DJI Phantom 4 PRO - PROдвінутая версія популярного дрона
Китайська компанія DJI представила новий дрон серії Phanton - Phantom 4 PRO. Це вдосконалена версія Phantom 4. Новинка оснащена більш якісною камерою, поліпшеною системою датчиків, новими режимами польоту, тривалої роботою від акумулятора. Про це та інше зараз розповімо в огляді.
Камера
Головний елемент квадрокоптера - це камера. PRO-модель отримала об'єктив з 20-мегапіксельною матрицею Exmor-R від Sony. Така ж присутня в фотоапаратах Sony RX10 і RX100. Крім того, використовується сенсор розміром 1 дюйм. Нагадаємо, що попередник оснащений камерою з роздільною здатністю 12,4 Мп і 1 / 2,3-дюймовим сенсором. Ці параметри забезпечують йому кадр 4000 х 3000 пікселів з співвідношенням сторін 4:3. Наступник ж здатний робити записи 5472 х 3648 пікселів, що пропорційно 3:2.
У Phantom 4 PRO розширилася функціональність відеозйомки. Як і у випадку з попередником, передбачені два режими високоякісного запису. Ось тільки відеопотік вже не 60 Мбіт / с, а 100 Мбіт / с. І при кодеку H.264 з здатність 4096 х 2160 частота кадрів становить не 25 к / с, а 60 к / с. З кодеком H.265 частота нового дрона при аналогічній роздільної здатності вдвічі нижче - 30 кадрів / с. Причому якість помітно краще - спостерігається підвищена деталізація, оскільки кадр стискається більш ефективно.
Другий режим відеозйомки передбачає запис в дозволі 1920 х 1080 пікселів з частотою 120 кадрів / с. При цьому швидкість відеопотоку складає 80 Мбіт / с. В аналогічному режимі через кадрування попередник знімає з меншим кутом огляду, та й сама якість зйомки трохи гірше.
Діапазон діафрагми, як і раніше, бере початок з мітки f / 2.8. Що стосується широти кута огляду об'єктива, то у Phantom 4 PRO він став менше - 84 замість 94 градусів. Дана зміна пішло тільки на користь, адже ніжки і кріпильні деталі квадрокоптера тепер рідше потрапляють в кадр.
За словами виробника, завдяки поєднанню механічного та електронного затвора з витримкою 1/2000 і 1/8000 відповідно, вдалося уникнути ефекту «роллінг-шаттер» (спотворення зображення внаслідок зйомки під час руху).
Датчики. дальність
Камера - хоч і головний, але не єдиний важливий критерій дрона. Для нового покоління DJI використовувала нову систему сенсорів. Попередник володіє переднім і нижнім зором, тоді як нова модель отримала на додачу ще одну пару камер ззаду. Також з боків були додані ІК-датчики. Як наслідок, вийшов квадрокоптер з круговим оглядом видимості. Більш того, Phantom 4 PRO здатний ухилятися від перешкод на швидкості до 14-15 м / с. Це дозволяє практично не стикатися на шляху з перешкодами.
Новинка може похвалитися розширеною дальністю польоту. Попередник підтримує передачу зображення і можливість управління за стандартом Федеральної комісії зв'язку США на відстані до 5 км. А ось у моделі PRO дальність польоту розширена до 7 км. Що стосується європейського стандарту відповідно до ЄС, то дальність не змінилася - ліміт як і раніше становить 3,5 км.
Використовується двохчастотна передача даних - 2,4 і 5,8 ГГц. Це зручно, оскільки частота 2,4 ГГц часто сильно завантажена, тому наявність альтернативного варіанту нерідко виручає (наприклад, при передачі відеоролика).
Режими
Нове покоління отримало чимало нових і вдосконалених існуючих смарт-режимів. Одна з нових - повернення по слідах зробленого маршруту (в разі, якщо втрачено зв'язок з базою). Або ж, як варіант, можна призначити зворотний маршрут самостійно, намалювавши його на мобільному пристрої.
Крім того, квадрокоптер пристосувався до автоматичного польоту задом від зазначеного місця. Також була запозичена функція з серії Mavic - відкладення автопортретів за допомогою жестів.
Автономність
DJI збільшила ємність акумулятора на 10%, практично зберігши його вага. Phantom 4 працює на батареї 5350 мА *ч (81,3 Вт * ч), тоді як Phantom 4 PRO готовий похвалитися показником 5870 мА * ч (89,2 Вт* ч). І при цьому вага батареї попередника і наступника становить 462 і 468 г відповідно.
Очікуваним результатом збільшення ємності стало продовження автономної роботи. Новий дрон може літати без підзарядки до 30 хвилин, в той час як можливостей Phantom 4 вистачає на 28 хвилин максимум.
Цікаво те, що акумулятори попереднього і нового поколінь сумісні. Тобто вони ідентичні - різниться лише ємність. Таким чином, можна використовувати стару батарею для нового коптера, але при цьому погіршиться його час роботи. Або ж, навпаки, наростити на пару хвилин автономність Phantom 4, використовуючи акумулятор наступника.