Як вибрати акваріум
Акваріум — це штучно утворене водне середовище у прозорому резервуарі, призначений для утримання рослин і тварин. Такий живий куточок подарує позитивні емоції та дозволить відволіктися від щоденної метушні. Щоб підібрати потрібний акваріум, необхідно знати деякі тонкощі вибору, про які ми й розповідаємо у цій статті.
Визначаємося з об'ємом акваріума
Цей параметр вказує на місткість акваріума. Чим більша ємність, тим більше рибок можна запустити. Плюс зростає максимальний розмір кожної особини та різноманітність супутніх компонентів (декору, ґрунту, рослин). Зразки поділяють за об'ємом на:
- компактні — до 50 літрів;
- середнього розміру — до 300 л;
- великі — понад 500 л.
Виходячи з бажаної кількості та розміру рибок можна визначити об'єм акваріума. Він розраховується приблизно так: на одну мирну рибку з тулубом 5-8 см припадає 10-15 літрів води. Орієнтовна пропорція — 1 сантиметр тулуба дорівнює 2 літрам. Ґрунт у ємності займає від 3 до 7 см висоти, залежно від виду рослин.
Маленький акваріум стане чудовим доповненням для компактної кімнати або офісу. У невеликих ємностях добре почуваються рибки гуппі, карликові соми, тетри і сонячні барбуси. Також у мініатюрних акваріумах уживаються равлики, креветки. Добрим варіантом для такої живності стане акваріум Aquael SMART 2.0.
У великих моделях можна заводити екзотичних великих риб. До того ж у великих ємностях легше підтримувати біологічну рівновагу. У таких зразках можуть жити аровані, піраньї, соми та змієголови.
Конструкційні особливості
Найпоширенішим варіантом вважається цільноскляний акваріум. Це монолітна конструкція, що виключає можливість протікання на стиках і швах. Однак у разі пошкодження корпусу такі зразки неможливо відремонтувати.
Каркасний характеризується наявністю основи — каркасу із пластику або металу, який надійно фіксує скляні стінки. А безкаркасні моделі передбачають з'єднання стінок за допомогою силіконового клею. Такі акваріуми поєднують у собі міцність, практичність конструкції та прийнятну вартість.
У виготовленні акваріумів використовується оргскло та силікатне скло. Органічне — міцніше та безпечніше, що дозволяє використовувати акваріум у приміщеннях громадського призначення та будинках, де мешкають сім'ї з дітьми, тваринами. Силікатне скло характеризується твердістю, стійкістю до появи подряпин, також має привабливий зовнішній вигляд.
Товщина скла впливає на вагу конструкції та ціну виробу. Зазвичай товщина розраховується, виходячи з ємності акваріума. Для 500-літрової моделі стіни виготовляють завтовшки не менше 10 мм.
Вибираємо форму акваріума
В асортименті нашого інтернет-магазину представлені різні варіанти акваріумів:
- Прямокутний вважається традиційним акваріумом, що характеризується легкістю в обслуговуванні та універсальністю. Такі зразки чудово вписуються в різні інтер'єри, підходять для всіх видів риб та рослин. Подібні моделі рекомендують вибирати новачкам. Популярністю користується 22-літровий акваріум «Природа».
- Панорамний чи овальний нагадує за формою попередню модель, але відрізняється опуклим фасадом. Також підходить для будь-якого типу інтер'єру, а за рахунок опуклої конструкції збільшується радіус огляду. Популярна модель — акваріум «Природа панорамний».
- Квадратні акваріуми найчастіше мають компактні габарити. Виготовляються у різних об'ємах та у різній комплектації.
- Сферична модель є ємністю у формі кулі з плоским денцем для стійкості. Але такі зразки не використовують для донних риб.
- Кутовий або трикутний складається із двох тильних стінок, з'єднаних під прямим кутом. Таке рішення вважається універсальним для дому та роботи. Кутове розташування дозволяє заощадити простір. Популярна модель — акваріум «Природа кутовий».
- Крім стандартних моделей, пропонуються також менш поширені акваріуми шестигранної, напівкруглої, п'ятигранної та циліндричної форм. Привабливо гарно виглядає акваріум у формі келиха.
Додаткові особливості
Крім основних конструкційних характеристик, рекомендують також враховувати деякі додаткові особливості акваріумів. За призначенням виділяють декоративні варіанти та спеціальні. Перший тип підходить для утримання різних видів риб (загальний), риб одного сімейства (колекційний), для рослин (палюдаріум та голландський) та утримання амфібій (акватераріум), безхребетних з рослинами та ін.
Спеціальний акваріум розрахований на вирішення нестандартних завдань, таких як вирощування та розведення видів, постановки дослідів та інше. Також деякі виробники вказують, для якого довкілля призначений той чи інший зразок: прісноводний, морський або проміжний. Перший та останній найчастіше має стандартні розміри, а морський відрізняється збільшеним літражем.
Оснащення та комплектація
Акваріуми пропонуються з обладнанням та без нього. У першому випадку використання акваріума можливе одразу після покупки. Зразки без обладнання обійдуться покупцеві дешевше, але із заселенням живності доведеться почекати, доки комплектація не буде повною. Перевага таких варіантів полягає у можливості підбору аксесуарів виходячи із власного смаку. В якості обладнання пропонуються такі аксесуари:
- підставки;
- захисні кришки;
- лампи для освітлення;
- насоси та компресори;
- фільтри;
- декор;
- обігрівачі.
Щоб вибрати відповідний акваріум, враховують насамперед вид риб, їх кількість та сумісність. Деякі риби не переносять запах клею для стиків, тому в таких випадках рекомендують брати цільноскляні моделі. Для зниження ризику розбиття ємності використовують повстяну або паперову підстилку. Укомплектовані аксесуарами зразки, представлені в нашому каталозі, мають фільтри та компресори, які вже підібрані під необхідну кількість води.
Порадуйте себе та рибок привабливим та якісним акваріумом, який прослужить багато років. Все необхідне для акваріумів та сам акваріум можна купити на нашому сайті Stylus.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вибрати корм для рептилій та риб
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus.ua