Xiaomi Mi Band 5 представлений офіційно!
Компанія Xiaomi офіційно представила фітнес-трекер Xiaomi Mi Band 5. Якщо врахувати, що інформацію про характеристики, дизайн і навіть коробку гаджета задовго до презентації злили в мережу, то трекер особливо нічим не здивував. Хіба що отримав 1,1-дюймовий AMOLED-дисплей замість обіцяного 1,2-дюймового. У цьому огляді розповідаємо про ключові зміни у новинці.
Корпус Xiaomi Mi Band 5 і нові кольори ремінців
Капсула трекера як і раніше чорна, при цьому покупцеві запропоновано вісім варіантів змінних ремінців:
- жовтий,
- темно-сірий,
- зелений,
- синій,
- чорний,
- рожевий,
- помаранчевий,
- фіолетовий.
Xiaomi представила дві версії — звичайну і з NFC, при цьому розмір однаковий — 47,2х18,5х12,4 мм. Різниця тільки у вазі — 11,9 г і 12,1 г відповідно. Корпус отримав вологозахист за стандартом 5ATM, що дозволяє занурюватися з ним на глибину до 50 метрів. Можна приймати душ, плавати, пірнати — проблем з працездатністю гаджета не виникне.
Збільшений кольоровий екран і нові циферблати
Дисплей Mi Band 5 став більше на 20%, за рахунок чого на ньому поміщається більше контенту і актуальних даних. Діагональ екрану склала 1,1 дюйма замість 0,95" в Band 4. Це все той же чіткий кольоровий AMOLED-дисплей, який тепер підтримує більше 100 циферблатів (в 4 серії було 77). З'явилися незвичайні циферблати, стилізовані під персонажів мультфільмів Neon Genesis Evangelion (EVA) або SpongeBob. Ці варіанти напевно сподобаються фанатам мультиків.
Роздільна здатність збільшилася до 126×294 пікселів, яскравість підсвічування — до 450 ніт, тому на сонці інформація зчитується комфортно. Зверху встановлено загартоване 2,5D-скло, що запобігає появі подряпин і пошкоджень. В цілому екран Band 5 став значно кращим, вміщує більше тексту, чіткіше відображає дані.
Синхронізація Xiaomi Mi Band 5 зі смартфоном
Підключення як і раніше відбувається за допомогою Bluetooth-модуля, підтримується робота з:
- Android 6.0 і вище;
- iOS 10 і вище.
Обсяг оперативної пам'яті склав 512 КБ, вбудованого сховища — 16 МБ. Нагадаємо, що підключатися можна не тільки до смартфонів Xiaomi, але і до Huawei, Samsung, Apple.
Магнітний зарядний пристрій
Усередині смарт-браслета Xiaomi знаходиться акумулятор на 125 мАг, якого, якщо вірити розробникам, вистачить на 14 днів роботи. Зарядити Мі Бенд 5 можна за допомогою спеціальної магнітної зарядки, яка кріпиться до капсули. Причому тепер від'єднувати капсулу від ремінця не потрібно — достатньо просто піднести датчик.
Підтримка NFC в Xiaomi Mi Band 5
Так, тепер зі смарт-браслета Xiaomi можна оплачувати покупки та проїзд. Примітно, що Сяомі встановлює NFC-датчик далеко не в усі бюджетні смартфони. Найчастіше він є тільки у флагманських моделях, але тепер з'явився і в трекерах.
NFC-датчик працює тільки з китайським додатком UnionPay, а з Google Play ні. Чекаємо міжнародну версію, може і Європа зможе оплачувати через UnionPay, інформації поки немає, тільки припущення.
Професійний датчик ЧСС
Фітнес-трекер Xiaomi поставляється з біосенсором PPG для точного моніторингу серцевого ритму в режимі 24/7. Завдяки новим алгоритмам точність датчика зросла на 50%. Версія з NFC отримала новий віддалений датчик. Моніторинг серцевого ритму здійснюється протягом усього дня. При цьому формується добовий графік скорочень і з'являються попередження про відхилення від норми.
Підтримка 11 професійних видів спорту в Xiaomi Mi Band 5
Якщо Mi Band 4 покоління відстежував 6 типів спортивних активностей, то новинка фіксує 11 варіантів:
- Біг на вулиці.
- Біг на доріжці в залі.
- Ходьба.
- Їзда на велосипеді.
- Плавання.
- Фізичні вправи.
- Заняття на велотренажері.
- Еліпс.
- Скакалка.
- Йога.
- Гребний тренажер.
Гаджет вміє автоматично визначати ходьбу і біг, швидкість руху, інформувати про кожен пройдений кілометр. Розширити кількість спортивних режимів в Сяомі вирішили в зв'язку з COVID-19, розробники додали активності, якими можна займатися в домашніх умовах (еліпс, гребний тренажер, йога, скакалка).
Цілодобове відстеження сну та інші життєво важливі показники
Смарт-трекер Мі Бенд вже давно відстежує якість сну, правда робить це тільки вночі. В Mi Band 5 додали відстеження денного сну, щоб зібрати повну статистику реальних показників. Пристрій розрізняє глибокий, короткочасний і легкий сон, фазу швидкого руху очей. Зчитуючи життєві показники, завдяки технології PAI (Personal Activity Intelligence) смарт-браслет визначає стрес, індекс життєздатності PAI і дає рекомендації, наприклад, більше рухатися або проводити час на свіжому повітрі. Також гаджет стежить за менструальним циклом і допомагає проводити дихальну гімнастику.
Ще кілька фішок новенького Mi Band 5
Трекер Xiaomi вміє дистанційно керувати:
- камерою смартфона (дистанційно натискає кнопку пуску затвора);
- програванням музики;
- різними режимами (заблокувати телефон, ввімкнути режим «Не турбувати»);
- годинником (встановлювати будильник, таймер);
- повідомленнями і нагадуваннями (встановлювати події в календарі, приймати повідомлення).
Також в пристрої є функція виявлення зняття з зап'ястя.
Ціна питання і старт продажів Xiaomi Mi Band 5
Базова модифікація Band 5 обійдеться в 189 юанів (~710 гривень). За версію з NFC-модулем доведеться віддати 229 юанів (~860 гривень). Продажі стартують 18 червня в Китаї. Про вихід гаджета на міжнародний ринок інформації поки немає.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: ТОП-5 бездротових навушників
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua