Подорожуємо Україною
У теплу літню погоду просто неможливо всидіти вдома, так і тягне підкорити гірські вершини, поплавати у морі або прогулятися по таємничим замкам. При цьому зовсім не обов'язково витрачати великі гроші або довго шукати маршрут, адже найкрасивіші місця заховані в твоїй зоні досяжності. Інтернет-магазин «Стилус» пропонує пізнати смак самостійних подорожей і знайомить зі списком найбільш вражаючих локацій, де потрібно побувати цього літа.
Тунель кохання, с.Клевань, Рівненська область
Пам'ятник природи не відноситься до заповідних місць державного масштабу, але саме його локальність і затишність зробили цю локацію паломницькою для туристів і закоханих пар. Знайти його можна на відрізку залізничної колії Клевань-Оржів, де уздовж 4 з 12 км переплелися гілки зелених заростей, утворивши правильний арочний малюнок. Зробити фотографії в тунелі любові потрібно в усі сезони, адже в різні пори року листя дивує новими фарбами, а взимку тунель має особливу казкову атмосферу. Але саме влітку в розпал соковитої зелені місце розкриває всю красу, вкриваючи тунель щільною шапкою листя. Щоб дістатися до місця на автомобілі, тобі потрібно:
- Виїхати на трасу Київ-Чоп.
- Доїхати до Рівного.
- Згорнути на трасу Н22 до селища Клевань.
- Доїхати до перетину з вул.Центральна.
- направляти до з/д станції «Клевань».
Лемурійське озеро, с.Григорівка, Херсонська обл.
Чи знав ти, що в Україні є аналог Мертвого моря, який дивує незвичайним кольором води і здатний істотно поправити здоров'я? На самому півдні Херсонської області в селі Григорівка розташувалась рожева водойма, колір якої утворився в результаті життєдіяльності особливих водоростей. Пурпурний відтінок змінюється протягом дня від ніжно-рожевого вранці до яскраво-малинового ближче до заходу. На Лемурійському озері тобі забезпечені не тільки бомбезні фоточки, але і першокласні косметичні процедури, адже склад солі у водоймі становить 300 г/л, що на 50 г більше, ніж у Мертвому морі. Грязі озера насичені мінералами, кислотами, солями і навіть використовуються для виготовлення доглядової косметики.
Щоб дістатися до чудо-озера на авто, потрібно доїхати до Херсона, звернути у сторону Нової Каховки і тримати шлях на Григорівку через Чаплинку по дорозі Т2202, а діставшись до селища, прямувати у бік вул.Новикова. Проїжджаючи по Херсонській області, не забудь відвідати заповідник Асканія-Нова та інші дивовижні місця, описані у посібнику «Південна Україна. Путівник».
Бакота, с.Стара Ушиця, Хмельницька обл.
Дивовижні пейзажі Бакоти на фотографіях можна сплутати з Туреччиною або Чорногорією, але це всього лише Хмельницька область, до якої можна дістатися зі столиці на авто за 7 годин. Туристи називають цей край «місцем, якого немає на карті», адже дійсно заповідник «Подільські Товтри» являє собою затоплене село, з якого півстоліття тому переселили людей для побудови водосховища. Зараз тут тече Дністер, а головна особливість місцевості — унікальна мальовничість в поєднанні звивистих водойм і зелених пагорбів.
Місце тільки набирає популярності, тому поспішай насолодитися тишею і самотою. Якщо захочеш залишитися там на пару днів, то тебе чекає кілька пристойних готелів з набережними і очищеними пляжами, і не забудь прихопити з собою:
- засіб для засмаги;
- сонцезахисні окуляри;
- пляжне взуття;
- селфі-палицю.
Найпростіший і зручний спосіб доїхати до Бакоти: на автомобілі по трасі Кам'янець-Подільський - Стара Ушиця. Мандрівникам зі столиці варто тримати курс на Дунаївку. Від кінцевого селища до пункту призначення доведеться проїхати ще близько 3 км по грунтовій дорозі.
Озеро Синевир, с.Міжгір'я, Закарпатська обл.
Який список найкрасивіших місць може обійтися без перлини українських Карпат. Озеро Синевир з його кришталево чистою водою заманює цінителів краси та незайманої природи. Однак перш ніж насолодитися красою місцевості, доведеться подолати довгий піший маршрут. Викупатися в озері навряд чи вийде, адже вода тут не піднімається вище 11 ℃, але ти будеш винагороджений неймовірними краєвидами та свіжим повітрям. Ще тут можна:
- покататися на човні до центру озера;
- зробити красиві фотографії;
- прогулятися лісовими стежками, вивчаючи флору і фауну;
- організувати сімейний пікнік.
Підготуйся до того, що прогулянка до водоймища і його околиць займе цілий день, тому тобі не обійтися без портативного акумулятора, зручного взуття і місткого рюкзака. Територіально озеро знаходиться між селищами Міжгір'я та Синевирська Поляна. Дістатися на автомобілі можна по трасі Київ-Чоп, після чого потрібно звернути вбік Воловця і слідувати вказівникам.
Актовський каньйон, с.Актово, Миколаївська обл.
А це місце вже нагадує пейзажі Гранд Каньйону, але замість подолання тисяч кілометрів, до його мініатюрної версії «рукою подати». Дорога до каньйону з Києва займе трохи більше 5 годин, але це місце варто того, щоб його побачити. А головне дочекатися заходу, адже під вечірніми променями сонця базальтові скелі, які оздоблюють берег, стають гранітно-багряними. Тільки уяви, які тут можна зробити фантастичні фото! Ділянка каньйону займає 4 км, і чим далі вглиб, тим менше туристів і більше шансів на неймовірні відкриття і нові ракурси.
Кілька цікавих фактів:
- в народі каньйон називають «Долиною диявола»;
- це єдине місце в Європі, що повторює ландшафти каньйонів Північної Америки;
- скелі біля берега височать на 50 м;
- 60 мільйонів років тому на цьому місці було море.
Найкраще дістатися до Актового каньйону на автомобілі, тому подбай про наявність надійного GPS-навігатора і компаса. Прямуй по трасі Київ-Миколаїв та звертай на с.Олександрівка, Миколаївської області в сторону с.Актово.
«Дешево, недалеко і красиво» — девіз подорожей цього літа. Ми розповіли лише про п'ять місць, але по різних куточках України розкидані ще сотні дивовижних локацій, тому не втрачай час даремно. А в інтернет-магазині «Стилус» ти знайдеш путівники по різних регіонах країни і все необхідне для комфортних поїздок.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Як вибрати меблі для кемпінгу?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua