Огляд перших «гуглофонів»: Google Pixel і Pixel XL
- Ринок смартфонів поповнився новими пристроями у вигляді Google Pixel і [Pixel XL](http: // stylus. ua / smartfony-i-mobilnye-telefony / lineyka: pixel-xlproizvoditel: googletip: smartfony /), які можуть стати кращими смартфонами року. Після незапланованого самоусунення головного конкурента Samsung Galaxy Note 7, «гуглофон» вже нічого не заважає претендувати на звання кращих Android-смартфонів. Навіть вийшли в цьому році iPhone 7 і [7 Plus](http://stylus.ua/iphone-170/seriya:iphone -7-plus /) багато в чому поступаються [Google Pixel] [Pixel XL](http: // stylus.ua/smartfony-i-mobilnye-telefony/lineyka:pixel-xlproizvoditel:googletip:smartfony/).*
Цей огляд присвячений розбору характеристик перших фірмових смартфонів корпорації Google (крім неї в розробці моделей ніхто більше не брав участі). Наскільки вдалим виявився дебют - про все зараз по порядку.
Дизайн
Хтось може сказати, що дизайн [Google Pixel] [Pixel XL](http: // stylus. ua / smartfony-i-mobilnye-telefony / lineyka: pixel-xlproizvoditel: googletip: smartfony /) частково «злизаний» у тих же айфонів. Так, монолітний металевий корпус з розташованими в традиційному місці антенними смужками зустрічався вже не раз. І не тільки у айфонів.
Щоб відрізнятися на тлі інших, Google додала елемент у вигляді скляної пластини, що покриває третину тильній частині. Виглядає незвично і дуже привабливо. На скляній площі знаходяться елементи основної камери і сканер відбитків пальців. Нижче, на металевій частині, красується логотип виробника. На лицьовій стороні корпусу знаходяться екран, камера, слуховий динамік. Механічної кнопки немає.
Обидва пристрої - [Pixel] [Pixel XL](http://stylus.ua/smartfony-i- mobilnye-telefony / lineyka: pixel-xlproizvoditel: googletip: smartfony /) - виконані ідентично. Відрізняються лише габаритами. Представлені в трьох колірних рішеннях: Quite Black, Very Silver, Really Blue.
Дисплей
До якості зображення нарікання навряд чи виникнуть навіть у вибагливих користувачів. В основу дисплея лягла матриця AMOLED, що характеризується високою яскравістю і економним енергоспоживанням. Менший «гуглофон» облаштований 5-дюймовим FullHD-екраном, фаблет отримав екран розміром 5,5 дюйма з роздільною здатністю 2560х1440 пікселів. Отже, 5,5-дюймова модель може похвалитися більш високим показником щільності пікселів, а значить, і кращої чіткістю. Дисплеї обох смартфонів захищені ударостійким склом Corning Gorilla Glass 4.
Програмна платформа
Як розробник операційної системи Android, компанія Google просто не могла обійти свої творіння сучасним програмним забезпеченням. Тому відразу «з коробки» [Pixel] [Pixel XL](http://stylus.ua/smartfony -i-mobilnye-telefony / lineyka: pixel-xlproizvoditel: googletip: smartfony /) працюють під управлінням Android 7.1 Nougat. Але це далеко не все, чим виділяються новинки в плані програмних можливостей. «Гуглофони» - перші пристрої з підтримкою сервіс Google Assistant і платформу віртуальної реальності DayDream.
Google Assistant є продовженням знаменитого сервісу Google Now, ось тільки більш «розумним». Завдяки штучному інтелекту і схильності до машинного навчання «гугловський» смартфони стають надзвичайно багатофункціональними. Віртуальний помічник Google Assistant може виконувати пошукові запити, а також прохання свого господаря. Його можна попросити знайти інформацію в Мережі, включити музичний трек, зателефонувати / написати абоненту. Зрештою, з ним можна просто поговорити. Загалом, у Siri, яка останнім часом викликає все більше невдоволення, з'явився гідний конкурент.
Разом зі смартфонами було презентовано шолом віртуальної реальності від Google, і не випадково. Вперше на мобільний пристрій було встановлено VR-платформа DayDream, яка як раз і дозволяє користуватися шоломом.
Необмежена хмара і розумне вбудоване сховище
[Pixel] [Pixel XL](http://stylus.ua/smartfony-i-mobilnye-telefony / lineyka: pixel-xlproizvoditel: googletip: smartfony /) пропонують користувачеві безлімітне хмарне сховище Google Фото. Хмара дозволяє зберігати фото і відео з максимальною роздільною здатністю. І, головне, обсяг мультимедіа необмежений! А значить, можна не переживати щодо нестачі обсягу вбудованої пам'яті і не обмежувати себе обмеженою кількістю відзнятих фото і відео.
Більш того, місця на телефоні вистачить, навіть якщо потрібно терміново записати відеоролик, а вам здається, що пам'ять вже забита. Завдяки новій здатності видалення старого мультимедіа, на телефоні завжди буде вільний простір. Але віддалятися на смартфоні будуть тільки ті файли, які користувач раніше зберіг на Google Фото.
Апаратне забезпечення
«Гугловських» дітищ дійсно дісталося все найкраще. У тому числі і апаратне забезпечення. У його чолі стоїть остання розробка компанії Qualcomm у вигляді чотириядерного процесора Snapdragon 821. чіпсет працює на двох частотах: два ядра функціонують на мінімальній частоті 1,6 ГГц, інші два розганяються до 2,15 ГГц. У плані енергоефективності така робота процесора дуже корисна. Адже високопродуктивні ядра йдуть в хід тільки в разі виявлення підвищеного навантаження (наприклад, запуск ресурсномістких додатки). У спокійному стані чіп працює на мінімальних частотах, чого вистачає для швидкодії системи і повільного витрати енергії.
Підтримувати високу продуктивність дозволяє ще й ємна оперативна пам'ять. А її у «гуглофонів» цілих 4 Гб, причому незалежно від того, яку модифікацію юзер обере - 32 або 128 Гб.
Камери
Камера - мабуть, головна перевага [Google Pixel] [Pixel XL](http://stylus.ua/ smartfony-i-mobilnye-telefony / lineyka: pixel-xlproizvoditel: googletip: smartfony /). На їх презентації корпорація заявила, що основна камера обох моделей - найкраща на ринку. І навела дані експертів DxOmark, що займаються тестуванням камер мобільних пристроїв і цифрових фотоапаратів. За версією DxOmark новинки здобули 89 очок, що на сьогоднішній день є рекордом. Камера вийшли місяцем раніше айфонів отримала 86 балів, що до появи андроїдних пристроїв вважалося найкращим показником.
Що ж такого особливого в камері Гугл Піксель? Головний козир - це великий розмір пікселів (1,55 мкм), що сприяє підвищенню чіткості. Дозвіл фотографій становить 12,3 Мп, а діафрагма - f / 2.0, яка поряд з подвійним LED-спалахом покликана створювати якісні знімки в темряві. Завдяки фазової детекції та лазерному автофокусу кадр виходить не розмитим. Цьому в додачу сприяє електронний стабілізатор зображення. Використовуваний прискорений режим HDR + покликаний поліпшити контрастність і насиченість фотографій. Відеозйомка передбачена в форматах 4К 2160р (30 к / с), Full HD 1080р (30/60/120 к / с), HD (240 к / с).
Селфі-камера також обіцяє продемонструвати відмінний результат. У цьому їй допомагають 8-мегапіксельний модуль з пікселями розміром 1,4 мкм, апертура f / 2.4. Відеовещанія повинно порадувати високою деталізацією завдяки форматі Full HD 1080p.
Інтерфейси
Новинки оснащені найсучаснішими інтерфейсами. Бездротові підключення представляють Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, GPS, ГЛОНАСС. Дротове підключення супроводжується актуальним нині роз'ємом Type-C.
Автономність
Ємність акумулятора різниться в залежності від моделі. Так, [Google Pixel] Pixel XL акумулятор менш ємний (2770 мАч) і в аналогічних режимах забезпечує 456, 26 і 110 годин відповідно. Обидві моделі підтримують технологію швидкої зарядки.