Який MacBook вибрати у 2020 році?
Навесні 2020 року яблучна корпорація представила оновлений MacBook Air з поліпшеним залізом і клавіатурою ножничного типу, після чого вже в квітні в магазині Apple з'явилися ноутбуки MacBook Pro з аналогічною клавіатурою і рядом інших поліпшень. І якщо раніше ти міг бути впевненим в тому, що тобі точно потрібен Макбук Ейр, то сьогодні не все так просто. Давай розбиратися, який ноутбук Apple купити у 2020 році.
MacBook Air 13" 2017: дешево і сердито
Ноутбук для тих, хто хоче Apple дешевше і готовий миритися з недоліками. Але спочатку давай про плюси. MacBook Air 13" (2017) — це останній ноутбук Епл з повноцінними портами USB-A (2 шт.), кардрідером для SD-карт і окремим роз'ємом Thunderbolt, що дозволяє підключати зовнішню периферію. Ще один плюс — автономність, вона завжди була козирем лінійки Air.
Всередині ноутбука процесор Intel Core i5 п'ятого покоління. Звичайно, залізо застаре, але якщо плануєш просто працювати на ноутбуці в офісних програмах, дивитися фільми або юзати інтернет, то продуктивності вистачить, але враховуй, що це покупка на найближчі 2-3 роки. Потім все одно захочеться новий.
Ціни стартують від 21 499 гривень.
Розглядати моделі 2018 року не має сенсу, оскільки ноутбуки 2019 року коштують практично стільки ж, а начинка у них краща. Тому відразу від найдешевшого Макбуку перейдемо до більш цікавих варіантів.
MacBook Pro 16" 2019: коли потрібна велика діагональ
Якщо тебе не влаштовує 13-дюймовий ноутбук, тому що він маленький, то вихід лише один — купівля MacBook Pro з екраном 16" 2019 року. Дисплей підтримує технології Wide Color і True Tone, що гарантує більш якісну передачу кольору. Максимальний рівень яскравості становить 500 ніт.
Це непоганий варіант з 6-ядерним Intel Core i7 (2.6 ГГц) і технологією Turbo Boost. За обробку та чіткість графіки відповідає відеокарта Radeon Pro 5300M з 4 Гб пам'яті GDDR6, тому модель підходить для дизайнерів, ілюстраторів і інших фахівців, що працюють з графікою. Стандартні конфігурації отримали SSD-накопичувачі обсягом 512 Гб і 1 Тб, а обсяг ОЗП становить 16 Гб. Але якщо захочеться, можна збільшити ОЗП до 64 Гб і встановити SSD на цілих 8 терабайт (вперше в історії лінійки).
Ще MacBook Pro 2019 може похвалитися класним звуком, він отримав шість динаміків Hi-Fi з підтримкою Dolby Atmos. Ще кілька фішок 16-дюймових Макбуків: сенсорна панель Touch Bar для швидкого керування різними функціями, сканер Touch ID — для захисту даних, трекпад Force Touch — для комфортного керування ноутбуком. Клавіатура тут не «Метелик», а з ножничним механізмом, тому не буде проблем з залипанням клавіш. З недоліків — вага 2 кг, ну з екраном 16" не могло бути менше.
За велику діагональ і хорошу продуктивність доведеться заплатити чимало — 65 499 грн.
MacBook Air 2019: не найкраще рішення
Лінійка Air — найулюбленіша серед фанатів Apple, і це не дивно, адже Макбуки Ейр підходять для роботи, відпочинку та розваг, до того ж трохи важать. 13-дюймові Макбуки оснащені процесором Intel Core i5 восьмого покоління, 8 або 16 Гб оперативної пам'яті і SSD-накопичувачем на 128 або 256 Гб. Модель відрізняється невеликою вагою — 1,25 кг, хорошою продуктивністю і оптимальним обсягом пам'яті. Але є одне але. У 2020 році Apple випустила більш потужний Макбук Ейр з чіпами Intel 10 покоління та з 256 Гб пам'яті в базовій версії за тією ж ціною, що і MacBook Air 2019. Чи варто брати цю модель — розповімо далі в огляді Макбук Ейр 2020 року.
MacBook Air 2020
Модель, що вийшла у 2020 році, можна сміливо назвати ідеальною, оскільки вона позбулася всіх недоліків попередників: клавіатури «Метелик», маленького обсягу пам'яті в базовій комплектації, екрану Retina. Замість цього MacBook Air (2020) отримав:
- Retina-дисплей 2К з яскравістю 400 ніт;
- клавіатуру з ножничним механізмом;
- 256 Гб в базовій комплектації.
Працює Ейр на процесорах Intel десятого покоління в парі з графікою Intel Iris Plus, і все це коштує на рівні моделей 2019 року. Очевидно ж, що сенсу брати Ейр 2019 року і раніше немає, правда? Звичайно ж, при поліпшеній начинці збереглася і автономність ноутбука — це все ті ж 11 годин без підзарядки.
MacBook Air (2020) без проблем справляється з виконанням базових задач, підходить для обробки фото і навіть для нескладного монтажу відео. Результати бенчмарків доводять, що Ейри 2020 року могутніше всіх попередніх. Єдина проблема — невелика кількість портів на корпусі, але вона вирішується купівлею USB-хаба.
Ціни на Макбук Ейр стартують від 30 999 гривень.
Може краще MacBook Pro 13" 2020?
У цьому ноутбуці поєднуються всі плюси MacBook Air з відмінним запасом продуктивності. Навіть базова конфігурація MacBook Pro 13" включає більш потужний процесор, в порівнянні з Ейр, і просунуту систему охолодження. Ще у Макбук Про вищий рівень яскравості (500 ніт проти 400), підтримується широкий колірний обхват DCI-P3 (проти sRGB). Напевно звичайним користувачам ці цифри і букви нічого не говорять, але ті, хто планує працювати з графікою, вже оцінили ці плюси. Розміри і вага Прошки і Ейра практично однакові, тільки Pro-версія трохи важче — на 110 г, але різниця взагалі не відчутна.
Це головні переваги Про-версії, але в той же час всі вони позначаються на часі автономності — Прошка працює на годину менше MacBook Air. Зате зарядка пристрою здійснюється швидше, ніж з Air, оскільки в комплекті 45-ватний блок живлення. Модельний ряд включає ноутбуки з SSD-накопичувачем на 512 Гб і 1 Тб пам'яті, працюють пристрої на чіпах Intel 10 покоління. Обсяг ОЗП — 8/16 Гб.
За всі переваги MacBook Pro доведеться доплатити 10 тисяч гривень. Базова версія з процесором Intel Core i5 (1.4 ГГц), 8 Гб оперативної пам'яті і SSD-накопичувачем 512 Гб коштує 40 499 гривень.
Яку б модель MacBook ти не вибрав, техніка Apple і ідеально продумана операційна система macOS ніколи не підкачають. Купити вподобану модель можна на stylus.ua за вигідною ціною.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Apple представила iPad Pro і MacBook Air
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua