Огляд iPhone 13/13 mini і iPhone 13 Pro /13 Pro Max
iPhone 13 показали всього пару днів назад, а він уже встиг навести галас в інтернеті, мовляв, змінився тільки чубчик, знову завищені цифри про продуктивність, парочка нових кольорів і нічого нового. Ми підготували детальний огляд всіх нових iPhone 13, щоб розвіяти всі сумніви. Розповідаємо про можливості процесора, нові фото- і відеорежими і, звичайно ж, екрани ProMotion.
iPhone 13 і iPhone 13 mini
Оновлений дизайн
Корпус новинок виконаний зі скла і кераміки, передня панель має спеціальне надміцне покриття Ceramic Shield. На сайті компанії сказано, що передня панель Ceramic Shield радикально підвищує міцність. Впевнені, це найміцніші смартфони Apple. Рамка виготовлена з авіаційного алюмінію. Корпус отримав захист за стандартом IP68.
Виріз під селфі-камеру став менше на 20%
Apple голосно заявила, що новинки виглядають абсолютно по-новому, а виріз чубчика став на 20% менше, але давай будемо відвертими. Виробники зменшили ширину чубчика, але збільшили висоту. На задній панелі розмістилася основна камера з двома об'єктивами, вони розташовані по діагоналі.
Дехто відзначив, що Епл зменшила чубчик в Айфоні 13, але не додала відображення заряду акумулятора у відсотках. Згідно з офіційними промо-матеріалами та симулятором iPhone 13, вбудованому в Xcode, збільшена корисна площа нових телефонів нічим не зайнята. У правому куточку екрана як і раніше відображаються рівень сигналу мережі, підключення до Wi-Fi і статус батареї.
Відзначимо, що технічно в iPhone 13 є місце для зміщення рівня сигналу стільникового зв'язку і іконки Wi-Fi вліво. Ймовірно, Apple додасть таку опцію в одному з майбутніх оновлень iOS.
Екран ще яскравіше
iPhone 13 і 13 mini оснащені екраном Super Retina XDR, мають діагональ 6,1" і 5,4" відповідно. Виконано екрани за технологією OLED, вони стали на 28% яскравіше — до 800 кд/м², а при перегляді HDR-контенту максимальний показник становить 1 200 кд/м². Але виробникам вдалося домогтися того, що екран витрачає менше енергії акумулятора.
Потужний процесор A15 Bionic
Вся 13 серія працює на 6-ядерному процесорі A15 Bionic, створеному за 5-нм техпроцесом. Він складається з 15 мільярдів транзисторів і здатний за 1 секунду проводити 15,8 трильйонів операцій. Саме процесор відповідає за плавну і швидку роботу дисплея, камер, штучного інтелекту. Процесор працює до 50% швидше навіть з ресурсоємними програмами.
Новий графічний процесор на 30% швидше обробляє графіку в іграх.
Нові можливості машинного навчання дозволяють розробникам додавати в свої додатки нові фішки. Як і очікувалося, в продажу немає версії на 64 Гб, тепер смартфони доступні в трьох модифікаціях:
- 128 Гб,
- 256 Гб,
- 512 Гб.
5G
Apple акцентувала увагу на тому, що світ швидко переходить на 5G. Стрімінг, скачування — все відбувається набагато швидше. Тому в Айфони встановлені нові антени і радіокомпоненти, щоб отримати найвищу швидкість 5G. У режимі Smart Data iPhone автоматично перемикається на знижену передачу для економії енергії, коли не потрібна занадто велика швидкість. На презентації відзначили, що 5G завойовує світ, і Айфон до цього готовий.
Автономність
Передовий процесор і більш яскравий екран вимагають поліпшеної автономності. Тому 13 Айфон працює на 2 години довше, ніж 12 Айфон. Розумний режим Smart Data економить заряд, а ще iPhone переключається на LTE, коли швидкість 5G не потрібна. У комплекті немає блоку живлення, виробник пропонує купити бездротову зарядку-чохол MagSafe.
Що вміють камери iPhone 13 і 13 mini?
Почнемо з того, що розташовані вони по діагоналі. Роздільна здатність об'єктивів — 12 + 12 Мп. Що змінилося:
- У «Нічному режимі» автоматично регулюються параметри зйомки. Чіткі фотографії вийдуть навіть при поганому освітленні.
- Надширококутна камера вловлює на 47% більше світла.
- З'явилася очікувана стабілізація зі зсувом матриці для більш чітких і деталізованих фото і відео.
- Режим Smart HDR 4 розпізнає до чотирьох людей в кадрі і підлаштовує контрастність.
- Коротка витримка допомагає отримати більш якісні знімки в темний час доби.
- Портретний режим для розмиття фону у відео вмикається тапом по екрану.
Режим «Кіноефект»
Режим Cinematic Mode, або «Кіноефект» з автофокусом, в якому задіюються нейротехнології і штучний інтелект. Режим дозволяє утримувати фокус на обличчях, коли смартфон переміщається від однієї особи до іншої. Система розуміє, що новий об'єкт зараз з'явиться в кадрі і переводить фокус на нього, завдяки чому відео стає виразнішим. Перевести фокус на інший об'єкт або відрегулювати боке можна і після зйомки.
Підтримується відеозйомка у форматі Dolby Vision HDR.
iPhone 13 Pro і iPhone 13 Pro Max
«В Айфонах 13 Про і 13 Про Макс поєднуються самі передові технології з тих, що ми коли-небудь пропонували покупцям», — заявив Грег Джозвіак, старший віце-президент Apple з міжнародного маркетингу. Покращена система камер, графічна складова, екран ProMotion і багато інших деталей, які роблять 13 Айфон «Про».
ProMotion дисплей
Pro-версії підтримують частоту оновлення 120 Гц. Екран став оновлюватися в два рази швидше. Система адаптивно змінює частоту оновлення картинки від 10 до 120 Гц і сама вибирає, коли потрібно запускати відмальовку по максимуму. Також додали нову фічу в iOS 15: операційка стежить за твоїм пальцем, і якщо ти зробив рух швидше, то частота підвищується. Якщо ти вже використовував ProMotion дисплей на iPad Pro, то в Айфоні не те ж саме. Епл кілька років намагалася оптимізувати і анімацію, і щоб вона не впливала на термін служби батареї. І, мабуть, у них це вийшло.
Що ще можна сказати про екрани:
- Вони стали яскравішими — до 1 200 ніт: на сонці картинку буде видно краще.
- Матриця OLED гарантує соковиту і яскраву картинку.
- Роздільна здатність 1920х1080 пікселів.
- Діагональ 6,1" в iPhone 13 Pro і 6,7" в iPhone 13 Pro Max.
Процесор, графіка і 1 Тб пам'яті
iPhone 13 Pro отримав більш потужний графічний процесор, ніж iPhone 13. П'ять ядер проти чотирьох. Більш потужний графічний процесор для моделей Pro може бути пов'язаний з додаванням підтримки кодека ProRes.
На презентації Apple розповіла, що A15 Bionic включає в себе нові відеокодери і декодери, здатні знімати і редагувати відео в ProRes. Вони не тільки займають багато внутрішньої пам'яті (що привело до появи нової моделі на 1 Тб), але також вимагають високої продуктивності графічного процесора. Ну і оскільки опції ProRes потрібно багато внутрішньої пам'яті, її не підтримуватимуть моделі на 128 Гб.
Ще однією особливістю моделей Pro став 1 Тб пам'яті: тепер точно можна не видаляти фото і відео і рідше чистити галерею.
Автономність
Нові Айфони ще довше працюють без підзарядки:
- iPhone 13 Pro Max — до 28 годин відтворення відео. На 2,5 години довше iPhone 12 Pro Max.
- iPhone 13 Pro — до 22 годин відтворення відео. На 1,5 години довше iPhone 12 Pro.
Камери iPhone 13 Pro і 13 Pro Max
Pro-версії отримали ідентичні камери:
- 12 Мп — ширококутний модуль, фокусна відстань 26 мм, 7-лінзовий об'єктив, оптична стабілізація зі зсувом матриці, світлосила f/1.5.
- 12 Мп — надширококутний модуль, світлосила f/1.8, 6-лінзовий об'єктив, автофокус, вловлює до 92% більше світла.
- 12 Мп — телефотооб'єктив, фокусна відстань 77 мм, 3-кратний оптичний зум, 6-лінзовий об'єктив.
Які поліпшення, як вони відіб'ються на якості фото і відео?
- Розробники оновили об'єктив надширококутної камери і систему автофокусування. Зйомка можлива з відстані всього 2 см від об'єкта. Найдрібніші деталі виглядають масштабно — візерунок листка, крапля роси.
- Поліпшено можливості нічної зйомки. За рахунок збільшення світлосили і найбільшої матриці з LiDAR-сканером виходять ефектні портрети в нічному режимі. У надширококутної камери з новим автофокусом діафрагма збільшилася, а матриця стала швидше. Отримав нічний режим і телеоб'єктив (в 12 Айфоні його не було).
- При створенні фотографій і при відеозйомці ширик вловлює в 2,2 рази більше світла, а надширококутний на 92% більше світла.
- Фокусна відстань телефотооб'єктива становить 77 мм, він підтримує 3-кратний оптичний зум. Якщо об'єкт близько, то можна регулювати ступінь розмиття фону і експериментувати зі студійним освітленням.
Фотографічні стилі
До зроблених фотографій можна застосувати фотографічні стилі, які змінять теплоту картинки, але тон шкіри і колір неба залишаться природними. Але отримати такий ефект зі звичайними фільтрами не вийде. Все що потрібно зробити для застосування стилів — вибрати запропонований шаблон:
- барвистий
- насичений контрастний,
- теплий,
- прохолодний.
Користувач може сам створювати і налаштовувати стилі за власними уподобаннями, а потім застосовувати їх на інші фотографії автоматично.
ProRes: що це за фіча?
В Apple говорять, що iPhone 13 Pro — це перший смартфон, на який можна повністю зняти і відредагувати фільм у форматі ProRes. ProRes — це про високу деталізацію, чіткість та мінімальне стиснення. Можливості Айфона допоможуть створювати повноцінні відеосюжети. Також ти зможеш відкривати відео ProRes з Айфона прямо в Final Cut Pro на Mac. Опція стане доступна пізніше в усіх Pro-версіях. Нагадаємо, що її не буде в моделях на 128 Гб.
Технологія Smart HDR 4
Розробка Smart HDR 4 використовує можливості системи Neural Engine. Завдяки спільній роботі програмного забезпечення і процесора обробки сигналу зображення відбувається автоматичне регулювання контрастності, освітлення і відтінку шкіри.
Технологія Deep Fusion
Коли в кадрі недостатньо світла, рятує ситуацію технологія Deep Fusion. Разом з системою Neural Engine вона аналізує всі пікселі фотографії, знятої з різною експозицією. Фінальне фото формується на основі поєднання найвдаліших областей, де максимум деталей і найтонші текстури.
Підсумок
A15 Bionic, ProMotion і камера, яка вміє знімати справжні шедеври — схоже в iPhone 13 є все, про що можна було мріяти. І якщо iPhone 12 змінився здебільшого зовні, то 13 серія — це кардинальні зміни всередині: начинка, кіноефекти, поліпшені інтелектуальні можливості. iPhone 13 вартий уваги, і ми впевнені, ти вже хочеш носити його в кишені. Оформлюй передзамовлення на stylus.ua, щоб отримати новинку одним з перших.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Огляд iPad 9 і iPad mini 6
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua