Порівняння iPad Pro 11" і 12,9" (2018 і 2020 рр)
Планшети Apple серії Pro користуються особливим попитом серед користувачів, адже вони пропонують не тільки топову начинку, але ще і просунутий екран, який сподобається ілюстраторам, архітекторам, фотографам і іншим представникам творчих професій. Якщо плануєш купівлю Айпада, але не знаєш, який вибрати, в цій статті розповідаємо, чим відрізняються Pro-планшети 2018 і 2020 рр.
iPad Pro: зовнішній вигляд
Передні панелі гаджетів ідентичні, принаймні, якщо дивитися на офіційні рендери. Покупець отримує звичний Liquid Retina-дисплей і мінімальні рамки. На задній панелі відмінності помітні відразу: iPad Pro 12.9 2020 128 оснащений подвійним фотомодулем з LiDAR-сканером, в той час як на задній панелі Айпада 2018 одинарний модуль камери. Обидва гаджета виконані з ударостійкого авіаційного алюмінію. Цей матеріал найчастіше використовується в пристроях Епл. Кольори всі ті ж:
- сріблястий;
- «Сірий космос».
Порівняння екранів
iPad Pro оснащені ідентичними дисплеями, якщо говорити про розмір діагоналі, щільність пікселів і роздільну здатність:
- 12,9" - роздільна здатність 2732x2048 пікселів, щільність пікселів 264 ppi;
- 11" - роздільна здатність 2388x1668, 264 ppi.
Рівень яскравості трохи більше в iPad Pro 2020 11 512 Silver — 600 кд/м2 замість 500 кд/м2 в iPad Pro 2018. Частота оновлення 120 Гц в обох моделях, також підтримуються технології TrueTone (автоматичне регулювання яскравості і балансу білого відповідно до умов освітлення) і широкий колірний обхват P3. Для обробки фотографій і монтажу відео те, що потрібно. Присутнє і олеофобнє покриття для комфортного ковзання пальців.
iPad Pro: потужна начинка
За продуктивність відповідають:
- Айпад 2020 року — 8-ядерний чіпсет A12Z Bionic, який б'є рекорди продуктивності всіх бенчмарків.
- Айпад 2018 — 7-ядерний A12X, трохи слабкіше A12Z.
Новинка отримала покращену систему охолодження і найточніші контролери продуктивності. На додаток передбачений співпроцесор руху М12 (в обох моделях), він забезпечує точну роботу акселерометра, гіроскопа і барометра, забираючи частину завдань у головного чіпсета.
У всіх версіях iPad Pro використовується технологія машинного навчання Neural Engine, яка задіює штучний інтелект для вивчення звичок користувача. Це дозволяє в подальшому швидше відкривати додатки і запускати різні процеси. Наприклад, якщо в обід користувач зазвичай гортає стрічку в Facebook або грає в улюблену іграшку, то «розумна» система довантажить використовувані програми до цього часу, і вони будуть відкриватися швидше.
Пам'ять і операційна система
Швидкодія доповнюється 4 або 6 Гб оперативної пам'яті (iPad Pro 12.9 2020 1tb Silver). А ось в iPad Pro 2018 всього 3 Гб оперативки. Ціна залежить від ємності накопичувача:
- iPad Pro 2020 — 128, 256, 512 Гб, 1 Тб.
- iPad Pro 2018 — 64, 256, 512 Гб.
Базуються iPad Pro на новій ОС iPadOS. Нагадаємо, що цю операційну систему Епл випустила спеціально для своїх планшетів, хоча раніше вони працювали на iOS, як Айфони.
iPad Pro 2020 і 2018: характеристики камери
Якщо в моделі 2018 року звичайний 12-мегапіксельний датчик, який непогано робить фотографії, то в Айпад Про 2020 використовується просунутий подвійний об'єктив з параметрами:
- 12 Мп — основний модуль;
- 10 Мп — ширококутний фотомодуль з кутом огляду 125 градусів.
За допомогою ширококутного фотодатчика реалізований 2-кратний оптичний зум, хоча в девайсі 18-го року 5-кратний цифровий зум, а не оптичний.
Найцікавішим нововведенням став LiDAR-сканер, що з'явився в Apple iPad Pro 2020. Ще він називається часопролітний датчик і використовується для вимірювання тривалості польоту світла, який відображений від об'єкта. Дану розробку яблучна корпорація впровадила, щоб поліпшити роботу з платформою ARKit. Розробники стверджують, що за допомогою сенсора можна моментально розмістити VR-об'єкти в програмах доповненої реальності або заміряти відстань через Measure («Рулетка»). Щось подібне очікується в майбутніх iPhone 12.
У всіх девайсах є улюблені користувачами режими, на кшталт «Таймлапс», Live Photo, «Панорама», таймер і геотеги. IPad Pro 2020 11 1Tb обзавівся ще й портретним режимом, в якому можна робити шикарні фото з ефектом боке.
Селфі-камери пристроїв ідентичні — 7 Мп, f/2.2.
Автономність
Усередині останнього Айпад Про знаходиться акумулятор 9 720 мАг. Цього достатньо, щоб працювати до 10 годин без підзарядки. До того ж гаджет комплектується кабелем USB-C і 18-ватним адаптером живлення з підтримкою USB Power Delivery. iPad Pro 18-го року теж працює 10 годин в автономному режимі, незважаючи на меншу ємність акумулятора. Це пояснюється тим, що «залізо» у нього слабше, відповідно, він витрачає менше енергії.
Комунікації
Айпади представлені в двох модифікаціях:
- Wi-Fi;
- Wi-Fi + LTE.
Варіант з мережами четвертого покоління обійдеться дорожче, тому що дозволяє здійснювати дзвінки, відправляти смс-повідомлення без підключення до Wi-Fi. Всі моделі мають Bluetooth-модуль для підключення бездротових навушників або обміну даними з іншими гаджетами.
Захист даних з FaceID
Ця функція теж є у всіх iPad. Нагадаємо, що Apple позбулася кнопки Home, в яку був вбудований сканер відбитку пальців. Тепер за захист даних відповідає технологія FaceID (розпізнавання обличчя), знайома багатьом по останнім моделям Айфонів. Вона моментально розпізнає власника, відкриваючи доступ до даних, що зберігаються на пристрої.
Який iPad Pro купити: 2018 або 2020 року?
Купуй iPad Pro 2018, якщо тобі потрібен хороший планшет з відмінною продуктивністю і автономністю. Потужності процесора вистачить ще на кілька років вперед. Віддати перевагу Айпад Про 2020 варто, якщо для тебе важлива наявність LiDAR-сканера і робота з доповненою реальністю. У цій моделі чіпсет краще, але якщо не плануєш виконувати серйозні завдання, на зразок обробки фотографій або монтажу відео, то і переплачувати не потрібно.
Придбати свій ідеальний планшет від Епл можна на сайті stylus.ua.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Огляд Apple iPad Pro 12,9"
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua