Чим iPad Pro 2021 крутіше iPad Pro 2020? Шукаємо відмінності
Тільки самий ледачий не обговорив новий планшет Apple на суперпотужному процесорі M1. Ми подумали, що порівнювати його з Android-планшетами безглуздо, він все одно перевищить їх за всіма параметрами. Тому вирішили розповісти, чим iPad Pro 2021 відрізняється від попередника, і чому це справжній прорив.
Минулорічний iPad Pro був такий хороший, що здавалося покращувати вже нічого. З продуктивністю проблем не було, з екраном і підтримкою стилуса теж, дизайн актуальний, навіть LiDAR-сканер в ньому був. Але Apple була б не Apple, якби не переплюнула саму себе, і ось 20 квітня представила черговий суперпотужний планшет iPad Pro. Давайте по порядку.
На дизайні зупинятися не будемо, тому що він не змінився. Перейдемо відразу до екрану.
Дуже яскравий miniLED
Якщо молодша 11-дюймова модель отримала той же екран, що і у попередника: IPS-екран Liquid Retina XDR Display, то зі старшою все набагато цікавіше. Там встановлено дисплей miniLED з якимись просто неймовірними параметрами яскравості:
- 1 600 ніт для HDR-контенту;
- 1 000 для звичайного.
Різниця після переходу з IPS-матриці буде відчутна, і якщо захочеться реальних змін, то краще взяти саме старшу 12,9-дюймову версію.
iPad Pro 2021 vs iPad Pro 2020: надпотужність
З новим 64-бітним процесором M1 iPad Pro став не тільки могутніше всіх Android-планшетів, але і багатьох ноутбуків. Нові iPad Pro отримали не сім, а вісім графічних ядер, що говорить про поліпшення графіки. Зрозуміло, M1 набагато продуктивніше A12Z Bionic, встановленого в iPad Pro 2020 року. У яких іграх і програмах можна оцінити потужність такого процесор поки неясно.
Ще більше пам'яті
Збільшився і обсяг оперативки. Якщо в торішньому планшеті було 6 Гб ОЗП, то в новому вже стоїть 8/16 Гб. Вбудованої пам'яті теж стало більше. Тепер можна купити iPad Pro з 2 Тб пам'яті, правда заплатити за таку модифікацію доведеться пристойно. Кому може знадобитися стільки пам'яті в планшеті? Дизайнерам, мандрівникам, тим, хто любить завантажити цілий сезон серіалу або кілька улюблених фільмів на планшет.
Все ті ж 10 годин автономності
Незважаючи на збільшення потужності, планшет працює без підзарядки все ті ж 10 годин. Такий показник досягається за час безперервної роботи в браузері. Чи варто було Apple поліпшити автономність? Впевнені, що 10 годин всім з головою вистачає. А ось швидку зарядку хотілося б.
iPad Pro 2021 vs iPad Pro 2020: що з камерами?
Характеристики камер залишилися незмінними, якщо забули, то ось:
- 12 Мп — основний модуль;
- 12 Мп — ширококутний об'єктив;
- 10 Мп — надширококутний модуль.
Додатково встановлено LiDAR-сканер і збільшений радіус його дії. Ще додана підтримка HDR 3 — але це вже дрібниці.
На відміну від попередника, новинка отримала 12-мегапіксельну фронтальну камеру. Навряд чи ви будете купувати планшет заради фронталки, але відеозв'язок тепер стане значно краще. Розробники реалізували в iPad новий режим «У центрі уваги». Він дозволяє залишатися в центрі кадру при пересуванні по кімнаті. При появі або зникненні з кадру нових осіб, кадр звужується або розширюється.
Як і в попередній версії, фронтальна камера бере участь в розблокуванні планшета — технологія FaceID.
Що ще з'явилося в iPad Pro 2021?
Зупинимося ще на істотних змінах:
- з'явилася підтримка 5G;
- планшет підтримує новітній і супершвидкий стандарт Wi-Fi 6;
- порт Thunderbolt 3;
- клавіатуру для планшета тепер можна купити в білому кольорі.
Нові аксесуари Епл не представила, тому для Айпад Про 2021 підійде старий стилус або клавіатура. Відзначимо, що наявність Thunderbolt 3 дозволяє за допомогою перехідника підключити до Айпада монітор з високою роздільною здатністю.
Підсумок
Говорячи про iPad Pro 2021, на думку спадає тільки одне слово — міць. Він перевершує взагалі будь-який інший планшет за всіма фронтами, починаючи з екрану і закінчуючи процесором. Додаткові плюшки у вигляді 5G, підтримки Thunderbolt 3 — взагалі вишенька на торті. Тому якщо шукаєте дуже потужний планшет для роботи, хобі або розваг, то iPad Pro 2021 — ідеальний варіант.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Що показала Apple на презентації?
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua