Техніка для догляду за садом: що потрібно придбати
Підтримування саду у належному вигляді вимагає чималих зусиль від його власника, адже навіть за невибагливим на вигляд газоном стоїть кропітка праця. Спростити догляд за ділянкою допоможе спеціальна садова техніка. Інтернет-магазин «Стилус» розібрався в особливостях догляду за садом і знайомить з обладнанням, здатним істотно скоротити щорічний об'єм робіт.
Садова техніка в літній сезон
Догляд за садом вимагає багато зусиль, часу і фінансових вкладень в будь-який сезон, але влітку садівникові належить виконати найбільший об'єм робіт. Щоб підтримувати декоративні рослини або садові культури в правильному стані, вони потребують періодичного поливу, підгодівлі, прополювання. Сюди також варто додати обрізку кущів та дерев, стрижку газону і, звичайно, підтримання чистоти.
Асортимент обладнання відрізняється призначенням і функціональними особливостями. Зупинимося на найпродуктивнішій садовій техніці, без якої не обійтися влітку:
- Висоторіз або кущоріз. Устаткування, за допомогою якого можна формувати крони дерев і чагарників. Якщо перші призначені для високорозташованих гілок, то кущоріз легко впорається з рослинами, висота яких не перевищує зріст користувача.
- Садовий подрібнювач. Обрізані гілки потрібно кудись дівати, з цим ефективно справляється подрібнювач. Інвентар підходить для переробки бур'яну, сухих стебел і гілок, діаметром до 5 см. Отриману масу можна використовувати в якості компосту.
- Газонокосарка. Машина, призначена для стрижки газонів, має різну конструкцію залежно від ріжучого елемента і типу двигуна. Найчастіше зустрічаються ручні агрегати на колесах, з ручкою для утримування і напрямку руху. Мають окремий блок для збору скошеної трави і регулювання висоти зрізу. Останнє слово у догляді за газоном — самохідна косарка-робот.
- Мотопомпа. Мобільний агрегат, розрахований для забору та подачі води. Для садових потреб досить мотопомпи потужністю 130-1000 л/хв. За допомогою мотопомпи можна зробити зрошення, полив, дренаж, провести водопостачання, здійснити забір забрудненої води, осушення колодязів, басейнів.
- Обприскувач. Цей вид садово-паркової техніки призначений для зрошення рослин різними рідинами. З його допомогою можна зробити полив простою водою на великих ділянках, удобрити рослини органічними і мінеральними сумішами, а також обробити хімікатами від хвороб і шкідників. Найпопулярніші — ранцеві акумуляторні обприскувачі, ручні помпові знадобляться для обробки локальних зон.
Садова техніка навесні і восени
Робота в саду починається ранньою весною і триває до перших заморозків. До середини осені важливо встигнути зібрати плодово-городні культури, провести мульчування грядок і посадку деяких видів рослин, зробити обрізку дерев, очистити ділянку від сміття і підготувати її до зимівлі. При виборі техніки, основні роботи якої випадають на весну і осінь, важливо врахувати такі якості, як стійкість до перепадів температур, безперебійна робота в умовах підвищеної вологості, підвищена увага до матеріалів.
Істотно заощадити час і сили в догляді за садом в цей час допоможе наступна техніка:
- Садовий пилосос. Ручний агрегат, який працює на видув або всмоктування, перетворить в задоволення збір опалого листя та очищення доріжок, газонів, веранд від дрібного сміття. Бензинові відрізняються більшою мобільністю, тоді як електричні доступніше за ціною.
- Культиватор. Техніка, призначена для розпушування грунту і збирання врожаю. Допоможе підготувати грунт для посіву, зібрати картоплю та інші сільськогосподарські культури. Спеціальні насадки можуть доповнити культиватор функцією збору бур'яну і внесення добрив.
- Мотоблок. Виконує функції, схожі з культиватором, але призначений для великого об'єму робіт. Потужна машина впорається з переорюванням землі, збиранням коріння, підгортанням і посадкою. Навісне обладнання, що не входить в комплект, розширить можливості мотоблока, перетворюючи його в міні-трактор.
- Скарифікатор. Техніка, яка називається також садовим аератором, використовується для прочісування газонних і відкритих ділянок з метою видалення висохлої трави, соломи, моху, дрібного сміття, підрізування коренів бур'яну, омолодження трави, а також для проколу грунту для насичення її киснем. Роботу з аератором роблять навесні і на початку осені.
Як визначити перелік необхідної техніки для конкретної ділянки?
Набір обладнання для саду вибирають в залежності від типу вирощуваних рослин, наявності високих дерев, газонів і городу. Скажімо, якщо територія використовується виключно для розбивки клумб, то у садівника відпадає необхідність у купівлі культиватора, тоді як городник зможе обійтися без висоторіза і газонокосарки.
При наявності доріжок з штучним покриттям, декоративних алей, альтанок і терас з садовими меблями стане в нагоді міні-мийка високого тиску. Деякі моделі здатні впоратися навіть з жирними забрудненнями, володіючи функцією підігріву води. Вибір варто віддати перевіреним брендам в питанні чистоти: Karcher, Bosch, Grunhelm.
Але основну роль у виборі техніки грає площа обробітку, оскільки вона визначає не тільки перелік необхідного обладнання, а й впливає на такі параметри, як тип живлення, потужність, габарити і рівень продуктивності.
На маленькій ділянці до 10 соток можна обійтися ручним пилососом для збору дрібного сміття, кущорізом, обприскувачем і подрібнювачем. В якості недорогого садового подрібнювача можна вибрати «Енергомаш ШЕ-2400», оснащений колесами для пересування і здатністю впоратися з гілками до 4 см в діаметрі. Для усунення товстих гілок можна придбати бензопилу, а газонокосарку замінити тримером від Gardena.
На великих ділянках до 50 соток потрібно передбачити обов'язкову наявність:
- однієї або двох газонокосарок;
- аератора;
- садового пилососа;
- дизельного культиватора підвищеної потужності.
Гарною якістю виконання і доступною вартістю відрізняється культиватор Forte МКБ-70, який допоможе впоратися з підгортанням, посадкою і викопуванням картопляних бульб з мінімумом зусиль.
На великих територіях понад 50 соток використовують самоврядні газонокосарки-трактори, бензопили, висоторізи та мотоблоки. Наприклад, серед мотоблоків хорошими відгуками користується модель Forte МД-81, розрахована на обробку сільгоспугідь до 4 га.
На Stylus.ua представлений великий асортимент садової техніки, де початківці і досвідчені садівники зможуть підібрати обладнання для посадки, прополювання, поливу, обрізки, прибирання та інших видів сезонних робіт.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: ТОП-5 культиваторів
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua