Як вибрати лубрикант?
Лубрикант — це нормальний і цілком природний супутник інтимного життя. Парочки знайшли для нього найрізноманітніше застосування, і в кожному окремому випадку він безпечний, приємний і навіть корисний. Справа залишилася за малим — вивчити асортимент і підібрати найкращий варіант конкретно для ваших цілей. Так якими ж бувають лубриканти? Інтимними подробицями ділиться Stylus.ua.
Чому лубрикант — це добре?
Бувалим користувачам і тим, хто не в темі, нагадаємо, що лубрикант — це речовина, призначена для зволоження слизової статевих органів. Одним словом, лубрикант замінює природне зволоження, запобігаючи неприємним відчуттям і мікротріщинам. Якщо їм не користуватися, на стінках слизової в результаті сухого тертя може з'являтися роздратування, яке потягне за собою інші неприємності. Так навіщо відчувати дискомфорт, якщо достатньо скористатися чарівним тюбиком?
Крім того, лубриканти:
- прибирають хворобливі відчуття;
- покращують ковзання;
- продовжують статевий акт;
- стимулюють приплив крові;
- підвищують чутливість.
Коли без них не обійтися
В першу чергу лубриканти — незамінна річ для тих пар, у яких за індивідуальними фізіологічними особливостями недостатньо природньої змазки, а також для дівчат з гормональним дисбалансом. Але не варто думати, що на цьому все і мовляв «якщо у нас все нормально, то нам це не потрібно». Недолік або відсутність природної вологи — це звичайна справа, до того ж її не завжди вистачає до кінця процесу.
Ще одна помилка — вважати лубрикант виключно жіночою річчю, адже сфера його використання різноманітна:
- нанесення на засоби контрацепції;
- використання разом з секс-іграшками;
- експерименти з різними формами сексу;
- поліпшення смакових відчуттів під час оральних пестощів.
Який краще вибрати
Всі лубриканти діляться на чотири великі групи, в залежності від вхідної в їхній склад основи:
- Водні. Найпоширеніші, адже вони недорого коштують і скрізь продаються. Підходять для всіх видів сексу, контрацептивів і іграшок, не залишають слідів на постільній білизні і одязі, але швидко висихають, а значить і швидше витрачаються.
- Силіконові. Довго не висихають і зручні для використання у воді. Дорожче коштують, вважаються більш ексклюзивними, але не підходять для оральних пестощів і не поєднуються з іграшками і презервативами з силікону.
- Масляні. Найприємніші завдяки жирній основі. Підходять для всіх видів інтимних пестощів, ідеальні для еротичного масажу. Але несумісні з більшістю презервативів (крім поліуретанових) і можуть залишати сліди на одязі.
- Водно-силіконові (вони ж гібридні). Поєднують всі переваги водних і силіконових лубрикантів, не брудняться і довго не висихають, через що менше витрачаються. Легко змиваються і не викликають алергії, але дорожчі за ціною.
Щоб тобі було легше підібрати лубрикант, не вчитуючись у характеристики кожного виду, виробники розбили засоби на категорії. Так в залежності від переслідуваних цілей в асортименті можна знайти масажний, збудливий, знеболюючий і розслабляючий лубрикант.
Наприклад, анальна змазка містить в складі місцевий анестетик для мінімізації больових відчуттів і розслаблення м'язів, а для оральних пестощів створена серія їстівних лубрикантів, до складу яких входять смакові добавки і натуральні рослинні інгредієнти.
Чого не повинно бути у складі
Різними шляхами лубрикант потрапляє в організм, а значить важливо, щоб його склад був безпечним як для зовнішнього, так і внутрішнього використання. В описі кожного товару на нашому сайті ти знайдеш склад, який краще вивчити перед придбанням, особливо в разі індивідуальної непереносимості окремих компонентів.
Крім цього, є базовий перелік небажаних компонентів:
- парабени — можуть дратувати шкіру і викликати алергічні реакції;
- гліцерин — частіше входить до складу кремових змазок, при зловживанні може стати причиною появи грибкових інфекцій;
- ментол — зустрічається в складі лубрикантів з охолоджуючою дією, може викликати роздратування і пошкодження слизової;
- цукор — це головна смакота для грибкових бактерій, краще відмовитися від нього, щоб уникнути розвитку інфекцій;
- спирт — його використання в складі змазок призводить до ще більшого висушування слизової, особливо у дівчат, які страждають проблемою сухості;
- хлоргексидин — надмірне використання в складі мастила антибактеріального засобу вбиває як погані, так і необхідні мікрофлорі бактерії.
Розбираючись в різновидах лубрикантів і запам'ятавши кілька небажаних складових, можна легко розібратися в асортименті і відразу підібрати те, що шукаєш. А може ти знайдеш щось новеньке і захочеш поекспериментувати з відчуттями? ;)
ЧИТАЙ ТАКОЖ: 7 фактів про контрацепцію
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua