Який iPhone вибрати у 2020 році?
Зміст:
Якщо ти збираєшся купувати новий Айфон і вже заплутався в розмаїтті, то в цьому огляді ми розберемо актуальні моделі і підкажемо, що краще придбати у 2020 році.
Відразу скажемо, що згадувати моделі до iPhone X вже не має сенсу, тим більше що Apple прибрала їх з продажу на офіційному сайті. Так, в українських магазинах вони ще є, але їх придбання в 2020 році вже не актуальне.
iPhone XS — флагман, ще й дуже дешевий
Модель 2018 року однозначно дешевше топових пристроїв 2020 року, але при цьому також має продуктивну начинку: чіпсет A12 Bionic, 4 Гб ОЗП, барвистий OLED-екран 5,8" або 6,5". А ззаду встановлена здвоєна 12-мегапіксельна камера для красивих фото.
За рахунок продуктивного процесора і вічно стабільної iOS лагів у роботі системи не буде. Всі сучасні ігри «літають» на iPhone XS, фотографії виходять якісні.
А чим він гірший за iPhone 11 Pro?
Флагманський 11 Про працює на більш потужному процесорі А13 Bionic, але нагадаємо, що і потужності A12 вистачить для вирішення всіх завдань. Також в 11 Про краща камера за рахунок третього об'єктива і 12-мегапіксельна фронталка замість 7 Мп.
Ціна iPhone XS у нас на сайті — від 19 499 грн.
iPhone XR — найдешевший безрамковий Apple
Рік тому придбання Айфон ХР вважалося вигідним вкладенням, а ось у 2020 році не все так однозначно. Усередині смартфона високопродуктивний A12 Bionic, 3 Гб ОЗП, а для фото встановлена одинарна камера 12 Мп, ƒ/2.2. Начебто все добре, але є заковика, і ця заковика iPhone SE 2 з аналогічною камерою, чіпом A13 Bionic і 3 Гб оперативки. Виходить, купуючи Айфон ХР, ти переплачуєш тільки за екран без рамок. Тому якщо відсутність рамок для тебе важливий момент, то XR — кращий варіант, а якщо тобі до душі класичний дизайн з такою ж начинкою, але за менші гроші, бери Айфон СЕ2.
Для порівняння скажемо ціни: iPhone SE 64Gb коштує 13 999 гривень, iPhone XR 64Gb — 18 499 гривень. А там вже і iPhone XS можна купити за 19 499 гривень.
А в чому тоді відмінність iPhone XR від iPhone XS?
Смартфони мають однакову начинку, але у XS більш насичений і яскравий OLED-екран, а не IPS, здвоєна камера замість одинарної, захист від води за стандартом IP68 і корпус зі скла і сталі. Виходить, що XR не найкраще рішення для купівлі, тому що з аналогічним залізом можна купити SE, а коли потрібен безрамковий, то можна доплатити тисячу і взяти XS.
Якщо ти зараз користуєшся iPhone XR, то переходити на інший смартфон безглуздо, тільки якщо не плануєш оновитися цієї осені і купити Айфон 12 (або як він там буде називатися;)).
iPhone SE 2 — для любителів класики
Важко посперечатися, що iPhone SE 2 був найбільш очікуваним смартфоном Apple, причому чекали його більше трьох років. Багато хто критикує цю модель за старомодний дизайн, але вона розрахована на конкретну цільову аудиторію, якій потрібен саме цей дизайн, стабільна iOS і ніякого пафосу.
Фішка SE 2 в невеликій вартості і продуктивній начинці, такій же, як і в одинадцятих Айфонах, але при цьому виконаний смартфон в корпусі «вісімки». Це ідеальна «звонилка», при цьому з топовим чіпом, датчиком NFC для безконтактної оплати, 3 Гб оперативної пам'яті і відносно непоганою камерою 12 Мп.
Чим iPhone SE 2020 відрізняється від iPhone 11?
Ну, по-перше, ціною. Айфон 11 коштує на 4 тисячі дорожче, і це його головний недолік. А ось плюсів більше: безрамковий дизайн, діагональ екрану 6,1", а не 4,7", трохи краща камера.
Якщо ти купив собі iPhone SE 2, то напевно знаєш, навіщо тобі потрібен цей телефон і не плануєш найближчим часом переходити на флагмани. Тому користуйся смартфоном найближчі 4 роки і чекай наступне покоління SE (якщо воно, звичайно, буде) або коли подешевшають флагманські Айфони.
iPhone 11 — найвигідніше придбання у 2020 році
Начинка — топ, ціна — топ, що ще потрібно? Усередині смартфона:
- процесор A13 Bionic з машинним навчанням Neural Engine третього покоління;
- 4 Гб оперативної пам'яті;
- 6,1-дюймовий екран Liquid Retina HD.
Продуктивність моделі на рівні 11 Про і Про Макс. Камера подвійна, кожен модуль з роздільною здатністю по 12 мегапікселів: «ширик» ƒ/1.8 і «зверхширик» ƒ/2.4. У пристрої реалізували «Нічний режим» і 2-кратний зум, тому фото будуть відмінні.
Різниця в ціні на Айфон 11 і флагманські моделі становить близько 9 тисяч гривень, і якщо тобі не потрібна суперкамера і OLED-дисплей, то купівля Айфон 11 — правильне рішення.
iPhone 11 Pro і 11 Pro Max — безкомпромісні флагмани
Начинка у 11 Pro аналогічна Айфон 11, розмір екрану — 5,8", виконаний за технологією OLED, а не IPS. OLED вважається кращим варіантом, оскільки пропонує більш соковиті і насичені кольори, плавний інтерфейс.
Камера теж краща, вона потрійна:
- 12 Мп — ширококутний об'єктив, f/1.8;
- 12 Мп — телефотооб'єктив, f/2.0;
- 12 Мп — надширококутний модуль, ƒ/2.4.
Дана модель має покращений портретний режим, просунуту ширококутну камеру для красивих панорам, є режим нічної зйомки.
Єдиний недолік Айфон 11 Про — цінник. Модель на 64 Гб коштує 29 999 гривень — за ці гроші можна взяти Айфон 11 на 256 Гб і купити AirPods на здачу. Тут вже орієнтуйтеся на свій бюджет.
11 Pro Max відрізняється лише збільшеним розміром екрану — 6,5", і коштує набагато дорожче. Якщо вибирати між ним і звичайним 11 Про, то останній в руках відчувається комфортніше, їм можна спокійно керувати однією рукою.
Підводимо підсумки
Бюджет до 15К — купуй Айфон SE: тут класна начинка, хоч і застарілий дизайн.
Бюджет 15-20К — в цей діапазон потрапляють iPhone XR і XS. Серед них ми б віддали перевагу Айфон ХС (краще камери і екран), але у ХР начинка краща, тому вирішуй.
Бюджет 20-25К — XS Max (більше екран, ніж у звичайного XS) або Айфон 11 (топ за свої гроші).
Бюджет від 25К — iPhone 11 Pro або 11 Pro Max: топові флагмани, це очевидно.
Вподобану модель можна замовити на stylus.ua — ми завжди допоможемо з вибором.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Презентація iPhone SE 2020
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua