Чим можна і чим не можна протирати екран смартфона
Чим протирати екран телефону? Адже чим більше ми використовуємо гаджети, тим більше на них накопичується бруду. Особливо чутливий до накопичення пилу і відбитків пальців екран смартфона, в результаті чого знижується читабельність і псується зовнішній вигляд. Розчини, тканина і спецзасоби готові повернути привабливість пристрою з одного помаху «чарівної ганчірочки», але чи всі вони безпечні для дисплея? Розбираємося у статті, чим чистити екран смартфона.
Чим НЕ рекомендується протирати екран смартфона
Спирт
Спирт — перший засіб, який ти повинен викреслити зі списку засобів по догляду за смартфоном і не протирати екран телефону з його допомогою. За іронією долі він найкраще знімає відбитки, прибирає бруд і дезінфікує поверхню, але це лише візуальний ефект. Згодом спирт руйнує олеофобне покриття дисплея, роблячи його більш чутливим до подряпин і забруднень. Це відноситься до чистого спирту і до всіх спиртовмісних засобів: вологих серветок, антисептиків, дезинфікуючих розчинів.
Джинси
Ну хто хоча б раз не згрішив та й не витер екран об одяг? І, швидше за все, це була не парча з ніжного шовку, а піджак, светр або того гірше — джинси. Так, так позбутися від дратівливих плям швидше, але якість такого «догляду» вельми сумнівна. Крім того, що ти дряпаєш екран об грубі тканини, які викликають мікротріщини екрану, так ще й прибрати всі забруднення і надлишки жиру таким способом не вдасться.
Склоочисник
Будь ласка, поверни на місце рідину для очищення стекол, а засіб для протирання дзеркал тобі знадобитися хіба що для того, щоб краще розгледіти відображення людини, яка знущається над власним телефоном. Подібні засоби призначені для скляних поверхонь, але не для надтонкого і чутливого дисплея. Агресивні речовини, що містяться в них, шкодять екрану, поступово роз'їдаючи його поверхню у прямому сенсі.
Побутова хімія
Засіб для миття посуду призначений для посуду, а спрей для кахельних покриттів — для кахельних покриттів. Здивований? Так, життя підносить іноді несподівані лайфхаки, але забудь про весь асортимент побутової хімії для протирання екрану смартфона. Як і у випадку зі склоочисниками такі речовини дуже агресивні і здатні поступово зруйнувати захисний шар дисплея.
Паперові серветки і рушники
У побутовому використанні газети і грубі паперові рушники часто використовують для створення глянсової поверхні на вимитих вікнах, але екран — специфічний і зовсім інший вид скла, для якого протирання грубими матеріалами може бути згубним. Занадто щільний папір залишить на екрані подряпини, а м'який — частинки волокон. Та й результат такої чистки виявиться безрезультатним, особливо у випадку з сильно засаленим пристроєм.
Перекис водню
Бензоат натрію, що міститься у перекису, подібно спирту здатний поступово стирати олеофобне покриття. Після такої чистки екран буде збирати ще більше слідів, пилу і плям, а значить і протирати його доведеться частіше. Деякі виробники безпосередньо вказують в інструкціях до гаджетів попередження про небажане використання подібних засобів для протирання телефону.
Оцет
Тяга до експериментів у питанні дезінфекції та очищення екрану призводить деяких користувачів до несподіваних рішень. І навіть оцет протестований у якості очищувача не на одному телефоні. Але перед тим, як в черговий раз змочувати ганчірку цим диво-засобом, задумайся про те, що оцет — це в першу чергу кислота, якій твій ніжний дисплей точно не зрадіє.
Чим можна протирати екран смартфона
Звичайно, перераховані вище поради не адресовані власникам старих кнопкових телефонів — їх можна протирати спиртом, перекисом і навіть оцтом. Багато чого не бояться і гаджети з захисними стеклами, але все ж краще проявити про них турботу, використовуючи правильні способи чистки, тим самим продовжуючи термін служби пристроїв.
Ось список, чим протирати екран телефону можна:
- Вологі серветки та спреї для електроніки. Такими засобами можна витирати монітори, планшети, екрани телевізорів, ноутбуків і смартфонів. Вони легко справляються з плямами, що в'їлися, не залишають розводів і абсолютно безпечні для дисплеїв. При використанні спрею наносити його слід на ганчірочку, а не на пристрій.
- Полотна з мікрофібри. Ці міні-хусточки часто йдуть в комплекті з окулярами і дрібною електронікою. Тканина з мікрофібри поглинає вологу і знежирює поверхню.
- Ганчірочки для дисплея. У продажу є спеціальні серветки з безворсової тканини. Вони відмінно полірують поверхню, не дряпаючи екран, роблячи його глянцевим і блискучим. Подібною ганчірочкою можна витирати корпус і захисний чохол.
- Дистильована вода. Серветка, злегка змочена очищеною від мінеральних солей водою, освіжить зовнішність гаджета і безпечно змиє забруднення.
- Вушні палички. Після протирання екрану змочи тим же розчином вушну паличку і пройдися по краях, прибираючи дрібне сміття і пилинки, що забилися в щілини.
Екран смартфона може багато розповісти про свого власника, і враження від акуратного блискучого гаджета куди приємніше, ніж від покритого пилом. Підтримувати чистоту пристрою допоможуть практичні поради від Stylus.ua про те, чим протирати телефон, а проста щоденна турбота з твого боку значно продовжить його життя.
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: