Презентація Xiaomi: підсумки
Робопес Cyberdog, смартфон з підекранною камерою, нові OLED-телевізори і Mi Pad — серпнева презентація Xiaomi вразила кількістю новинок. Розповідаємо про них докладніше.
Представлений Xiaomi MIX 4 — перший смартфон компанії з камерою під екраном
Смартфон виконаний в корпусі з алюмінію в зелено-сірому кольорі і в керамічному корпусі білого кольору. Також Xiaomi обіцяла випустити комплект аксесуарів спеціально для Mi Mix 4.
10-бітний екран з підтримкою Dolby Vision
Контент буде відтворюватися на 6,67-дюймовому AMOLED-екрані зі 120-герцовою частотою оновлення і роздільною здатністю 2400х1800 пікселів. 10-бітна матриця і технології Dolby Vision і HDR 10+ гарантують відмінну деталізацію і чіткість зображення. Також заявлена підтримка колірної гами True Tone. За захист екрану відповідає міцне скло Corning Gorilla Glass Victus.
Родзинка MIX 4 — фронтальна камера під екраном
На презентації багато розповідали про фронтальну камеру, адже вона стала головною фішкою смартфона. Основна суть всього сказаного: знімати вона повинна класно, при цьому її не повинно бути видно. Роздільна здатність камери склала 20 Мп, вона отримала підтримку технології «чотири пікселя в одному»: коли чотири пікселя зливаються в один до 1,6 мкм.
Основна камера
На задній панелі знаходиться основна камера, вона розмістилася на квадратній платформі і виглядає вельми потужно. Роздільна здатність основного датчика склала 108 Мп, виробники використали сенсор Samsung ISOCELL HMX. Доповнює роботу основного сенсора допоміжний 13-мегапіксельний надширококутний об'єктив і модуль на 8 Мп з перископним об'єктивом. Останній дає 5-кратний оптичний зум.
Продуктивність і автономність
Серцем системи став 8-ядерний процесор Qualcomm Snapdragon 888+ з тактовою частотою ядер до 3 ГГц. У пристрої використовується оперативна пам'ять формату LPDDR5, а також сучасний флеш-накопичувач UFS 3.1.
MIX 4 повинен довго працювати без підзарядки завдяки акумулятору ємністю 4 500 мАг. До того ж гарантована швидка зарядка від комплектного блоку живлення — 120 Вт. Заявлена також підтримка швидкої бездротової зарядки — 50 Вт.
Що ще є в Xiaomi MIX 4?
Новинка отримала:
- Подвійні стереодинаміки, налаштуванням яких займалася компанія Harman Kardon.
- Підтримку Wi-Fi 6E, дві SIM-карти, модуль NFC.
- Технологію ультраширокосмугового зв'язку (UWB).
- Захист від води за стандартом IP68.
Планшети Xiaomi Mi Pad 5 і Mi 5 Pro
Також компанія презентувала два планшета: Xiaomi Mi Pad 5 і його просунуту версію Mi Pad 5 Pro. Новинки виконані в корпусі з алюмінію, мають плоскі грані і підтримують роботу з фірмовим стилусом. Збоку розташований дактилоскопічний датчик, який відповідає за конфіденційність інформації. Товщина пристрою — 6,86 мм, вага — 515 грамів.
Потужність і автономність
За продуктивність базової моделі відповідає процесор Snapdragon 860, що демонструє відмінну продуктивність для виконання базових і більш складних завдань. У версії Pad 5 Pro встановлений чіп Snapdragon 870, який перевершує в питанні продуктивності 860-й, але не набагато.
Обидва пристрої працюють під керуванням операційної системи Android 11 з фірмовим інтерфейсом MIUI for Pad.
Ємність акумуляторів відрізняється:
- Mi Pad 5 отримав батарею 8 720 мАг зі швидкістю зарядки 33 Вт.
- Mi Pad 5 Pro працює з батареєю 8 600 мАч з 66-ватною швидкою зарядкою.
HDR10, Dolby Vision та інші навороти екрану
Зображення виводиться на 11-дюймовий IPS-екран 120 Гц. Завдяки показнику яскравості 500 ніт картинка добре читається навіть в яскравий сонячний день. Відмінну деталізацію гарантують висока роздільна здатність 2,5K і підтримка HDR10. Також планшети отримали підтримку технологій TrueTone і Dolby Vision.
Камери та звук
На задній панелі Mi Pad 5 розробники встановили основні камери з роздільною здатністю 13 Мп. Навряд чи ви будете використовувати планшет для створення фотографій, але відразу скажемо, що камера в ньому поступається тій, що у вашому смартфоні. Роздільна здатність селфі-камери 8 Мп.
У Mi Pad 5 Pro більш цікавий набір. Основний блок камер представлений двома модулями: 50 Мп і 13 Мп, спереду також встановлена пара камер: 5 + 8 Мп.
Обидва планшета відтворюють музику у форматі Dolby Atmos.
OLED-телевізори Xiaomi
Ще компанія представила нові телевізори з OLED-матрицею з діагоналями:
- 55",
- 65",
- 77".
77-дюймова модель вражає 120-герцовим екраном і показником яскравості в 1 000 ніт. Також вона отримала сертифікат TV Xbox за рахунок матриці, інтерфейсів HDMI 2.1 і технологій MEMC і NVIDIA G-Sync.
Решта телевізорів отримали яскравість 800 ніт, у них відсутня підтримка 120 Гц і NVIDIA G-Sync. Всі моделі відтворюють контент у форматі 4К і охоплюють колірний простір DCI-P3 на 98,5%, також підтримують технології Dolby Vision, HDR10+, HDR10 і HLG. Екрани займають 97% площі фронтальної панелі, а товщина цієї самої панелі у верхній частині менше товщини смартфона — всього 4,6 мм.
Песик Xiaomi Cyberdog
Несподівано для всіх без будь-яких натяків раніше Xiaomi представила кіберсобаку. Вона схожа на Boston Dynamics Spot, але коштує набагато менше. Spot коштує 75 тисяч доларів, а Xiaomi Cyberdog можна придбати за $1 500. За словами компанії, робопес став кульмінацією «інженерної майстерності» і дослідження технологій майбутнього. Особливістю песика став відкритий код, що дозволить ентузіастам спільно розвивати систему і змагатися у цій області.
У Xiaomi кажуть, що робот точний, продуктивний і маневрений. За його працездатність відповідає чіп NVIDIA Jason Xavier NX, який включає в себе:
- підтримку штучного інтелекту;
- 48 тензорних ядер;
- шість чіпів Сarmel ARM;
- 384 ядра СUDA;
- два механізми прискорення навчання.
Сенсорна система CyberDog складається з 11 датчиків (GPS, камери, ультразвукові сенсори та інше). Ще робопес отримав велику кількість інтерфейсів: 3хUSB-C і HDMI, вони дозволяють додавати апаратні надбудови, наприклад, LiDAR-сканер, панорамну камеру або камеру руху. Підтримується робота і з голосовими асистентами.
Зовсім скоро новинки Xiaomi з'являться в продажу на stylus.ua, а поки стежте за новинами, щоб не пропустити старт продажів.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Як будуть виглядати нові Apple Watch 7 в різних кольорах
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua