Огляд смартфона OnePlus 3T - послідовника OnePlus 3
У листопаді 2016 року китайська компанія OnePlus представила оновлену версію успішного смартфона OnePlus 3 - модель OnePlus 3T. Що отримав наступник, і повторить він успіх попередньої моделі - зараз дізнаємося.
Дизайн
Зовні новинка - повна копія OnePlus 3, за винятком кольорової палітри. Замість кольору Graphite пропонується більш темний Gunmetal. Відтінок Soft Gold як і раніше доступний. Спостерігаємо вже знайомий дизайн: 5,5-дюймовий екран, алюмінієвий корпус, мінімум елементів. Як для фаблет, OnePlus 3T, як і OnePlus 3, досить тонкий і легкий (7,4 мм, 158 г).
Над дисплеєм розташувалися селф-камера і розмовний динамік, під ним - механічна кнопка «Додому». Через відсутнього логотипу екран займає 73% фронтальній панелі, завдяки чому пристрій виглядає компактно, навіть незважаючи на фаблетовскіе розміри. Ззаду бачимо гладку металеву поверхню в симетрично-мінімалістичному стилі. Вгорі по центру виділено місце для основної камери і спалаху, а трохи нижче - оригінальний логотип виробника 1+. Як і у випадку з іншими металевими смартфонами, присутні смужки для антен. Вічко основної камери захищений сапфіровим склом.
Ергономічної особливістю OnePlus 3T є наявність повзунка виключення гучності / переходу на вібро. У більшості Android-смартфонів аналогічна опція може бути недоступною.
Дисплей
5,5-дюймовий дисплей побудований на матриці Optic AMOLED. За словами засновника OnePlus Карла Пея, матриця відрізняється більш реалістичною передачею зображення за рахунок поліпшення контрастності і колірної температури. Крім того, Optic AMOLED не вимагає установки високої яскравості для комфортної експлуатації на вулиці.
Роздільна здатність екрану - 1920х1080 пікселів, що в поєднанні з 5,5 дюймами утворює щільність 401 ppi. Діапазон яскравості коливається в районі 3,5-396 кд / м2. Підсвічування рівномірне, передача кольору регулюється в налаштуваннях.
Продуктивність
Ось воно - одне з відмінностей OnePlus 3T від OnePlus 3. Апаратну частину на цей раз очолив Qualcomm Snapdragon 821 замість Snapdragon 820. Обидва чіпсети працюють на 4 ядрах в супроводі графічної карти Adreno 530. Але ось новий процесор здатний розганятися до частоти 2,35 ГГц . У той час як попередник досягає показника 2,15 ГГц. Базова тактова частота становить 1,6 ГГц.
Оперативна і вбудована пам'ять і раніше, щедрі - на борту аж 6 Гб ОЗУ (LPDDR4) і 64 Гб ПЗУ (UFS 2.0). З огляду на великий обсяг постійного сховища, місце для карти пам'яті не передбачено.
Нове «залізо» посприяло підвищенню рівня продуктивності. Мало того, що додатки швидко запускаються, так ще й залишаються в пам'яті (6 Гб як-не-як). Відеоігри добре відтворюються на максимальних налаштуваннях графіки.
У порівнянні з OnePlus 3, нова версія смартфона відрізняється меншим нагріванням корпусу. При підвищеному навантаженні пристрій нагрівається до 36 градусів Цельсія.
Програмне забезпечення
Модель працює під управлінням Oxygen OS - кастомізованої версії операційної системи Android 6. Платформа розроблена спеціально для пристроїв виробника. Гарна новина для фанатів «андроїдної» ОС - інтерфейс мало чим відрізняється від «чистого» Android. Юзер в праві змінювати призначені для користувача настройки, а саме іконки робочого столу, тему інтерфейсу, порядок розташування опцій в панелі повідомлення, встановлювати жести і функції кнопок навігації.
OnePlus 3T запрограмований на розпізнавання користувача за допомогою сканера відбитка пальця. Розташування дактилоскопічного датчика класичне - в кнопці «Додому» під дисплеєм. Особливих нарікань до роботи сканера немає - реагує в 98% випадків і досить швидко. За швидкістю датчика смартфон OnePlus 3T не поступається Samsung Galaxy S7 і Apple iPhone 7.
Камери
Задній об'єктив залишився недоторканим - все характеристики запозичені у попередника. Дозвіл знімків - 16 Мп, розмір пікселів - 1.12 μm, розмір сенсора - 1 / 2.8 ", діафрагма - f / 2.0. Виробник використав сенсор Sony IMX 298 і фазову автофокусування. Підтримується оптична стабілізація зображення.
У денний час доби камера радує високою деталізацією. Навіть незважаючи на погіршення якості при слабкому освітленні, результат виходить не гірше, ніж у дорогих смартфонів. Так що недолік цей яку цілком можна пробачити. Відеозйомка доступна в форматі 4К.
Передня камера також отримала 16-мегапіксельний модуль (замість 8 Мп), але не такий, як у задній. Для Селфі використовується сенсор Samsung 3P8SP з розміром пікселів 1.0 μm. Не можна сказати, що через високий дозволу результат став більш задовільним. З одного боку, підвищилася чіткість, з іншого - кут огляду, як і раніше залишає бажати кращого. Що приоритетнее - кожен вибираємо сам, але все ж для групових Селфі більше став би в нагоді широкий кут огляду.
Інтерфейси
Смартфон OnePlus 3T оснащений сучасним роз'ємом Type-C для підключення зарядного пристрою. Для навушників передбачений аналоговий аудіовихід 3.5 mm. Спектр бездротових технологій становлять: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, NFC, GPS, Glonass, Beidou.
Автономність
Ще одна відмінність новинки від OnePlus 3 - батарея. Вона більш ємна (3400 проти 3000 мАг). На ділі ж зміни майже непомітні - за часом 3T працює приблизно стільки ж. Завданням виробника, мабуть, було не погіршити автономність, оскільки тепер використовується більш «ненажерливий» процесор. Чи не навантажуючи смартфон, акумулятор здатний простягнути добу з гаком.
До тривалості автономної роботи, може, і виникнуть у кого-то нарікання, а ось тривалістю зарядки будуть незадоволені хіба що найвибагливіші користувачі. Смартфон підтримує режим швидкої зарядки (60% за 30 хвилин), який забезпечується фірмовим стандартом Dash Charge.
Що маємо в результаті?
Якщо порівнювати цінники, то OnePlus 3T - мабуть, найдоступніший смартфон з просунутим «залізом» (Snapdragon 821 і 6 Гб ОЗУ). Він продуктивніше попередника і забезпечує «себяшкі» більш високої роздільної здатності (нехай і зі слабким кутом огляду). Модель підійде тим, у кого в пріоритеті стоїть апаратна складова. Решті ж немає сенсу прощатися з OnePlus 3, адже OnePlus 3T - по суті, ідентичне пристрій.