iPad 8 — найкращий планшет для базових завдань
У вересні 2020 року Apple представила оновлений планшет — iPad 8 покоління. Новинка не змінилася зовні, але оновилася начинка і покращилися характеристики дисплея, що зробило iPad 8 найкращим планшетом для базових завдань. Розповідаємо, на що здатний новий планшет від Apple.
iPad 8: зовнішній вигляд
Айпад восьмого покоління повністю повторює дизайн попередника. Алюмінієвий корпус, елегантний дизайн, тонкі рамки і кнопка Home зі сканером відбитку пальців. Відсутні навороти на зразок FaceID, OLED-дисплея і 120-герцової частоти оновлення. Проста класика з базовим набором функцій для вирішення щоденних завдань. Модельний ряд представлений трьома кольорами:
- Silver,
- Space Gray,
- Gold.
Звичайно, хотілося різноманітності, як в iPad Air, де додали цікаве зелене і синє забарвлення, але і так добре.
Екран
В iPad 8 встановлено якісний Retina-дисплей, який нічим не поступається iPad Air, що недавно вийшов. Характеристики дисплея:
- діагональ — 10,2";
- роздільна здатність — 2160x1620 точок;
- LED-підсвітка;
- матриця IPS;
- яскравість 500 кд/м².
Це гідні показники для планшета 2020 року, з відмінною роздільною здатністю, хорошим запасом яскравості і природною передачею кольорів. На відміну від дорогих Айпадів, у цій моделі є повітряний прошарок між матрицею і захистом — відмінна характеристика базової моделі Айпад. Коли береш «вісімку» в руки і починаєш працювати з екраном, то відчуваєш, як пальці легко і плавно ковзають по поверхні — все завдяки класному олеофобному покриттю.
Чого немає в екрані? Технології True Tone (автоматично регулює яскравість і баланс білого) і технології ProMotion (120 Гц). Зате не доводиться переплачувати за непотрібні функції. Чому за непотрібні? Вони не потрібні, якщо ви шукаєте планшет для базових завдань, а не для професійної обробки фотографій або монтажу відео.
Захист даних
В Айпаді використовується класичний спосіб захисту даних — за допомогою сканера відбитку пальців, вбудованого в кнопку Home. Технології FaceID немає, але сканер відмінно справляється зі своїм завданням. В iOS 14, на якій і працює iPad (так, тут не iPad OS), компанія приділила особливу увагу захисту даних: користувачеві відображається інформація, коли сайт або програма хоче дізнатися про нього більше інформації.
А чи вистачить потужності iPad 8 ще на пару років?
Звісно! iPad (2020) працює на процесорі Apple A12, аналогічний встановлений в iPhone XS і iPhone XR. Планшет справляється з завданнями будь-якої складності: від спілкування в месенджері до швидкісного веб-серфінгу. Можете працювати в багатозадачному режимі з декількома відкритими вкладками в Safari, слухати паралельно музику або відповідати на повідомлення — система не буде підвисати. На «вісімці» легко підуть PUBG або Company of Heroes.
Як уже згадувалося вище, Айпад працює на iOS 14, і знаючи, як довго Apple оновлює свої старі пристрої, переживати про відсутність підтримки не варто. Незважаючи на не самий свіжий процесор, можна очікувати свіжі обнови найближчі 3-4 роки. Правда, для ігор рекомендуємо взяти більш продуктивний iPad Air 2020 з процесором A14 Bionic і 120-герцовою частотою оновлення — абсолютно інші відчуття і повне занурення в процес.
Пам'ять
Обсяг вбудованого накопичувача у базовій комплектації не дуже райдужний — всього 32 Гб. Якщо використовувати планшет для ігор і не зберігати там масу фотографій, то 32-гігабайтної моделі буде достатньо. А для любителів пограти рекомендуємо взяти модифікацію на 128 Гб, адже ігри вимагають великий запас пам'яті. Наприклад, для Call of Duty потрібно близько 3 Гб пам'яті, Company of Heroes більше 4 Гб.
Що по звуку?
Планшет оснастили двома динаміками, знаходяться вони на нижньому торці поруч з Lightning-роз'ємом. Динаміки гучні, але через те, що вони знаходяться з одного боку, об'ємного ефекту немає. Але давайте згадаємо, що iPad 2020 року — це недорогий планшет, тому відсутність об'ємного звуку до мінусів відносити не будемо.
У пристрої є стандартний 3,5-міліметровий роз'єм. Тим, хто користується дротяними навушниками це сподобається, а для тих, у кого бездротові є модуль Bluetooth.
Підтримка стилуса і клавіатури
На бічній грані пристрою знаходиться порт Smart Connector, він призначений для підключення клавіатури. Така фішка знадобиться тим, хто планує використовувати Айпад в якості ноутбука, це зручно в поїздках і відрядженнях. Крім цього, iPad 8 підтримує роботу зі стилусом Apple Pencil першого покоління. З його допомогою можна малювати і створювати замітки.
Камери
З огляду на те, що у 2020 році всі масово стали переходити на дистанційну роботу і користуватися відеодзвінками, то виявилося, що селфі-камера не така вже й марна річ. Але в Apple про це мабуть не подумали, і встановили фронталку з роздільною здатністю 1,2 Мп. Думаємо, що зідзвони краще проводити зі смартфона або ноутбука.
Роздільна здатність основної камери склала 8 мегапікселів, правда навряд чи ви часто будете її використовувати, адже в сучасних смартфонах камери куди краще. У будь-якому випадку Айпад записує відео у форматі 1080р, що непогано.
Автономність
iPad завжди відрізнялися гарним часом роботи, і восьме покоління пристроїв не стало винятком. Як часто вам доведеться заряджати планшет залежить від сценарію роботи, але виробник обіцяє до 10 годин в активному режимі. Радує, що iPad продається з блоком живлення потужністю 20 Вт, а не 12 Вт. Зарядка здійснюється за допомогою кабелю Type-C (в комплекті), а не з USB-A.
Ціна iPad 8
Базова модифікація без підтримки SIM-карти обійдеться покупцеві в 11 899 грн, а топова версія на 128 Гб з LTE + Wi-Fi коштує 20 499 грн. За таку ціну ви отримуєте непоганий планшет, продуктивності якого вистачить ще на кілька років вперед.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Огляд iPad Air + iPad 8 2020
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua