iPad Air 2020 або iPad Pro 2018: що вибрати?
У 2020 році Apple представила кілька класних планшетів, один з них — iPad Air 4 (2020). Порівнювати цю модель з iPad Air минулого року безглуздо — новинка випереджає її за всіма параметрами. А ось iPad Pro 11, випущений у 2018, може позмагатися з Air 2020. То який же планшет кращий? Розповідаємо у цьому огляді.
iPad Air 2020 і Pro 2018: дизайн
Гаджети дуже схожі один на одного, але все ж кілька відмінностей є. У iPad 2020 року рамка трохи більше, а діагональ менше. Візуально ця відмінність непомітна, але все ж факт залишається фактом. Ще в Айпд Ейр є кнопка Home з вбудованим дактилоскопічним датчиком. Кнопка не фізична, відчувається тактильний відгук при натисненні. І ще одна відмінність полягає у кольорах корпусу. IPad Air 4 представлений в п'яти кольорах:
- сріблястий;
- «Сірий космос»;
- «Рожеве золото»;
- зелений;
- «Блакитне небо».
«Прошка» доступна у двох кольорах: Silver, Space Gray.
Дисплей
Екран хороший в обох гаджетах, але версія Pro виграє за характеристиками. Спочатку розповімо, що пропонує iPad Air:
- діагональ — 10,9 дюймів;
- роздільна здатність — 2360x1640 точок;
- щільність пікселів — 264 ppi;
- яскравість — 500 кд/м²;
- олеофобне і антиблікове покриття;
- повне ламінування;
- широкий колірний обхват (P3);
- TrueTone.
А чим «прошка» краще? По-перше, тут більше рівень яскравості — 600 кд/м², відповідно, картинка у сонячний день виглядає краще, текст більш читабельний. По-друге, технологія ProMotion з частотою оновлення 120 Гц, яку так і не «підвезли» в iPhone 12. Якщо один раз перейшов з 60-герцового екрану на 120-герцовий, то назад дороги немає :) Потім здається, що на 60 Гц все трохи тупить і підвисає.
Продуктивність: iPad Air або «прошка»?
Ейр базується на новітньому чіпсеті Apple A14 Bionic, створеному за 5-нм техпроцесом. На презентації 2020 не були розкриті всі характеристики процесора, але після прем'єри iPhone 12 інформація з'явилася.
В Епл стверджують, що новий чіп на 50% швидше попередника (A13), з ним на 40% покращилася графічна складова, а можливості системи машинного навчання Neural Engine удосконалилися на 80%. Зрозуміло, A14 Bionic набагато продуктивніше A12X Bionic, встановленого в iPad Pro 11 (2018), тому у батлі під назвою «Хто могутніше?» виграє iPad Air.
Камери
Не бачимо необхідності використовувати планшет як фотоапарат, але якщо виникне така потреба, то для цього все є. В Айпад однакові 12-мегапіксельні камери зі світлосилою f/1.8. Вона без проблем зробить якісний знімок і запише відеоролик у форматі 4К на швидкості 60 к/с або уповільнене відео у Full HD з частотою 240 к/с.
Відмінність Pro-версії полягає у спалаху, який іноді використовують в якості ліхтарика. Роздільна здатність фронтальної камери ідентична — 7 Мп, але в Айпад Про присутні додаткові датчики TrueDepth з підтримкою режимів «Портрет», «Портретне освітлення» і робота з Memoji і Animoji.
Безпека
У Air 4 для захисту даних користувача використовується сканер відбитку пальців, вбудований у кнопку Home. Найзручніший і практичний спосіб розблокування планшета, який полюбився фанатам яблучної продукції. У iPad Pro 2018 розблокування здійснюється ще простіше — за допомогою технології FaceID. Досить подивитися на екран планшета, і ти отримаєш доступ до своїх програм.
Але якщо зануритися в реалії 2020 року і згадати, що вулицями гуляє коронавірус, то практичніше буде модель з Touch ID. Чому? Тому що Айпад з FaceID тебе у масці просто не розпізнає. Але якщо купуєш Айпад для домашнього користування, то питань немає.
Динаміки
У планшеті 2020 року реалізована система з двох динаміків, що гарантує чистий звук у горизонтальному положенні. У Pro-версії встановлено чотири динаміки і стереозвук доступний як у вертикальному, так і горизонтальному положенні, тому плюс отримує iPad Pro 2018.
Автономність
Обидва пристрої працюють без підзарядки до 10 годин з увімкненим Wi-Fi — це відмінний показник для того, щоб завершити все заплановане на день. Якщо плануєш серфувати в інтернеті через LTE, то гарантована автономність до 9 годин. Для зарядки використовується роз'єм Type-C, як і у iPad 8 2020 року.
Комунікації
Тут першість отримує iPad Air 4 з модулем Wi-Fi 6 покоління, який працює на швидкості до 1,2 Гб/с. А ось встановлений в iPad Pro 11 Wi-Fi 5 покоління розвиває швидкість 866 Мб/с. Звичайно, різниця невелика, але якщо ти плануєш покупку на кілька років, а не півроку покористуєшся і купиш новий, то швидкий Wi-Fi важливий.
Аксесуари
До пристроїв можна підключати додаткові аксесуари:
- Apple Pencil — стилус другого покоління з магнітним кріпленням.
- Magic Keyboard і Smart Keyboard Folio — чохол-клавіатура Епл, для підключення використовується спеціальний роз'єм Smart Connector.
Що купити: Air або Pro?
Ціни на Air стартують від 21 999 грн, на Айпад Про — від 23 499 грн. Якщо ти вже щасливий володар «Прошки», то оновлюватися точно не потрібно. У цій моделі відмінний запас продуктивності і автономності, до того ж круті стереодинаміки і дисплей. Якщо у тебе немає планшета, ти вибираєш пристрій для базових завдань і поїздок, то ми радимо Air. По-перше, він дешевше, по-друге, могутніше, а ще можна вибрати круте забарвлення серед п'яти запропонованих, а не обмежуватися двома класичними кольорами Епл.
Вже визначився з вибором? Замовляй вподобану модель на сайті stylus.ua.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Порівняння iPad 7 і 8
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua