Xiaomi Redmi 9 — недорогий смартфон з хорошою камерою і начинкою
Xiaomi Redmi 9 займає кращі позиції в рейтингу найбільш популярних бюджетних смартфонів. Телефон отримав швидкісний 8-ядерний процесор Mediatek Helio G80, квадрокамеру з основним модулем 13 Мп і якісний дисплей FullHD+. Але головною фішкою смартфона стала ємна батарея, яка дає йому запас автономності на 2-3 дня. У цьому огляді розповідаємо докладніше про найбільш затребуваний бюджетник 2021 року.
Xiaomi Redmi 9: дизайн
Корпус смартфона виконаний з пластика, він, на жаль, збирає відбитки пальців. Але ця проблема вирішується красивим чохлом, який не буде привертати увагу до пластикового корпусу. На задній панелі пристрою знаходиться блок камер, там же розташований сканер відбитку пальців для захисту даних.
Передню панель займає дисплей 6,53" з каплевидним вирізом під селфі-камеру. Виглядає смартфон елегантно і залишає приємні відчуття при контакті з ним.
На правій грані смартфона знаходяться кнопки живлення і регулювання гучності. У верхньому торці Xiaomi Redmi 9 розташувався додатковий мікрофон і інфрачервоний порт. Знизу знаходиться основний спікер, 3,5-мм роз'єм для навушників, динамік і конектор формату USB Type-C.
Великий екран FullHD+
На 6,53-дюймовий екран виводиться контент у високій якості. Він виконаний за технологією IPS, демонструє реалістичну передачу кольорів і широкі кути огляду. А завдяки високій роздільній здатності 1080x2400 і щільності пікселів 403 ppi зображення завжди чітке і деталізоване. Дисплей Xiaomi Redmi 9 відтворює 16 млн кольорів, тому можна розглянути кожен відтінок.
За рахунок безрамкового дизайну картинка на екрані виглядає візуально більше, ніж є насправді. Завдяки фірмовим розробкам зображення яскраве, чітке і реалістичне. А технологія захисту зору подбає про те, щоб очі не втомлювалися від тривалої роботи зі смартфоном.
Mediatek Helio — витривалий процесор для щоденних завдань
Xiaomi Redmi 9 — це не флагман, тому сподіватись на топовий процесор на кшталт Snapdragon 865 не варто. Він працює на базовому чипі Mediatek Helio G80 в зв'язці з 3 Гб ОЗП і відеоприскорювачем Mali G52MC2. Продуктивність чіпсета зросла на 107% в порівнянні з попереднім поколінням, тому ти точно оціниш швидкість роботи системи.
На практиці така комбінація компонентів дає користувачеві можливість пограти в сучасні ігри у форматі FullHD+ і гарантує стабільну роботу пристрою в багатозадачному режимі. Користуйся ресурсоємними додатками і грай в сучасні ігри — для цього в смартфоні є все необхідне.
Автономність і операційна система
В смартфон встановлений акумулятор ємністю 5 020 мАг, а в парі з енергоефективними компонентами і режимами енергозбереження використовувати телефон можна до двох днів без підзарядки. Якщо вірити виробникові, то такого запасу батареї вистачає на:
- 185 годин програвання музики;
- 31 годину розмов по телефону;
- 19 годин перегляду відео;
- 19 годин в режимі навігації.
Заявлена і підтримка швидкої зарядки на потужності 18 Вт.
В якості апаратної платформи в смартфоні використовується ОС Android Q з фірмовою оболонкою MIUI.
Фотоможливості Xiaomi Mi 9
Гаджет отримав квадрокамеру з просунутими характеристиками:
- Головний датчик на 13 мегапікселів.
- 8-мегапіксельний ширококутний модуль.
- Макрооб'єктив на 5 Мп для зйомки деталей.
- 2-мегапіксельний портретний об'єктив для ефекту боке.
Не варто очікувати від камери надможливостей, але зробити хороший кадр при денному світлі вийде без проблем. Завдяки інноваційній функції Kaleidoscope можна створювати барвисті колажі.
Не поступається своїми фотоможливостями і селфі-камера з роздільною здатністю 8 Мп. Вона працює в парі зі штучним інтелектом, який допомагає в створенні якісних селфі. Роби фото в портретному режимі, щоб алгоритми штучного інтелекту підкреслили природну красу. Розумні алгоритми виділять очі, зроблять акцент на посмішці, дозволяючи на кожному знімку виглядати чудово.
У Xiaomi Redmi 9 реалізована функція Palm Shutter, з нею можна робити селфі за рухом руки.
Інтерфейси і комунікації
Приємно, що Редмі 9, як і багато інших флагманів на кшталт Xiaomi Mi 10 Pro, підтримує NFC. Цей модуль необхідний для безконтактної оплати покупок і проїзду. Серед інших інтерфейсів заявлені:
- Bluetooth 5.0;
- GPS;
- Wi-Fi-модуль.
Для точної навігації в незнайомій місцевості виробник пропонує використовувати GPS (A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS).
У Xiaomi в черговий раз вийшов збалансований, технологічний і конкурентоспроможний гаджет. Він точно зможе радувати тебе своїми можливостями найближчі кілька років, а за допомогою квадракамери ти зробиш чимало класних знімків.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: ТОП-5 смартфонів до 7 тис. гривень
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua