Вибір смартфона: як вибрати телефон своєї мрії?
У виборі смартфона є багато нюансів, адже нині мобільний телефон сприймається вже зовсім не як мобільний телефон. До того ж до стільникового зв'язку користувач отримує вільний доступ до Інтернету, можливість пограти в відеогру, відредагувати документ, зробити знімок. По суті, все, чого потребує сучасна людина, надає компактне електронний пристрій. Тому таке велике прагнення користувачів роздобути цей чудо-гаджет абсолютно не дивує.
З огляду на активного виробництва смартфонів, складно загубитися у великій кількості пристроїв і знайти оптимальний варіант. З цієї причини ми вирішили дати деякі рекомендації щодо вибору відповідної моделі. Зауважимо, що в даній статті розглядаються пристрої тільки з сенсорними екранами. Отже, поїхали.
Чи справді ви потребуєте смартфоні?
Якщо ви збираєтеся купити перший у своєму житті смартфон, то майте на увазі, що в цій покупці також є і негативні нюанси. Після переходу з кнопкового мобільника користувач стикається з такими недоліками, як прискорений розряд батареї і проблеми з компактністю.
Тривалої автономності перешкоджають великий і яскравий екран, високопродуктивне «залізо», бездротові технології. Несенсорний «кнопочнік» заряджається раз в тиждень, тоді як сучасний аналог доведеться підключати до розетки раз в день (при неактивному використанні - раз в два-три дні). Якщо вас це не бентежить, тоді є сенс читати статтю далі.
Якщо передбачається неінтенсивним експлуатація «розумного» пристрою (перегляд 2-3 рази на день вхідних повідомлень, підключення до Інтернету лише за потребою), то в такому випадку радимо придивитися більше до планшету. Ваш вже наявний «кнопочнік» і так забезпечує мобільний зв'язок, тому коли знадобляться додаткові функції - можна скористатися таблетованими. Експлуатувати ви його будете значно рідше в порівнянні зі смартфоном, тому заряджати його знадобиться так же, як і «кнопочнік», десь раз на тиждень.
З ТЕМИ: Як вибрати недорогий планшет.
Зважилися все ж купувати саме смартфон?
Тоді йдемо далі. Відштовхуючись від ергономіки, важливо визначити параметри корпусу. Зараз великого поширення набули фаблет - так звані недопланшети і недосмартфони. Діагональ їх екрану складає 5,5-6,9 дюйма, що в порівнянні з кнопковим телефоном досить багато. Тому в першу чергу відштовхуйтеся від особистих звичок. Якщо вам зручніше носити гаджет в кишені (за винятком куртки або пальто з глибокими кишенями), то фаблет, мабуть, не ваш випадок. В такому випадку віддайте перевагу пристроям з діагоналлю екрану до 5 дюймів.
Такий критерій, як дозвіл екрана, можна просто ігнорувати. З тієї простої причини, що сучасні сенсорні пристрої в переважній кількості оснащуються великою роздільною здатністю, достатньою для створення виразного зображення. Навіть дозволу 640х480 або 640х360 пікселів вистачить для відображення детальної картинки. Але за умови, якщо розмір дисплея не перевалює за 5 дюймів.
Варіанти з дозволом від 1280х720 пікселів забезпечують високу чіткість на будь-якому екрані, навіть на фаблетовском. Якщо очікуєте виняткові враження від графіки, то вибирайте варіант як мінімум [1920х1080 пікселів] 4К, який гарантує незабутні емоції від візуалізації. Але також майте на увазі, що висока роздільна здатність поряд з великим екраном споживають більше енергії, що негативно позначається на автономності.
Вибір операційної системи
Крім габаритів, за зручність експлуатації відповідає програмне забезпечення. Зараз протистояння йде між двома операційними системами - Android і iOS (Windows Phone і Blackberry OS менш поширені). Під управлінням iOS працюють виключно [айфони] [Android-платформі](http://stylus.ua/smartfony-i-mobilnye-telefony/operacionnaya-sistema:android;android-60;android-51- lollipop; android-70_tip: smartfony /). Її встановлюють на свої продукти Asus, Meizu, Lenovo, Xiaomi, OnePlus, Sony, Samsung і, звичайно ж, розробник цієї ОС - Google.
На тлі айфонів Андроїдна ОС більш багатофункціональна і забезпечує розширену кастомізацію. Крім того, виробники часто доповнюють її власними оболонками з додатковою функціональністю у вигляді фірмових шпалер і тим інтерфейсу.
iOS, в свою чергу, характеризується хорошою оптимізацією. Apple підлаштовує програмну платформу під апаратне забезпечення, що сприяє досягненню високої продуктивності. В швидкодії з «яблуком» постійно змагається Samsung. Південнокорейська компанія займається розробкою процесорів, що також дозволяє підлаштувати «залізо» під програмну частину.
iOS більш обмежена в плані функціональності в порівнянні з Android. Наданих налаштувань, на жаль, може виявитися мало для особливо вибагливого користувача. З цієї причини багато хто все ж віддають перевагу Android. Зате в якості виправдання «яблучна» платформа пропонує безпрецедентну злагодженість і незламну антивірусний захист.
Скільки пам'яті потрібно?
Обсяг постійної пам'яті безпосередньо залежить від ваших намірів. Чи збираєтеся зберігати безліч відео, аудіо та фото? Судини ємністю до 16 Гб вам явно не вистачить. Вигідна альтернатива - придбати найменшу модифікацію і доповнити її картою пам'яті. Попередньо впевніться, який максимальний обсяг карти підтримує модель і передбачає взагалі лоток для microSD. Ось, наприклад, абсолютно все айфони позбавлені можливості розширення вмістилища. У той час як більшість «андроїдів» все ж дозволяють збільшувати ємність за рахунок карти пам'яті.
Який процесор і скільки оперативної пам'яті?
Об'єм оперативної пам'яті впливає на продуктивність. Чим ширшими ОЗУ, тим більше процесів воно здатне вмістити і тим самим забезпечити прискорену роботу системи. Тому ключову роль гратимуть знову ж ваші наміри. Відповідайте собі на питання: чи маєте потребу ви в спритно апараті, який замінить вам ігрову консоль? І тоді стане зрозуміло, від чого відштовхуватися.
Не радимо вибирати модель за принципом «чим сучасніше процесор, тим краще». Кожне нове пристрій виробник намагається зробити потужнішим за рахунок використання новітнього апаратного забезпечення. Логіка цілком зрозуміла - виробнику треба ж якось підтримувати актуальність своєї продукції і отримувати по максимуму прибуток на ринку. А за фактом різницю між одним і іншим телефоном з показниками, відповідно, 6081 і 6073 в багатоядерному тесті на продуктивність ви навіть не помітите. Ось і думайте, чи варто просунутість, оцінена на кілька сотень, а то і тисяч гривень дорожче, нікому невидимого результату?
Також варто враховувати один хитрий нюанс, який використовується виробниками смартфонів. Вибираючи апарат з менш містким ОЗУ, ви на додачу отримуєте менше ПЗУ. Наприклад, можуть бути запропоновані дві модифікації - 16 і 32 Гб вбудованої пам'яті. При цьому «оперативка» для кожної модифікації різниться: 16-гігабайтна модифікація йде в парі з 2-гігабайтним ОЗУ, а 32-гігабайтна - з 3-гігабайтним. Грубо кажучи, хочеш зекономити на повсякчасну пам'ять - отримуй гіршу продуктивність. Але, на щастя, такі ухіщрённие випадки зустрічаються нечасто, і найчастіше для кожної модифікації передбачена однакова ємність оперативної пам'яті.
Фото- відеозйомка
Незважаючи на багатий асортимент цифрових фотоапаратів, користувачі намагаються заощадити, вибравши в одному «обличчі» і телефон, і якісну фотокамеру. Іншими словами - камерофон. Якщо ви належите до числа цих вигадливих користувачів, то поспішаємо вас порадувати. Сучасні моделі смартфонів дійсно дивують своїми фотоможливості і в деяких нюансах навіть готові позмагатися з професіоналами-цифровиками. Повністю замінити їх, звичайно ж, смартфони поки не можуть, але не виключено, що цей день не за горами.
Чого тільки варті представлений у вересні [iPhone 7 Plus] [Google Pixel](http://stylus.ua/ smartfony-i-mobilnye-telefony / lineyka: pixel; pixel-xlproizvoditel: googletip: smartfony /)? Перший демонструє професійні портрети з використанням глибини різкості. А другий готовий похвалитися найвищим балом в рейтингу ресурсу DxOMark, що займається тестуванням камер. Їх загальний мінус - високий цінник, хоча цілком обгрунтований.
Просунуту відеозйомку гарантують камерофони, здатні знімати в [4К-форматі] ці моделі.
Автономність
Вибираючи витривалий телефон, орієнтуйтеся не тільки на ємність акумулятора, але і на інші характеристики. На автономність впливають дисплей, апаратна і програмна складові - чим вони крутіші, тим швидше витрачаються енергоресурси. У такому випадку потрібно вибирати моделі з батареєю від [4000 мАг] [2000-3000 мАг](http://stylus.ua/smartfony-i-mobilnye-telefony/emkost-akkumulyatora:3000-3999-mach;2000-2999-mach_tip : smartfony /).
Що в підсумку?
З огляду на вище викладене, вибирайте смартфон за наступними критеріями:
визначтеся, чи дійсно вам потрібен смарт-телефон (а саме чи потрібен той набір розширених функцій, який надають сенсорні моделі і за який знадобиться чимало заплатити);
враховуйте ергономіку і не вибирайте апарат, що не вміститься в брюках, якщо це звичне місце для шкарпетки телефону;
позначте пріоритет кастомізації (потребуєте в розширених налаштуваннях, наприклад, таких як визначення положення на екрані статусбара або настройка клавіатури) і потім вибирайте підходящу операційну систему;
виберіть ємність постійної пам'яті - скільки потрібно і для чого;
визначтеся з продуктивністю (потужні пристрої оснащені високочастотним процесором і місткою оперативною пам'яттю - вибирайте серед них або проходите мимо, якщо не маєте потреби в високопродуктивному смартфоні);
врахуйте необхідність наявності «крутий» камери і ємність батареї.
У пошуку оптимальної моделі допоможе фільтр, представлений зліва на сторінці з усіма смартфонами. Якщо виникнуть питання щодо характеристик, комплектації або доставки товару - дзвоніть нам в будь-який день тижня або скористайтеся послугою «Передзвоніть мені».
Успіхів у виборі смартфона мрії!