Зимовий відпочинок в Україні: топ цікавих місць
Будемо відвертими — грудень не тішить погодою. І якщо вам вже не терпиться втекти від сірості, пропонуємо добірку цікавих місць, де можна добре відпочити взимку. Катаємось на лижах, гуляємо вуличками українських міст, купаємось у чанах та розглядаємо пам'ятки.
Буковель — гірськолижний курорт
Ідеальний варіант для тих, хто не може уявити зиму без лиж, сноуборду та снігу. Тут цілих 16 підйомників, 50 трас для професіоналів та любителів та 13 трас для новачків. Сніг тут лежить із грудня до березня. Курорт засипають штучним снігом, тому покататися вийде і ранньою весною.
Враховуйте, що в новорічний період на Буковелі на вас чекають завищені ціни, тому краще планувати відпочинок на лютий-березень, коли ажіотаж трохи спаде. Skipass на підйомники краще купуйте заздалегідь на кілька днів катання на офіційному сайті курорту, так вийде дешевше.
Що можна робити у Буковелі, крім катання на лижах та сноуборді? Так-так, Буковель — це ідеальне місце для відпочинку, де можна і поганяти на борді, і розслабитися в карпатській лазні.
- Скуштувати карпатську кухню у тематичних закладах.
- Розслабитися у Voda Club (там є сауни, басейни, спа).
- Прогулятися етно-парком «Гуцул-ленд», де можна погодувати тварин.
- Зайти в картинг-центр «Жага пригод», якщо хочеться драйву та екстриму.
- Покататися на Родельбані чи Тролеї.
- Відвідати карпатський чан.
- Пройтися пішохідними маршрутами в гори.
Драгобрат — найвищий гірськолижний курорт України
Ще одне дивовижне місце для катання з неймовірними гірськими краєвидами. Щоб дістатися до курорту, потрібно приїхати до селища Ясіня на Закарпатті, а звідти замовити трансфер на сам курорт. Що є на Драгобраті:
- Підйомники.
- Піші маршрути до озер Ворожеська та Герешаска.
- Прокат спорядження для катання.
- Сауни, чани та лазні.
- Найкрасивіші види з вікон готелів.
Драгобрат популярний не так сильно, як Буковель, ресторанів та магазинів тут немає. Але зазвичай у готелях є свої ресторани, де завжди можна замовити їжу, чай та скуштувати карпатські страви.
Кам'янець-Подільський та Чернівці
Кам'янець-Подільський — місто-фортеця, яке запрошує туристів помилуватися культурними та архітектурними пам'ятками. Вузькі вулички, викладені бруківкою, Кам'янець-Подільська фортеця, що світиться неймовірними вогнями в нічний час, та старовинні унікальні будинки. За кількістю пам'ятників він посідає третє місце в Україні.
Якщо захочеться тотального усамітнення з природою, відвідайте готель «Ксенія», розташований на березі Дністра. Це місце для тихого та спокійного відпочинку на схилі Дністровського каньйону. У самому готелі вам запропонують купання в басейні, відвідування спа-салону та вечері в шикарному ресторані авторської кухні.
Ну і якщо ви вже опинилися в Кам'янці, заїдьте ще й у Чернівці, щоб подивитися на український Гоґвортс — так називають Чернівецький університет. Найвражаючіший вищий навчальний заклад України, територією якого можна ходити годинами і, звичайно ж, робити класні кадри.
Славське — ще одна гірськолижка
Це досить жваве місце у Львівській області. До Славського їдуть, щоб покататися на лижах, сноубордах, снігоходах, квадроциклах та зарядитись класними емоціями. У селищі та його околицях можна знайти відразу кілька лижних трас, серед яких є пологі ділянки та місця, де зможуть кататися досвідчені райдери, новачки та любителі. Тут є підйомники, траси різної складності та, звичайно ж, красиві зимові пейзажі.
Відпочивати у Славському добре і тим, хто не катається на лижах. Там можна вдосталь надихатися неймовірним хвойним повітрям, побачити справжні карпатські ліси та красу гір узимку. Цікаво, що ціни в Славському набагато нижчі, ніж у Буковелі чи Драгобраті.
Озеро Синевир
Найкрасивіше та містичне озеро для відпочинку знаходиться у Міжгірському районі Закарпатської області. Побачити озеро Синевір, оповите білим снігом, — must have для туристів, адже красу такого пейзажу не передати словами. Та де там, навіть фотографія не передасть атмосферу гірського озера.
В якості гірськолижного курорту околиці озера Синевир пропонують туристам дві траси 550 і 1 000 м завдовжки. Щоправда вони підійдуть тільки новачкам, а професійним лижникам там робити нічого. Біля Синевиру є два бугельні підйомники: Арніки (300 м) і Тереблі (850 м). Абонементи продаються щодня.
Улюблений Львів
Зимовий Львів має особливу атмосферу, яку можна особливо відчути в період новорічних свят. Затишні вулички, ошатні будівлі та гарні гірлянди — все це допомагає створити святковий настрій. Must have у Львові:
- Прогулятися біля оперного театру, прихопивши із собою склянку кави.
- Піднятися на міську ратушу.
- Спробувати львівське пиво у музеї пивоваріння.
- Відвідати Криївку.
- Сходити на Лисичанське кладовище.
- Забратися на Високий замок, де відкривається вид на місто.
Оздоровчий курорт «Косино»
Відвідати курорт «Косино» — чудова ідея для тих, хто хоче поплавати та трохи оздоровитися. «Косино» пропонує гостям різні ванни, джакузі та глобальну програму оздоровлення. Сюди часто рекомендують приїжджати людям із захворюваннями серцево-судинної та опорно-рухової системи через чисту карпатську воду, в якій міститься маса корисних елементів.
Курорт знаходиться недалеко від кордону з Угорщиною, тому часто можна зустріти іноземців, які приїхали оздоровитися. Сервіс тут справді на високому рівні. Бази відпочинку обладнані спортивними залами, саунами, басейнами, джакузі та багатьом іншим.
Нехай ваш зимовий відпочинок буде справжньою зимовою казкою, а все необхідне для нього (лижі, шоломи, сноуборди, санки) ви можете купити на stylus.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вибрати спорядження для катання на лижах та сноуборді
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua