Як вибрати сушарку для рушників?
Не можна сказати, що сушарка для рушників — це найнеобхідніша річ у будинку, але вона явно спрощує процес висушування рушника, не створюючи додаткового дискомфорту. Зазвичай такому атрибуту приділяють мало уваги, а про купівлю нового замислюються, коли старий починає протікати або покривається іржею. У цій статті вирішили розібратися, як вибрати сушарку для рушників, щоб вона прослужила довго.
Водяна, електрична чи комбінована?
Існує три види сушарок для рушників, і кожен з них має свої особливості і переваги:
- Водяні. Класичні сушарки для рушників, які ми звикли бачити в кожному будинку, підключеному до центрального опалення. Принцип роботи наступний: гаряча вода циркулює трубами і передає тепло. Водяна сушарка для рушників — це, по суті, звичайна батарея. Серед плюсів зазначимо невисоку вартість, відсутність споживання електроенергії. Мінуси — сушарка не працює без гарячої води або під час сезонного вимкнення опалення. Встановити таку сушарку можна лише там, де є стояк.
- Електричні. Плюси такої сушарки очевидні — з нею ти не залежатимеш від сезону опалення або від наявності гарячої води. Встановити електричну сушарку для рушників можна в будь-якому місці. Але врахуй два мінуси — висока ціна та додаткові витрати на електроенергію, яку споживатиме сушарка.
- Комбіновані. Комбінація першого та другого варіантів. У опалювальний сезон сушарка для рушників працює, як водяна, а якщо немає гарячої води або сезон не опалювальний, то як електрична. Коштують комбіновані моделі дорожче за попередні види.
Який матеріал виготовлення?
Сушарки для рушників виготовляють з таких матеріалів:
- Нержавіюча сталь. Надійний довговічний матеріал, який витримує тиск і чинить опір корозії. Доступна ціна робить сталеві сушарки найпопулярнішими.
- Латунь. Сушарки з латуні представлені в різних дизайнерських варіантах, вони стійкі до корозії та відрізняються підвищеною міцністю. Найчастіше їх використовують у будинках з автономною системою опалення, рідше у квартирах.
- Мідь. Цей матеріал нагадує латунь і найчастіше використовується для автономних систем у заміських будинках. Сушарки з міді відрізняються гарною провідністю тепла, різноманітними конструкціями, стійкістю до корозії.
- Чорна сталь. Бюджетне рішення, яке вирізняється ефектним дизайном, але не довговічністю. Сушарки із чорної сталі не мають покриття проти корозії, тому не повинні контактувати з вологим середовищем (а цього не уникнути у ванній кімнаті).
Для звичайної квартири буде достатньо водяної сушарки для рушників з нержавіючої сталі. Для заміських будинків краще вибирати сушарки з міді чи латуні.
Який розмір вибрати?
Розмір сушарки для рушників впливає на комфорт встановлення в приміщенні, зручність експлуатації за прямим призначенням, а також на рівень тепловіддачі. Розмірами сушарки вважаються величини висоти та ширини в міліметрах. В асортименті більшості виробників представлені класичні пристрої завширшки від 400 до 1 000 мм, а ось висота буває до 1 200 мм. В інших розмірах сушарки масово не виробляють, але інколи виготовляють на замовлення.
Якої форми сушарка для рушників краще?
Незалежно від виду та матеріалу рушникосушарки, зверни увагу на її форму:
- Змійовик. Класичні рушникосушарки у формі цільної та вигнутої S-подібної трубки. Формат зручний та доступний у ціновому плані, але такий дизайн вважається застарілим. Хоча багатьом досі подобається.
- Драбинка. Площа обігріву в сушарках-драбинках зазвичай вища, але і коштують вони дорожче за решту через безліч зварних перекладин.
- Кутова. З назви вже зрозуміло, що такі сушарки для рушників встановлюються в кутку ванної кімнати. За рахунок цього можна залишити більше вільного простору та повісити на стіну, наприклад, велике дзеркало.
- Дизайнерська. В обмеженій кількості деякі виробники випускають сушарки для рушників у вигляді спіралей, квадратів і ялинок. Виглядають такі пристрої оригінально, але й коштують пристойно.
Теплова потужність та максимальне нагрівання
Ще два критерії вибору — максимальне нагрівання та теплова потужність. Максимальне нагрівання водяних моделей буває до 90-100 °C, електричних — до 60-70 °C. Параметр теплової потужності є важливим для електричних і комбінованих моделей, оскільки потужність водяних залежить від температури води, яка може коливатися. Рекомендується враховувати наступний принцип: 50 Вт на 1 м3 кімнати.
Кілька важливих порад
Ще кілька порад, щоб ти точно зробив правильний вибір:
- Для систем центрального опалення потрібно вибирати сушарки із міцних матеріалів, адже у центральному опаленні часто бувають перепади тиску.
- Зверни увагу на різьблення та товщину стінок.
- Якщо в квартирі проблеми зі стояком, бери електричну сушарку для рушників. Її монтаж не залежить від близькості системи водопостачання, а обмежений лише наявністю поруч вологозахищеної розетки.
Купуючи сушарку для рушників, врахуй всі нюанси, про які ми розповіли в статті. Вибрати та купити сушарку для рушників за вигідною ціною можна на сайті stylus.ua.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Пилосос для вікон: це ще що таке?
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua