Як вибрати зубну щітку для дитини?
Правильний догляд за порожниною рота у дитинстві закладає основу здорової і білосніжної усмішки на багато років. Тому, як тільки у малюка прорізуються зубки, батьки задаються питанням: «Яку ж вибрати зубну щітку?» Від правильності її вибору залежить, чи стане чистка зубів для дитини приємним процесом або буде асоціюватися з болем і дискомфортом. Інтернет-магазин «Стилус» розбирався, які щітки підходять дітям різного віку.
Володарям перших зубок
Найменшим крихіткам чистять зуби за допомогою силіконової насадки, так як ясна малюків ще не сформувалися і відрізняються особливою чутливістю. Такі насадки виготовлені з екологічно чистого силікону без сторонніх домішок, відрізняються гігієнічністю, м'якістю і безпекою. Сама щітка виглядає як напальчник з еластичними ворсинками і пухирцями, призначеними для ефективного зняття нальоту і масування ясен. Малюкам чистять зубки силіконовою щіткою мами, для цього потрібно:
- Продезінфікувати руки перед використанням.
- Одягти насадку на мізинець або вказівний палець.
- Провести рухи з боку в бік, знімаючи наліт.
- Після використання промити насадку з дитячим милом.
Еластичні щетинки не викликають у дитини почуття дискомфорту, а мініатюрні розміри ковпачка проникають у важкодоступні місця, де збирається найбільше бактерій. Такий процес з перших місяців життя привчить малюка до гігієнічних процедур.
Дітям ясельного віку
З 1,5-2 років необхідно привчати малюка чистити зуби самостійно, хоч і не без допомоги мами. З цією метою можна купити прототип звичайної щітки, призначений для дітей наймолодшого віку. Такі щітки обладнуються маленькими прогумованими ручками, а діаметр головки не перевищує 2 см. Самі щетинки повинні бути ультрам'якими, свідченням чого на упаковці має бути напис sensitive. Так як у малюків ще недостатньо розвинена дрібна моторика, перший час завершувати процес чищення повинен дорослий, ретельно зчищаючи залишки нальоту і їжі.
Chicco Learning Set — це один з варіантів наборів для першого самостійного знайомства малюка з зубною гігієною. Тут є щітка для «новачків» (найменших) і «професіоналів» (тих, хто вже освоїв навички процедури). Для безпечного використання в комплекті є обмежувач і захисний ковпачок. Обидві щітки покриті додатковим шаром еластичної гуми, щоб гігієна порожнини рота не приносила дискомфорт власнику молочних зубок.
Дошкільнятам
Досягнувши «солідного» трирічного віку, діти можуть сміливо брати процес чищення зубів у свої руки (в прямому і переносному сенсі). Для ранкової та вечірньої гігієни підійде звичайна зубна щітка категорії soft і extra soft з тонкою ергономічною ручкою і голівкою до 2,3 см. Щоб процес не здавався дитині втомлюючим, виробники випускають вироби в яскравому дизайні, з веселим принтом у вигляді тварин або супергероїв. Утримати увагу дитини рівно на час сеансу чищення можуть моделі, синхронізовані з додатками. Поки малюк чистить зуби, він дивиться ролик або спостерігає за електронним пісочним годинником на екрані маминого телефону.
Серія Splat Junior Soft 4+ — ідеальний приклад щіток для дітей дошкільного віку. Вироби випускаються в яскравих кольорах, а для їх виготовлення використано повністю безпечний пластик. Особливість таких щіток — іони срібла, що містяться в м'яких щетинках. Таке рішення дозволяє запобігти розмноженню бактерій і зробити максимально дбайливе очищення.
Школярам
Багатьох батьків хвилює питання, з якого віку дітям можна переходити на електричні зубні щітки. Більшість фахівців сходяться на думці, що починати можна вже з 5-6 років, так як в більш ранньому віці малюки лякаються дзижчання, а їх навички володіння пристроєм ще не до кінця сформовані. При виборі звичайної щітки у цьому віці можна переходити на medium — вони мають більш жорсткі ворсинки і подовжену ручку. З 8 років дітям можна купувати аналоги дорослих щіток, але з потовщеною рукояткою.
Зубна щітка Jordan Step3 розрахована якраз для такого віку і особливо сподобається хлопчикам за барвистий спортивний дизайн. Вона оснащена захисним ковпачком і індикатором набору пасти, а щетинки з виступаючими краями розташовані так, щоб дістатися і до постійних, і до молочних зубів.
Підсумок: як вибрати дитячу зубну щітку?
У неелектричній версії щітки є багато переваг — вона дешевша, випускається у великому асортименті і надає можливість вибору рівня м'якості ворсинок. Зупинившись на звичайній щітці, слід врахувати такі критерії:
- Розмір головки — чим менше дитина, тим меншою повинна бути головка, так як невідповідний за розміром варіант закриває доступ до вузьких місць і може травмувати ясна.
- Ергономічність ручки — щітка повинна зручно лежати у руці малюка, не зісковзувати і не випадати, а для самих маленьких бажано, щоб була обладнана обмежувачем.
- Форму головки — робоча частина щітки повинна бути округлої форми, без прямих і гострих кутів.
- Безпека щетини — м'якість ворсинок повинна відповідати віку, а в якості матеріалу краще вибирати синтетичні щетинки.
Яку б щітку батьки не вибрали, фахівці рекомендують спостерігати за сумлінністю виконання дитиною чищення зубів до 7 років. Купити якісну зубну щітку для різного віку можна в нашому інтернет-магазині, а дитяча паста з фруктовими і ягідними смаками зробить щоденний догляд за маленькими зубками ще приємнішим!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Що повинно бути у зимовій косметичці?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua