Огляд Asus VivoBook 13 Slate
У листопаді компанія Asus випустила ноутбук VivoBook 13 Slate з клавіатурою, що від'єднується, і OLED-дисплеєм. Виробники кажуть, що це перший такий гаджет на ринку. В огляді розповідаємо, чим приваблює новинка.
Asus VivoBook 13 Slate: дизайн та особливості конструкції
Vivobook 13 Slate став першим у світі ноутбуком з клавіатурою, що від'єднується. Це щось на зразок трансформера ноутбука-планшета, але трохи крутіше. Ноутбук виконаний у корпусі чорного кольору, матеріал — міцний пластик. Вага пристрою становить 785 г, розміри — 309,9 х 190 х 7,9 мм.
Знімна клавіатура
Особливістю ноутбука Asus стала клавіатура, що від'єднується — вона кріпиться до корпусу за допомогою магнітів. На клавіатурі клавіші з великим ходом 1,4 мм, відстань одна від одної — 19,05 мм, як і класична настільна клавіатура.
OLED-екран із підтримкою HDR
Ноутбук оснащується 13,3-дюймовим екраном, виконаним за технологією OLED. Завдяки високій роздільній здатності 1920×1080 та підтримці HDR (опціонально) картинка чітка та деталізована, тому як грати, так і дивитися фільми на ноутбуці цілком приємно.
Екран захищений ударостійким склом Gorilla Glass, стійким до появи подряпин та пошкоджень. Продумана конструкція та сенсорний дисплей дозволяють користуватися Asus VivoBook 13 Slate як в альбомній, так і в портретній орієнтації, як з клавіатурою, так і без.
Особливості екрану:
- 100-відсоткове кінематографічне колірне охоплення DCI-P3.
- Розширений динамічний діапазон із глибоким чорним True Black (500).
- Підтримка Dolby Vision для природнішого відображення кольорів.
- Співвідношення сторін — 16:9, завдяки чому можна дивитися фільми у повноекранному режимі.
- Рівень контрастності — 1000000:1, за рахунок чого дрібні деталі добре видно навіть у темних сценах.
- Сертифікат PANTONE Validated, що підтверджує реалістичну передачу кольорів.
- Час відгуку екрана — 0,2 мс.
- Рівень екранного синього світла на 70% менше, ніж у РК-дисплеях (сертифікат TÜV Rheinland).
Продуктивність та пам'ять
Асус Вівобук 13 базується на 4-ядерному Intel Pentium Silver N6000 із частотою від 1,1 ГГц до 3,3 ГГц. Потужності чіпа достатньо для базових щоденних завдань, але не для запуску потужних ресурсомістких додатків. За графіку відповідає відеоадаптер Intel UHD Graphics.
Швидкодія системи доповнюється 4/8 Гб оперативної пам'яті LPDDR4X, на додаток встановлений накопичувач формату eMMC на 128 Гб. Також є версії на 128 та 256 Гб з диском NVMe PCIe SSD, зрозуміло, що у 2021 році потрібно брати саме їх.
Камера у Asus VivoBook 13 Slate
VivoBook 13 Slate отримав 13-мегапіксельну основну камеру, яка добре справляється із фото при гарному освітленні. Але навряд чи хтось фотографуватиме на ноутбук, враховуючи, що фотоможливості сучасних смартфонів пішли набагато далі.
Є й фронтальна 5-мегапіксельна камера для спілкування по відеозв'язку.
Автономність
У ноутбук встановлено акумулятор ємністю 50 Вт/год. Його можна зарядити на 60% лише за 39 хвилин від комплектного блоку живлення. Достатньо швидко, а головне — зручно. Пристрій підтримує функцію USB-C Easy Charge, яка передбачає можливості заряджання практично від будь-якого зарядного пристрою з USB-C.
Зв'язок та порти
На корпусі пристрою є невелика кількість портів:
- Type-C та 2×USB 3.2 для зчитування інформації з флешок;
- 3,5-мм роз'єм для дротових навушників;
- microSD-рідер для карток пам'яті.
Звичайному користувачеві такого набору вистачить із головою.
Додаткові особливості Asus VivoBook 13 Slate
- Чотири динаміки з інтелектуальним підсилювачем та Dolby Atmos для відтворення звуку на максимальній гучності без спотворень.
- Сканер відбитків пальців на кнопці живлення для швидкого входу в систему.
- Підтримка Wi-Fi 802.11ax, Bluetooth 5.2.
Підтримка стилуса
Ноутбук працює зі стилусом ASUS Pen 2.0, який підтримує 4 096 рівнів чутливості до тиску з силою від 5 до 350 г. Стилус фіксується на корпусі за допомогою магнітних тримачів. Передбачено чотири змінні наконечники з різною текстурою, що імітує олівці твердістю 2H, H, HB та HB.
Підсумок
Asus створила компактний ноутбук-трансформер вагою менше 1 кг із крутою функціональністю та якісним екраном. Потужності процесора, звичайно, не вистачить для виконання складних завдань, але для базових більш ніж достатньо. На додаток — гарний звук, порти, швидка зарядка та підтримка стилусу. Відмінний пристрій для роботи на ходу та відпочинку.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: ТОП-5 ноутбуків для школярів та студентів
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua