Чи не можете вибрати телевізор? Ми допоможемо!
Форм-фактор сучасних телевізорів залишився колишнім, але їх функціональність сильно наблизилася до комп'ютерних. У минулому столітті (та й на початку цього століття) про можливість перегляду телепередачі або серіалу поза ефірного часу люди могли хіба що мріяти. У цей період тільки починалося зародження смарт-телебачення, яке сьогодні позбавило нас від необхідності вичікувати час для перегляду цікавить програми.
Розширена функціональність - головна привабливість сучасних телевізорів. Людина, яка не розбирається в цифрових технологіях, втрачається серед великої кількості пропозицій виробників, вибираючи собі відповідну модель. Ми ж постараємося спростити вибір, підказавши, на що потрібно звернути увагу при покупці ТВ.
Розмір і дозвіл екрана
Це, мабуть, перше, від чого потрібно відштовхуватися. Вибираючи розмір дисплея, ви вибираєте габарити самої техніки, які повинні відповідати параметрам кімнати. Є правило, згідно з яким відстань до екрану має відповідати десь двом-трьом його діагоналях. Ця рекомендація має місце бути, оскільки є більш-менш щадить для очей і при хорошому зорі зберігає чітку видимість. Слідуючи раді, телевізори до 32 дюймів будуть доречні в невеликих приміщеннях, таких як кухня або кабінет. Моделі середніх габаритів (37-42 дюйма) стануть оптимальним рішенням для спальні або дитячої кімнати. А екрани з діагоналлю від 50 дюймів - відмінний вибір для вітальні.
З огляду на довжину діагоналі і очікування від виразності зображення, можна підібрати прийнятне дозвіл екрана. Формат HD (1280х720 пікселів) - найменше дозвіл, що зберігає виразність картинки. І зберігається вона за умови вибору невеликих моделей (знову ж до 32 дюймів). Більш затребуваний формат - [Full HD] 4К (UHD), що вміщає по довжині близько 4000 пікселів (дозвіл 3840х2160). Також є моделі з 43-, 49-дюймовими діагоналями. На них 4К-картинка виглядає ще виразніше.
Чим більше розмір екрана, тим менш чітко виглядає зображення одного і того ж дозволу. Але також варто мати на увазі, що воно вимагає більш сильного збільшення, щоб можна було розглянути дрібні деталі.
Тип панелі
Від вибору панелі залежить передача кольору, підсвічування, енергоспоживання і товщина дисплея. Розрізняють три основних типи:
- LCD (ЖК);
- PDP (плазма);
- OLED.
LCD-панелі відрізняються один від одного матрицею. Широко поширені матриці - IPS і LED. Перша характеризується широкими кутами огляду (аж до максимальних 178 градусів) і більш природною передачею кольору. Це означає, що відображається на дисплеї виглядає реалістично незалежно від ракурсу перегляду. LED-матриця, в свою чергу, складається з світлодіодів. Вони мало важать і дозволяють зробити панель дуже тонкою. Крім цього, світлодіоди споживають відносно мало енергії.
Плазмові панелі не потребують підсвічуванні, оскільки кожна її осередок - це незалежне джерело світла. Передача зображення відбувається за рахунок світіння люмінофора в супроводі УФ-променів. Плазмові телевізори для багатьох запам'яталися, насамперед, як громіздкі пристрої. Нині ж їх товщина складає 3-4 см.
На тлі [OLED-панелей] телевізорів із зігнутим екраном. Вигин LED-матриці провокує зміщення шарів, чому спотворюються кольори. У випадку з OLED-панелями таке не відбувається.
Увігнута форма дисплея покращує ефект присутності і візуально збільшує екран в порівнянні з плоскими дисплеями.
Розумне телебачення
[Smart TV] підтримують Skype, завдяки чому можна спілкуватися з близькими та колегами через великий екран з високою роздільною здатністю. Крім цього, смарт-ТВ є одночасно і медіапроїгривателем.
Наявність USB-роз'єму дозволяє підключати накопичувачі і відтворювати зберігаються на них аудіо- та відеофайли. Управляти розумною технікою можна за допомогою як пульта, так і мобільного пристрою (після установки на нього у відповідній програмі).
3D
Чимало моделей підтримують [3D-технологію] тривимірні окуляри. Вони можуть бути перезаряджаємими (активно-затворні) і абсолютно автономними (пасивно-поляризаційні). Останні дешевше і легше у вазі. «Активні» очки за рахунок наявності акумулятора важче «пасивних». Їх цінник хоч і вище, але він виправдовується кращим відображенням картинки (знижений ефект мерехтіння, усунення роздвоєння).
Сподіваємося, що вище викладені рекомендації допоможуть вам вибрати відповідний ТВ. Визначтеся, який розмір екрану підходить для вашої кімнати, що ви чекаєте від зображення, і тоді стане очевидним, якого дозволу і типу матриці варто віддати перевагу. Решта залежить від фінансових можливостей і потреби в наявності додаткових функцій. Хочете отримати додаткові емоції від ефекту присутності - пріглянітесь до зігнутим або 3D-моделей. Необхідний доступ в Інтернет - безперечно, вам потрібен розумний телевізор. У будь-який момент можете звернутися до фахівців магазину STYLUS за додатковою консультацією. Вдалої покупки! :)