Як правильно продати стару техніку?
Коли хочеш купити нову техніку, потрібно якось позбутися від старої. Добре, коли можна відвезти старий холодильник на дачу, а мультиварку віддати батькам. Але коли у всіх все є, потрібно шукати нові шляхи вирішення. Тут і назріває головне питання: «Як правильно продати стару техніку і скільки грошей за неї взяти?». Розбираємося в статті.
Варіанти утилізації старої техніки
Викидати стару техніку на смітник не можна, тому що вона належить до категорії небезпечних відходів, які можуть зашкодити довкіллю і людям. Для її утилізації створені спеціальні центри, магазини і майстерні. Куди ж подіти стару техніку?
Продати на торговому майданчику
Коли у тебе є робоча, але застаріла техніка, можеш продати її через сайти оголошень. Щоб надалі уникнути проблем з покупцем, чесно опиши робочий стан пристрою, комплектацію. Якщо, наприклад, мова йде про продаж блендера або м'ясорубки, то вкажи, наскільки гострі ножі (якщо вони вже затупились за час експлуатації, ціна виручки виявиться менше). Розпиши все в найдрібніших деталях, щоб покупець розумів, що йому реально пропонують. Виходячи з зовнішнього вигляду, року випуску і комплектації визнач приблизну ціну, за яку можуть купити техніку.
Обміняти стару модель на більш сучасну за додаткову плату
Цю послугу пропонують багато магазинів, і stylus.ua не виняток. Ти можеш принести старий ноутбук, телефон або смарт-годинник в наш магазин, фахівці оцінять стан пристрою і назвуть суму, за яку готові його забрати. На виручені гроші можна купити нову техніку. Перевага такої послуги полягає в економії сил, часу і грошей. Тобі не доведеться самому шукати покупця, домовлятися про зустрічі, засмучуватися через чергову зірвану угоду. Все чисто і прозоро. Ти привозиш, ми оцінюємо, і купуєш нове.
Здати в ломбард
Цей спосіб підійде тим, кому терміново потрібні гроші. Просто принеси техніку в ломбард і отримай грошову винагороду. Товар повинен бути:
- в робочому стані;
- мати відповідний зовнішній вигляд;
- в повній комплектації.
Хоча комплектація і не настільки важлива, як перші два пункти, але дуже бажана. Щоб прискорити процес отримання грошей, рекомендуємо захопити з собою упаковку і товарний чек, бажано гарантію, якщо її термін не закінчився. На перевірку пристрою піде кілька хвилин, а після оцінки його стану ломбард готовий виплатити близько 85% вартості. У ломбарді буде потрібно пред'явити паспорт для укладення договору. У договорі вкажуть термін, після якого техніка перейде у власність ломбарду.
Продати в майстерні по запчастинах
Якщо пристрій зламався, а ремонт дорогий, то можна просто продати мікрохвильовку, холодильник або пральну машинку по запчастинах. Навіть старі моделі мають комплектуючі, необхідні фахівцям для ремонту. Можна знайти приватного майстра в інтернеті або спеціалізовані центри. Постарайся знайти професіонала, у якого завжди є клієнти. Він зможе запропонувати кращу ціну за запчастини.
Здати на металобрухт за гроші
Металобрухт приймають практично у всіх містах, а ось ціна за кг брухту може відрізнятися. Якщо хочеш виручити хорошу суму грошей за стару техніку, попередньо поцікався, скільки і яка компанія пропонує за кілограм.
Продати через комісійний магазин
Якщо у тебе немає часу займатися продажем старої техніки, довір цей процес професіоналам. Товарознавці оцінять твою техніку і виставлять її на продаж, але доведеться віддати близько 20-30% за реалізацію. З комісіонкою укладається договір, в якому вказується термін реалізації, і якщо за цей час товар не зможуть продати, то доведеться забрати його і заплатити комісіонці гроші за зберігання.
Від чого залежить сума виручки за техніку?
Способів продати ВПТ і МПТ маса, потрібно лише правильно підготувати її до продажу. Від чого залежить сума виручки:
- Модель. Чим новіша модель телефону, телевізора, холодильника, блендера або планшета, тим дорожче її куплять. Якщо ти користуєшся смартфоном вже близько 2 років і хочеш продати його, будь готовий втратити близько 50-70% від ціни, за яку купував. Та ж ситуація і з іншими пристроями.
- Зовнішній вигляд. Нехай навіть пристрій буде з повною комплектацією і у відмінному робочому стані, але якщо на ньому є серйозні подряпини, потертості або відколи, то вартість впаде в ціні.
- Робочий стан. Це ключовий критерій, який визначає вартість пристрою. Зрозуміло, якщо техніка робоча, за неї можна виручити непогану суму грошей, а якщо не працює, краще просто здати на запчастини або металобрухт.
- Комплектація. Ідеально, коли комплектація повністю ідентична тій, що була при купівлі. Якщо говорити про продаж смартфона або планшета, в комплекті повинні бути зарядний пристрій, кабель, сам телефон, документація і навушники (іноді смартфони продаються без гарнітури). Якщо продаєш блендер, перевір цілісність і кількість насадок.
- Гарантія. Якщо за попередніми пунктами все в нормі, ще не закінчився термін гарантії, то за стару техніку можна виручити близько 80-90% від повної вартості.
Скористайся всіма можливими варіантами для продажу і обміну старої техніки, а за купівлею нової приходь до нас.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: ТОП-5 мікрохвильовок 2020
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua