Огляд AirPods 3
Підтримка просторового звучання, покращена автономність та адаптивний еквалайзер — чому варто перейти на AirPods 3 вже сьогодні? Підготували огляд навушників третього покоління.
Оновлений дизайн та ергономіка AirPods 3
Щоб створити найкращу форму AirPods 3, Apple проводила дослідження форми вух різних людей. Навушники відрізняються анатомічною конструкцією, тобто динаміки спрямовані у вухо. Якщо AirPods 2 покоління постійно випадали з вух, то в третьому такого не повинно бути.
Корпус отримав захист від вологи за стандартом IPX4. Навушники не бояться бризок, дощу чи поту під час інтенсивних тренувань. У ЕірПодс другого покоління офіційної сертифікації не було, у Pro-версії аналогічний захист IPX4. Ключова відмінність AirPods 3 від версії Pro та другого покоління в тому, що кейс захищений від вологи та пилу. Тепер він ще і не боїться дощу.
Система керування та синхронізація
Оновилася в AirPods 3 і система керування. Тепер замість постукувань по корпусу — натискання на ніжку:
- одне натискання — старт відтворення/пауза/відповідь на виклик;
- два — наступна аудіодоріжка;
- три — попередній трек;
- довге утримання — виклик голосового асистента.
Віртуальний помічник з'являється і на фразу: «Привіт, Siri». У налаштуваннях можна активувати відтворення вхідних повідомлень.
Кілька слів про функцію «Локатор». Вона була анонсована ще на WWDC 2021 із релізом iOS 15. Потрібна для того, щоб знайти навушники, якщо вони зникли. Враховуй, що підключаються AirPods 3 до гаджетів на iOS 15.1 або iPadOS 15.1 і вище. Для з'єднання використовується модуль Bluetooth 5.0, а кілька AirPods можна підключати до одного iPhone або iPad і дивитися фільм/слухати музику і т.д.
AirPods 3: просторовий звук та відсутність шумоподавлення
Впевнені, що багато хто очікував у третій серії побачити технологію активного шумоподавлення. Чому цього не сталося? Напевно, Apple вирішила зробити шумодав фішкою серії Pro, а звичайні ЕірПодси отримали лише підтримку просторового звучання. Особливо помітно просторове аудіо під час перегляду фільмів на стрімінг-сервісах, звук ніби йде з різних джерел. Але переваги просторового аудіо помітні не у всіх треках.
У третій серії навушників Apple переробила начинку — створила новий динамічний драйвер з низьким рівнем спотворень: нібито і високі ноти чути добре, і баси чудові. Драйвер не такий самий, як у AirPods Pro, але розробники намагалися створити щось схоже.
Якщо порівнювати з другою серією, то звук справді став більшим. Але якщо після AirPods 3 увімкнути Pro, то є відчуття, що шумоподавлення не вистачає. Також виробники додали адаптивний еквалайзер, який підлаштовує звук відповідно до геометрії вуха.
Як працюють AirPods 3 у розмовному режимі?
У третьому поколінні три мікрофони (у другій серії було два), один із них спрямований усередину, є акустична сітка. Вона максимально знижує шум від вітру під час дзвінків, щоб було краще та чіткіше чути. Співрозмовник чудово тебе чутиме, правда через відсутність шумоподавлення буде чути навколишній шум, краще говорити в тихому місці. У FaceTime обіцяють звук HD-якості завдяки новому кодеку AAC-ELD.
Чіп та автономність
Працюють AirPods 3 на процесорі Н1, він використовується в AirPods Pro.
В автономному режимі AirPods 3 працюють:
- до 6 годин на одному заряді або 30 годин з кейсом;
- у режимі відтворення просторового аудіо — до 5 годин та до 20 годин з кейсом;
- у розмовному режимі — до 4 годин.
Все це за умови, що гучність не вища за 50%. Навіть якщо ти слухатимеш музику 6 годин поспіль, то 15-хвилинної підзарядки вистачить, щоб продовжити прослуховування музики ще на дві години.
Зарядний кейс підтримує функцію MagSafe, тобто бездротову магнітну зарядку. Але її швидкість не уточнюється.
Підсумки
Якщо ти все ще використовуєш AirPods першого або другого покоління, то настав час оновитися і купити AirPods 3. Якщо шумоподавлення для тебе важливіше, то краще зупинити вибір на AirPods Pro.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Огляд MacBook Pro 2021
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua