Samsung Galaxy Unpacked 2021
14 січня відбулася щорічна презентація Samsung Galaxy Unpacked, на якій представили нові смартфони лінійки Galaxy S (S21, S21 Plus, S21 Ultra), бездротові навушники і Bluetooth-мітку. В огляді розповідаємо докладніше про новинки.
Лінійка Galaxy S21
Дизайн, кольори і захист від води
Смартфони виконані зі звичних матеріалів — скла і металу. Передня панель прикрита надміцним склом Gorilla Glass Victus. У новинках використовується вже знайомий усім екран Infinity-O Dynamic AMOLED з фірмовим вирізом під селфі-камеру. Під екраном знаходиться ультразвуковий надточний сканер відбитку пальців, знайомий користувачам по минулим моделям лінійки.
Корпуси новинок захищені від вологи за стандартом IP68: витримують занурення під воду на глибину до двох метрів на півтори години. Покупцям напевно сподобається різноманітність кольорів:
- Базовий Samsung S21 представлений в чотирьох кольорах: сірий, білий, рожевий, фіолетовий.
- S21 Plus випустили в трьох кольорах: сріблястий, чорний, фіолетовий.
- S21 Ultra отримав два забарвлення: сріблясте, чорне.
Дисплей з підтримкою HDR10+, великою діагоналлю і 120 Гц
Характеристики екранів повністю ідентичні, відмінність в розмірах діагоналей:
- S21 — 6,2", роздільна здатність 2400х1080 пікселів, яскравість 1300 ніт, щільність пікселів 421 ppi.
- S21 Plus — 6,7", роздільна здатність 2400х1080 пікселів, яскравість 1300 ніт, щільність пікселів 394 ppi.
- S21 Ultra — 6,8", роздільна здатність 3200х1440 пікселів, яскравість 1600 ніт, щільність пікселів 516 ppi.
При роздільній здатності Full HD+ картинка чітка і деталізована, а завдяки співвідношенню сторін 20:9 на смартфонах комфортно грати в ігри і читати новини. Матриця Dynamic AMOLED, частота оновлення складає 120 Гц, що гарантує більш плавне відтворення графіки та відео. Підтримується режим HDR10+.
Реалізована в новинках і фірмова функція Always on Display, завдяки якій на заблокованому екрані відображаються час, дата, повідомлення, заряд і інша потрібна інформація.
Модель Galaxy S21 Ultra підтримує роботу зі стилусом. Нагадаємо, що раніше стилус був доступний лише для смартфонів лінійки Galaxy Note, і там він був у комплекті. А ось користувачам Galaxy S21 Ultra стилус доведеться купувати окремо, в комплекті його немає.
Процесор і пам'ять
Всі новинки працюють під керуванням новітнього надшвидкого процесора Exynos 2100, створеного за 5-нм техпроцесом. У нього інтегрований 5G-модем, тому всі новинки працюють в мережах п'ятого покоління, правда в Україні їх поки що немає. Обсяг пам'яті в Galaxy S21 і S21 Plus:
- 8 Гб ОЗП;
- 128/256 Гб вбудованої.
У моделі Ultra показники трохи вищі: 12/16 ОЗП, 128/256/512 вбудованої.
Нові смартфони працюють під керуванням операційної системи Android 11 з фірмовим інтерфейсом One UI 3.0. Однією з фішок смартфонів стала можливість використовувати їх в якості ключа від автомобіля. Але поки що про цю функцію відомо мало.
Автономність
Galaxy S21 отримав акумулятор ємністю 4 000 мАг з підтримкою швидкої зарядки і технологією USB Power Delivery 3.0 25 Вт. Також підтримується 15-ватна бездротова і реверсивна зарядки. Plus-версія оснащується батареєю 4 800 мАг, а Galaxy Ultra оснащується акумулятором 5 000 мАг. З огляду на потужну, але при цьому енергоефективну начинку, з таким запасом акумулятора смартфони «проживуть» півтора дня, можливо навіть довше.
Характеристики камер
Galaxy S21 і S21 Plus отримали однакові набори фотомодулів:
- 12 Мп — ультраширококутний об'єктив з сенсором Sony IMX55;
- 12 Мп — ширококутна камера;
- 64 Мп — телефотооб'єктив з фокусною відстанню 28 мм.
Фокусна відстань основного об'єктива 26 мм. Для чітких і красивих кадрів передбачена апаратна оптична стабілізація. А щоб наблизити об'єкт зйомки без втрати якості, користувачам пропонують 3-кратний оптичний гібридний зум.
Смартфони підтримують відеозйомку у форматі 8К на швидкості 30 к/с або 4К-відео на швидкості 60 к/с. А знімати Full HD-відео можна з частотою до 240 кадрів за секунду. У камері з'явилася функція одночасного запису відео на фронтальну і основну камери.
Роздільна здатність фронтальної камери склала 10 Мп, f/2.2. На фронталку можна робити фото у портретному режимі з розмитим заднім фоном (ефектом боке), записувати уповільнені відео, робити селфі-панорами.
Фотоможливості моделі Ultra
Ultra-версія може похвалитися більш просунутим набором фотодатчиків:
- 12 Мп — ультраширік;
- 108 Мп — ширококутна камера;
- 10 Мп — телевик;
- 10 Мп — ще один телевик.
Особливістю S21 Ultra стали два телеоб'єктива з апаратною стабілізацією зображення. Смартфон пропонує 3-кратний оптичний і 10-кратний цифровий зум практично без втрати якості. До того ж флагман наділили лазерним автофокусом. Ще у версії Ultra є просунутий нічний режим. Заявлена підтримка HDR з кольоровістю в 12 біт.
Роздільна здатність селфі-камери склала 40 Мп, f/2.2. Передбачений подвійний фазовий автофокус.
Звук
Як і очікувалося, новинки отримали стереодинаміки від AKG і можливість запису звуку відразу з декількох мікрофонів. Динаміка два, тому звучать смартфони голосно і чітко, наповнюючи кімнату віртуальним об'ємним звучанням. До звуку в навушниках не причепитися, все ідеально. До того ж заявлена підтримка звуку у форматі 32 біт/384 кГц.
Навушники Galaxy Buds Pro з інтелектуальним шумопоглинанням
Ще одна новинка, яка привернула увагу онлайн-глядачів не менше, ніж смартфони. Бездротові навушники Galaxy Buds Pro отримали систему інтелектуального шумозаглушення (ANC), яка орієнтується на навколишні шуми і прослуховувані композиції і пригнічує зайвий шум. Система дозволяє знизити фоновий шум на 99%. Подібна система вперше використовується в бездротових TWS-навушниках.
Додатково передбачена технологія Ambient Sound, що дозволяє підсилити звук поруч з вами більш ніж на 20 децибел. Таким чином ви можете коригувати і налаштовувати звук відповідно до своїх потреб.
Сьогодні Galaxy Buds Pro — одна з найцікавіших моделей на ринку, і конкуренцію їй можуть скласти хіба що Sony WF1000XM3, а якщо говорити про ергономіку, то конкурентів у навушників Самсунг немає.
Ключові характеристики моделі:
- кольори: фіолетовий, чорний, сріблястий;
- інтелектуальне шумозаглушення;
- три мікрофони;
- двосмугові динаміки;
- 5 годин роботи в режимі відтворення;
- 4 години роботи в режимі розмов;
- 5 хвилин зарядки дають запас енергії на годину роботи;
- бездротова зарядка Qi certified wireless charging.
Датчик Smart Tag
Крім смартфонів і навушників, на презентації Samsung представила мітку Smart Tag. Вона кріпиться до будь-якої речі в будинку (швидше за все, до тієї, що втрачається найчастіше). Щоб швидко знайти цю річ, досить буде зайти в додаток SmartThings Find і відшукати пропажу. Ще мітку можна почепити на домашнього вихованця.
Smart Tag працює по Bluetooth, але навіть якщо твій вихованець втече і опиниться поза зоною дії бездротового зв'язку, але потрапить в іншу Bluetooth-зону користувача з встановленим SmartThings Find, то ти зможеш його знайти.
Підсумок
Компанія Samsung в черговий раз відмінно постаралася, представивши збалансований смартфон з прокачаний залізом, потужними фотоможливостями і класним екраном. Але, здається, всі ці поліпшення для більшості користувачів очевидні і передбачувані, і хочеться отримати ковток свіжого повітря в плані дизайну, камер та інших параметрів. Дійсно цікавими виявилися навушники з інтелектуальним шумопоглинанням, які напевно зберуть велику аудиторію шанувальників.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: CES 2021: підсумки
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua