Вибираємо пароочищувач
Ми звикли під час прибирання будинку використовувати побутову хімію, оскільки вона прискорює процес і дозволяє позбутися важких плям. Але є одне але — побутова хімія шкідлива, тому куди ефективніше прибирання за допомогою пари. Якщо в тебе ще немає пароочищувача, то розповідаємо, як його вибрати.
Переваги пароочищувачів
- Мінімальні витрати сил та часу: не потрібно інтенсивно терти брудне місце ганчіркою, доки воно стане чистим.
- Пара ефективно справляється з жировими плямами і забрудненнями, що в'їлися, а також знищує до 99,9% бактерій і мікробів, залишаючи меблі, плитку і дзеркала бездоганно чистими. Більше ніякої хімії, абразивних речовин та неприємних запахів у квартирі.
- Є компактні мобільні моделі, які можна тримати в руках під час прибирання.
- Пароочищувачі підходять для чищення дитячих іграшок.
Принцип роботи пароочищувача
У конструкції пароочищувача є бак та бойлер. У процесі роботи пристрою вода подається з бака в бойлер, де нагрівається до кипіння і переходить в пароподібний стан. Пара трубками доходить до сопла і подається під тиском назовні. Так і відбувається очищення та дезінфекція поверхонь, з якими стикається пароочищувач. Додатково використовувати хімічні, антисептичні та інші миючі засоби не потрібно. У цій ситуації засіб, що чистить і дезінфікує, — це пара.
Більшість пароочисників мають систему захисту, яка запобігає аварійним ситуаціям. Але все одно через високу температуру пари рекомендуємо використовувати прилад з обережністю.
Види пароочищувачів
Пароочищувачи бувають різні: великі, схожі на пилосос; компактні ручні для дрібних предметів та прибирання в авто; відпарювачі для одягу. У чому їх відмінності?
Ручні пароочищувачі
Компактні моделі з невеликим об'ємом резервуару для води приблизно 200 мл. Такого об'єму достатньо для прибирання невеликої ділянки. Компактні пароочищувачі використовують не тільки вдома, але ще й для прибирання в машині, а їх зберігання не створює незручностей за рахунок компактних розмірів. Ручні пароочищувачі складаються з трубки, шлангу та насадки для підлоги. Відмінний варіант для невеликої квартири та швидкого, але ґрунтовного прибирання, боротьби з бактеріями та вірусами.
Прекрасний варіант для дому — пароочищувач Sencor SSC 3001YL. З ним легко освіжити та видалити плями з будь-якої поверхні, включаючи м'які меблі, верхній одяг, штори та дитячі іграшки.
Пароочищувачі для підлоги
Хочеш ґрунтовно прибрати у квартирі за допомогою пари, не бігаючи за водою кожні 5 хвилин? Тоді тобі потрібен підлоговий пароочищувач, який за формою та габаритами нагадує класичний пилосос. Такий прилад здатний мити скло, плитку, м'які поверхні, видаляти наліт від води, жир, плями та неприємні запахи. Місткість ємності для води досягає 1,5 літра.
Karcher SC 5 EasyFix Premium пропонує максимум можливостей та просунуту комплектацію: дві подовжувальні трубки; ручну насадку; дві мікроволоконні серветки для підлоги; одна мікроволоконна обтяжка для ручної насадки; насадка для килимів та багато іншого. Парогенератор підійде для очищення поверхонь на кухні або у ванній кімнаті. Плита, фасад кухні, кахель, душова кабіна — ти відмиєш від бруду буквально все. Час нагріву приладу становить три хвилини, а ще до нього можна підключати парову праску, яка йде в комплекті.
Пароочищувач (відпарювач) для одягу
Переваги пари та високих температур оцінить і одяг. Саме відпарювач вважається найефективнішим девайсом для розгладження глибоких складок та досягнення ідеальної гладкості. Модель Philips 8000 Series GC801/10 — чудове підтвердження цього. Цей відпарювач дозволить швидко та без зайвих зусиль розгладити складки на одязі, який ти носиш щодня.
Чим більше насадок, тим функціональніший пароочищувач
Різні сопла та насадки спрощують прибирання різних покриттів. Якщо хочеш багатофункціональний прилад, то придивись до моделей з насадками:
- для твердих підлогових покриттів, які не вбирають і не пропускають вологу (керамічна плитка, камінь, лінолеум, паркет, ламінат, пробка, ПВХ);
- для дезінфекції та очищення килимів та ковролінів;
- для панелей та фасадів меблів на кухні та у ванній;
- для вікон, дзеркал та стекол.
Технічні характеристики, на які варто звернути увагу при купівлі
Виробники випускають різні пароочищувачі, що відрізняються потужністю, ємністю для води, насадками та іншими параметрами. Тому врахуй такі показники:
- Об'єм резервуару для води. Від кількості води залежить, на скільки вистачатиме пари. Для прибирання салону авто вистачить ємності 300 мл, а для квартири краще купувати моделі з ємністю від 500 мл.
- Потужність. Усередині парогенератора знаходиться нагрівач, від потужності якого залежить швидкість нагрівання та інтенсивність пари. Оптимальний показник для ефективних пароочищувачів — 800-1000 Вт.
- Максимальний тиск пари. Чим більший показник, тим краще пароочищувач справлятиметься із сильними забрудненнями. 1-2 бари — замало для ефективного прибирання, а ось 2-4 — хороший показник для компактної моделі.
Вибрати якісний пароочищувач набагато простіше, коли знаєш, з чим маєш справу. Впевнені, тепер ти купиш те, що потрібне!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Пилосос для вікон: це ще що таке?
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua