи в шутери, можна протестувати приціл, виставивши девайс строго по центру, після чого переміщуючи комп'ютерну мишку у різні точки. Рекомендовано розмістити килимок так, щоб він трохи звисав з краю — площина буде ідеально рівною та гладкою, що забезпечує комфорт навіть при тривалій роботі за комп'ютером.
Положення пальців та руки в іграх-шутерах
Тривале перебування у світі віртуальної реальності здатне завдати певного дискомфорту і створити серйозне навантаження на кисть. Щоб цього уникнути, корисно дотримуватися наступних рекомендацій:
- Положення руки. Потрібно вибрати позу, у якій не відчувається напруга. Зап'ястя повинно торкатися твердої поверхні, щоб переміщення миші було швидким і точним.
- Положення пальців. Мізинець та безіменний притиснуті один до одного, щоб уникнути випадкових натискань на кнопки. Рекомендований універсальний кистьовий хват: вказівний та середній злегка зігнуті та повторюють форму комп'ютерного девайсу.
Важливу роль відіграє чутливість та форма миші, а також параметри килимка — приступаючи до роботи, потрібно випробувати різні положення руки та пальців, щоб вибрати оптимальні варіанти. Чутливість можна налаштувати: мінімальна — для шутерів та точних пострілів на великих відстанях, середня — універсальний варіант, висока — для ближнього бою. Налаштувати чутливість можна спеціальними кнопками або запустивши «Центр керування мишею».
Додаткові рекомендації
Важливо не тільки правильно тримати комп'ютерну мишу, але й забезпечити правильне положення тіла під час гри або тривалої роботи. Хороше крісло (з регулятором висоти, щоб ноги твердо стояли на підлозі), достатня висота столу, зручне розташування монітора (на спеціальних кронштейнах над столом для гарного огляду) — ключові фактори, що дозволяють сидіти з прямою спиною та правильно покласти руку на столі, а пальці на мишці.
Клавішами на клавіатурі гравці керують лівою рукою, тому раціональним рішенням для ігор стане кутове розміщення, щоб основні клавіші були в швидкому доступі і не доводилося змінювати положення тіла. Такий варіант зручний і при невеликому розмірі столу, що суттєво заощаджує вільне місце.