Проводьте час з улюбленими, а не на кухні - всю копітку роботу зробить за вас кухонний комбайн!
Виробництво техніки для дому направлено в першу чергу на отримання прибутку від її продажу. В таких фінансових відносинах отримують вигоду обидві сторони - як виробник, так і споживач. Останній, витрачаючи іноді навіть незначну суму, забезпечує себе усіма зручностями, ніж багато в чому полегшує своє існування.
Так, наприклад, на кухні дуже прискорюють процес приготування блендери, міксери, тостери, м'ясорубки, мікрохвильові печі , сушарки. Мало того, придумали навіть прилади для приготування попкорна, морозива, йогурту, солодкої вати! Але більш за все радують прилади з безліччю різноманітних функцій, наприклад, кухонні комбайни] посилання 8. Вони здатні подрібнювати продукти потрібної форми, збити яйця або вершки, приготувати фарш, замісити тісто, вичавити сік - і відбувається все це значно швидше в порівнянні з ручною роботою.
Який комбайн вибрати?
Перш за все потрібно визначитися, що ви хочете отримати від комбайна. Якщо вам важливий один конкретний функціонал - наприклад, подрібнення продуктів - то радимо задуматися над покупкою блендера або Ломтерізки.
Кухонна машина - це пристосування з набором функцій для підготовчого етапу приготування страви. За функціональністю поділяють два види комбайнів:
- Компактний;
- Багатофункціональний.
Якщо ви готуєте на 1-3 людини, зверніть увагу на компактні кухонні комбайни. Вони дрібно або крупно подрібнюють продукти, збивають, змішують. Місткість чаші в таких апаратах не більше 2,5 л, потужність середня - до 650 Вт.
Багатофункціональний комбайн більш потужний, має кілька ємностей, безліч насадок, завдяки яким можна не тільки подрібнювати і збивати, але і робити морозиво, сік, місити тісто.
Потужність таких приладів може досягати 2000 Вт, а місткість чаші - до 6,7 л. Ідеально підійде тим, хто часто робить різного роду страви (супи, гарніри, десерти). З багатофункціональним комбайном немає необхідності використовувати різні інструменти для кожного процесу, адже це може створювати плутанину зі шнурами (в комбайні він всього один).
Управління приладом відбувається вручну (*механічний тип управління *) або при підключенні до мережі (* електронний тип*). У першому випадку потрібно використовувати перемикачі, щоб врегулювати процес, у другому - за допомогою кнопок задати режим, з огляду на продукт і вид його обробки.
Також необхідно звертати окрему увагу до особливості чаш, потужності, насадок, матеріалу і додаткові функції кухонного комбайна.
Чаша
Обсяг чаш для комбайнів варіюється в межах 0,45-6,7 л.
Вони виготовляються з:
Скла,
-
Пластикові] посилання 11 хоч і міцні, але такі чаші складно відмити, особливо плями від фарбувальних ягід, овочів. ** Нержавіюча сталь**] посилання 12 не має недоліків пластикового суперника, не дряпається, що не окислюється і не просочується запахами продуктів. Єдиний мінус таких чаш - дорожнеча. Але, незважаючи на велику кількість переваг сталевих нержавіючих чаш, багато домогосподарок вважають за краще ** жароміцні, з небиткого скла**] посилання 10. Вони також добре миються і крізь стінки такої ємності можна стежити за поточним процесом комбайна.
Потужність
Від показника потужності залежить наскільки швидко комбайн буде подрібнювати, збивати, замішувати і т.д. Чим могутніше апарат, тим більше в ньому швидкісних режимів. У деяких комбайнах є ще й імпульсний режим, завдяки якому можна по ходу дії міняти швидкість і частоту роботи насадки.
При виборі сильно потужного комбайна рекомендується вибирати апарат з імпульсним режимом, оскільки не завжди під час кухонної операції потрібно використовувати високу швидкість.
Ступінь потужності визначається діапазонами:
** Слабка** (до 250 Вт). Призначення таких комбайнів полягає в подрібненні м'яких або заздалегідь відварених продуктів. ** Середня** (250-500 Вт). Можуть впоратися з більш твердою їжею (м`ясо, сир). ** Висока** (500-1000 Вт). Апарати для обробки твердих (сирих) фруктів, овочів. ** Дуже високий** (1000-2000 Вт). Замішують, перемішують, шаткують, подрібнюють продукти будь твердості і роблять це дуже швидко.
**Важливо звертати увагу н? ** відповідність потужності роботи комбайна з ** об'ємом чаші**. Адже погодьтеся, що недоцільно купувати апарат з великою чашею і слабким мотором - комбайн попросту не подужає подрібнення / змішування великої кількості продуктів. І навпаки, збиваючи, наприклад, білок в неглибокій посудині, ризикуємо вимазати робочу поверхню, стіни і, зокрема, себе бризками.
Тому, радимо звернути увагу на наступні співвідношення:
- Потужність до 300 Вт - обсяг чаші до 1,5 л;
- 300-500 Вт - 1,5-2 л;
- 500-700 Вт - 2-3 л:
- 700-1000 Вт - 3-4 л;
- 1000-1300 Вт - 4-4,5 л;
- 1300-1500 Вт - 4,5-5 л;
- 1500-1700 Вт - 5-5,5 л;
- 1700-1800 Вт - 5,5-6 л;
- 1800-2000 Вт - 6-6,7 л.
Насадки
Оскільки кухонний комбайн - найчастіше апарат багатофункціональний, в комплект з ним входять різноманітні насадки:
Для подрібнення(шинкування скибочками, кубиками різної величини, приготування фаршу, перетирання в пюре, терка, кавомолка-млинок);
Для збивання(віночки різних розмірів);
Для вичавлювання соку(соковижималки-терки для отримання соку з твердих фруктів і овочів, насадка для цитрусових);
Для замісу(крюкообразний і К-образні насадки для вимішування тіста різної текстури, а також просто для змішування продуктів).
Це основні насадки, що входять в комплект більшості кухонних комбайнів. Є окремі девайси, які розколюють горіхову шкаралупу або лід. Іноді додається насадка для начинені ковбаси. Деякі комбайни можуть бути оснащені функцією для виготовлення морозива.
Матеріал корпусу, насадок
Якщо говорити про насадки для подрібнення, то звертайте увагу на сталеві (природно, нержавіюча сталь) добре заточені ножі. Якщо ж насадки призначені для перетирання в пюре або вичавлювання соку, то тут не просто припустимо, але й корисніше матеріал пластик (не руйнує вітаміни в продуктах).
При подрібненні пластиковими насадками необхідно завантажувати продукти, заздалегідь порізані на шматочки.
Корпус кухонного комбайна виконано або з нержавіючої сталі, або з пластика. Доцільність вибору матеріалу корпусу кожен визначає сам. Пластик дешевше, але складніше миється. Нержавійка довговічніше, але дорожче.
Додатковий функціонал
Нерідко, коли в кухонних комбайнах присутній дисплей з відображенням поточного процесу і рад. Деякі чаші оснащені режимом автоматичного підігріву - його можна регулювати в районі 40-100⁰ С. Може також бути присутнім таймер. Додатково в кухонний набір іноді входять електронні ваги.
Ціновий діапазон
Якщо відвідайте каталог з переліком поданих на сайті кухонних комбайнів, то помітите, що ціни істотно різняться.
На вартість впливають функціонал, потужність, кількість програм. Так, в середньому потужність комбайна за $ 80-140 становить 700-800 Вт, а місткість чаші - в районі 2 літрів. $ 200 може коштувати прилад менш потужний, але зате він багатофункціональний і включає в себе безліч насадок, чаш для різного призначення. Кухонні комбайни в районі $ 630-650 виправдовують свою ціну високою потужністю (понад 1400 Вт) і об'ємними чашами (від 4 л).
Приклади такої кухонної машини - Kenwood KMC015 і Bosch MUMXL40G.
Щодо недорогий машиною виробника Kenwood є модель Kenwood KM 286. За потужний (900 Вт) багатофункціональний апарат платите всього $ 270 (в порівнянні з іншими моделями виробника, середня ціна яких $ 690).
За середньою ціною ($ 160-240) обходяться комбайни марки Bosch(моделі Bosch MCM68885, Bosch MUM 54420 і Bosch MUM 54251) - потужні, багатофункціональні і не б'ють сильно по бюджету. За $ 330 зі сталевою нержавіючої чашею, 7 швидкостями, імпульсним режимом обійдеться комбайн того ж виробника Bosch MUM 55761.
Ознайомтеся ближче з характеристиками перерахованих і не тільки моделей на сайті stylus.com.ua.