Як вибрати фотоапарат починаючому фотографу?
Як вибрати фотоапарат починаючому фотографу? Щоб він швидко і точно фокусувався, чітко передавав зображення, не розмивав і передавав картинку без затримок. У цій статті розповідаємо про найголовніші параметри фотоапарата, про які потрібно знати ще до купівлі.
Види цифрових камер
Прийнято ділити всі фотоапарати на три групи:
- Компактні — звичайні мильниці, вони коштують недорого, але й одержати професійне фото з таким обладнанням складно. Такий варіант підійде скоріше для любителів, а не для фотографування інших людей на замовлення.
- Дзеркальні — оснащені системою дзеркал з видошукачем, в якому відображається зображення в реальному часі без затримок. З дзеркальним фотоапаратом ти гарантовано отримаєш якісні фотографії, зможеш працювати з великим значенням ISO без шуму.
- Бездзеркальні — такі апарати оснащені чутливим сенсором, змінною оптикою, електронним видошукачем. Через особливості конструкції вважаються нащадками компактних камер.
У цій статті докладно розповідаємо про останні два варіанти, які і відрізняють професійну камеру від звичайної мильниці.
Яку матрицю вибрати?
Матриці успадкували свої розміри від фотоплівок:
- Fullframe, або повний кадр — розмір 36х24 мм, вважаються найпопулярнішими.
- Матриці меншого розміру називають Crop із зазначенням коефіцієнта 1,5/1,6/2 і т.д.
У дзеркалках зазвичай використовують великі матриці формату 24х36 мм або APS-C (приблизно 23,5х15,6 мм), тобто повний кадр, і саме такий фотоапарат краще купити початківцю фотографу. Після того як наб'єш руку, працюючи з повним кадром, можна вчитися працювати з матрицею Crop.
Kit або Body: який об'єктив вибрати?
Перед тобою стане вибір — купити китовий об'єктив або body. З одного боку, камера з об'єктивом Kit коштує дешевше, але в більшості випадків цей об'єктив просто лежатиме на полиці, ти ніколи його не використаєш. Якість цих фотографій нічим не буде відрізнятися від мильниці.
Body — це просто фотоапарат, без об'єктива. Хорошу оптику доведеться купувати додатково, але зате ти не переплачуєш за непотрібний китовий об'єктив. Починати краще з об'єктива з фокусною відстанню 50 мм, саме з ним можна зробити кілька пробних фотосесій, щоб зрозуміти, твоє це взагалі чи ні. Потім якщо ти вирішиш залишитися в сфері фотографії, у тебе з'являться інші об'єктиви для зйомки в різних жанрах.
Ручне або автоматичне налаштування?
Коли ти робиш перші кроки у фотографії без допомоги фахівців, налаштувати самостійно всі опції буває складно. Тому для початку рекомендуємо купити фотоапарат з автоматичним налаштовуванням. Нехай перші фото в авторежимі будуть не такими ідеальними, як хотілося б, але вони точно будуть кращі, ніж якщо ти сам накрутиш неправильну експозицію, фокус і т.д.
Згодом, розібравшись, що до чого, будеш створювати гідні знімки в ручному режимі. У професійній техніці присутні як ручний, так і автоматичний режими.
Зум
Зум буває двох видів: цифровий і оптичний.
- Цифровий — збільшує зображення шляхом переробки, розтягуючи картинку по краях.
- Оптичний — збільшує об'єкти природним способом, за допомогою вбудованої лінзи.
Фотоапарати з оптичним зумом зазвичай коштують дорожче, що цілком логічно, адже вони дають кращу якість картинки.
Якщо ти серйозно маєш намір розвиватися в сфері фотографії, то краще купити зум-об'єктив. З ним ти зможеш наближати і віддаляти об'єкт зйомки, не переходячи з одного місця на інше. Вибираючи зум-об'єктив (з наближенням), уникай моделей з великим діапазоном (65-450 мм або 24-350 мм), оскільки занадто великий зум відіб'ється на якості знімка.
Роздільна здатність і мегапікселі
Не варто гнатися за високою роздільною здатністю, не в мегапікселях щастя! Для публікації фотографій в інтернеті буде достатньо об'єктива з роздільною здатністю 12-13 Мп. А ось для публікації в ЗМІ, журналах, пресі краще підібрати камеру з роздільною здатністю в районі 20 Мп.
Чутливість матриці (значення ISO)
Цей параметр допоможе налаштувати яскравість знімка, позбутися від засвітів. Під час нічної міської чи клубної зйомки на матрицю потрапляє трохи світла, через що зображення виходять тьмяними. В такому випадку рятує підвищення показника ISO — це значить, що слабкий електричний сигнал з матриці буде посилено апаратно. Залежно від обраної моделі камери чутливість матриці може перебувати в діапазоні від 50 до 25 600 одиниць. Посилений показник ISO дозволяє фотографувати вночі і при поганому світлі, не побоюючись за якість фото. Але невеликий шум на фото все ж буде присутній, його можна буде прибрати за допомогою фотошопу.
Починати краще з недорогої, але функціональної техніки, яку можна буде замінити на професійну, коли з'явиться впевненість у своїх силах. Щоб бачити прогрес в роботі, порівнюй нинішні результати з першими роботами.
Купити фотоапарат для початківця фотографа можна на сайті stylus.ua.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Гаджети для ведення блогу
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua