Як вибрати корм для рептилій і риб?
Запорука здоров'я будь-якого домашнього улюбленця - це правильно підібране харчування. Якщо не хочеш, щоб рибки або черепашки постійно хворіли, то потрібно годувати їх якісною їжею. Сьогодні існує величезний асортимент кормів для рибок і рептилій, і серед такого достатку іноді буває складно вибрати хороший. У цій статті stylus.ua розповість, який корм підійде твоєму вихованцеві.
Фірмовий, живий або рослинний корм для рибок?
Для красивого і яскравого забарвлення рибки важливо правильно підібрати харчування. Деяким підходить виключно живий корм, в той час як іншим - сухий або рослинний. Пецілія, наприклад, любить щипати акваріумні рослини, оскільки її кишечник відмінно перетравлює рослинну їжу, на відміну від інших видів корму.
Обраний раціон харчування повинен відповідати фізіології конкретної риби. Маленький неон нездатний проковтнути величезного мотиля - йому потрібно підбирати корм невеликих розмірів. Травоїдним обов'язково потрібно давати рослини, м'ясоїдних - живий корм, всеїдні зрадіють будь-якому корму.
Види кормів:
Живий. Найбільш популярний вид живого корму - мотиль. Їм можна підгодовувати рибку регулярно, чергуючи з сухим кормом. Можна комбінувати з іншими видами живого корму - трубочники або коретру. Мінус живого корму - може принести захворювання, тому необхідна попередня заморозка, яка вбиває всі шкідливі бактерії.
Рослинний. Часто рибки поїдають рослини в акваріумі. Щоб такого не було потрібно купувати рослинний корм. Більшості рибок він потрібен, але хижаки їм не харчуються.
Сухий або фірмовий корм буває гранульованим, у вигляді пластівців або таблеток. Такий корм містить достатню кількість корисних речовин, тому можна використовувати для щоденного годування.
Заморожений. Можна просто дістати з морозилки мотиль і кинути в акваріум. Попередньо розморожувати його не потрібно. Часто продається в комбінації з іншими видами живого корму. Краще не піддавати заморожений корм повторному заморожуванню.
Види сухого корму для риб
Існує різні види сухого корму для риб:
Чіпси і пластівці. Корм плаває на поверхні води і поступово опускається на дно. Він підійде для маленьких і середніх розмірів риб. Такий корм розлітається по акваріуму і може засмічувати фільтри, тому доведеться частіше їх чистити.
Таблетки. Корм відразу зануриться на дно і почне там розчинятися. Така їжа підійде для сомів, креветок, равликів і інших вихованців, що мешкають на дні. Інші рибки можуть просто не помітити цей корм.
Гранули і палички. Гранульований корм підходить більшості рибок. Потрапляючи в воду, він набухає і стає більше, тому потрібно давати його немно
Подрібнений корм. Для малюків продається спеціальний подрібнений корм. Він сильно забруднює воду і осідає на дно, але новонароджені можуть їсти тільки його.
Вибираємо корм для рептилій
Вибираючи корм для рептилій(хамелеонів, змій, черепах, ящірок), потрібно враховувати їх анатомічні особливості і смакові переваги. Ящірки і черепахи існують травоїдні, хижі і всеїдні. Травоїдні черепахи їдять практично всі рослини: кульбаба, морква, огірки, груші, банани, салат, помідори та інші. Обов'язково в раціоні повинна бути зелень. Можна на вулиці нарвати конюшини або подорожника, купити щавель або салат. Хижі черепахи люблять нежирну рибу - хек і минтай з додаванням морепродуктів і м'яса. Більшість ящірок є всеїдними, тому із задоволенням їдять трав'яний і тваринний корм. Відмінним вибором стануть законсервовані коники, равлики і цвіркуни.
Найбільшою популярністю користується сухий корм, який можна підібрати для ігуани, черепахи або ящірки. У сухому кормі для рептилій містяться корисні білки, жири і вітаміни. Він стане непоганою альтернативою консервованим або натуральним кормів, але найкраще комбінувати всі види. Сухий корм може складатися з природною або штучною суміші, створеної з додаванням вітамінів і мінералів. Як правило, його використовують для більшості рептилій і їх діток. Найбільш популярні виробники:
Як правильно годувати риб?
Важливо, щоб риба не звикла до одного виду корму. Різноманітне харчування - це правильний вибір, інакше, коли ти купиш новий корм він може залишитися недоторканим. Чим більше асортимент, тим краще.
Не потрібно кидати багато корму в акваріум, інакше він осяде на дні, що призведе до забруднення води. Що залишився корм змінює хімічний склад води, що негативно впливає на здоров'я рибок. Під час годування краще відключити фільтр, щоб їжа НЕ розлетілася по акваріуму. Важливо не перегодувати риб, адже вони не відчувають, що вже з'їли достатньо, тому можуть їсти постійно. Перегодовування може привести до ожиріння і загибелі. Якщо на рослинах з'явилася бруд, а вода стала каламутною - значить пора міняти воду і змінити раціон харчування.
Годувати необхідно регулярно: один раз в день або два рази (вдень і ввечері). Мальки живляться подрібненим кормом, його потрібно давати дрібними порціями 3-4 рази на день. Для годування донних рибок можна використовувати таблетки.
Вирушаючи на відпочинок, може виникнути питання: «Як довго рибка витримає без корму?». Акваріумні улюбленці повинні постійно отримувати харчування, тому краще попросити сусідів або рідних підгодовувати рибок. Якщо такий варіант відпадає, то можна купити довгограючий корм в таблетках. Таблетки складаються з частинок корми, які відділяються в воді шар за шаром протягом довгого часу (7-14 днів).
Як потрібно годувати черепах і ящірок?
Потрібно завжди давати оптимальну порцію їжі, інакше при переїданні або недоїдання можуть початися проблеми зі здоров'ям. Наприклад, у черепахи може деформуватися панцир, а ожирінні змії, ящірки, пітона, хамелеона і інших рептилій може привести до передчасної загибелі. Частоту годування можна визначити, спостерігаючи за твариною. Варто пам'ятати, що залишки їжі потрібно видалити з акваріума. Молодих ящірок потрібно годувати два рази в день, дорослих - один.
Водяним черепахам потрібно насипати стільки корму в воду, скільки вона з'їсть за 15 хвилин. Що залишився корм прибери, інакше він почне гнити і псуватися. Сухопутні черепахи їдять корм на основі рослинних компонентів і з обов'язковою наявністю вітамінів А, D3, E та інших. Молоду сухопутну черепаху потрібно годувати щодня, а після досягнення одного року - раз в два дні. Щоб тварина з апетитом з'їла їжу потрібно помістити корм під нагрівач за годину або півтора до годування. Якщо цього не зробити, то насильно покладений корм почне гнити в шлунку черепахи, провокуючи отруєння.
Пам'ятай, що годувати тварин краще різними видами корму, оскільки один вид не містить повноцінного набору корисних речовин. Ідеальний раціон для рибок включає фірмовий корм з добавкою живого і рослинного. Рептилія необхідно підбирати раціон залежно від виду тварини. Купити корм для рептилій і риб ти можеш на нашому сайті, підібравши ідеальний варіант для твого вихованця.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Корм для гризунів і птахів: особливості вибору