Tecno Camon 12 Air CC6 — яскраве явище в бюджетному сегменті
Tecno Camon 12 Air CC6 - новий смартфон бренду Tecno, який підкорив бюджетний сегмент. Його головна особливість - низька вартість, всього 2 999 гривень. Крім цього, він відрізняється стильним дизайном, трьома камерами і дуже яскравими спалахами. Але як це часто буває з бюджетниками, за масою переваг заховані і мінуси, тому про переваги і недоліки Camon 12 Air розповімо в цьому огляді.
Дизайн Tecno Camon 12 Air
Смартфон виконаний з пластика, що природно для бюджетника. На передній панелі пристрою великий екран з вирізом у вигляді крапельки, ззаду - сканер відбитку пальців і потрійна камера. Схожий дизайн у більшості сучасних гаджетів, тому тут Tecno Camon 12 Air не виділяється чимось особливим. Головна фішка пристрою помітна тільки при використанні фронтальної камери або при зарядці - два передні спалахи світяться.
Кольори два - «альпійське золото» і «блакитна затока». Задня панель має градієнт, що переливається на світлі. «Спинка» швидко збирає відбитки пальців, тому краще використовувати чохол під час використання, до речі, силіконовий йде в комплекті. При вазі 162 грами розміри пристрою становлять 164.2x76.1x8.15 мм. Гаджет вийшов компактний, керувати однією рукою можна.
Дисплей
Смартфон оснастили 6,55-дюймовим дисплеєм FullView, виконаним за технологією IPS. Він займає 90% передньої панелі. Роздільна здатність екрану - 720x1600 точок, це небагато, тому й щільність пікселів невелика. Але враховуйте, що це максимальна роздільна здатність, яку підтримує встановлений в Cam Air 12 чип - Helio A22.
Пікова яскравість дисплея 379 кд/м² - не найкраще значення, але рятують хороші противідблискуючі властивості, завдяки чому працювати на вулиці комфортно. Показник мінімальної яскравості - 5.4 кд/м², можна безпроблемно читати новини чи гортати новинну стрічку в повній темряві.
Показник контрастності високий (1702:1), все завдяки мінімальній яскравості чорного кольору. Колірний обхват наближений до стандарту sRGB, а колірна температура завищена, тому на дисплеї переважають холодні кольори. Приємний бонус - наявність режиму захисту зору, вмикаючи який екран буде жовтий, мінімізуючи вплив шкідливого синього кольору на очі.
Екран непоганий, його головні переваги - велика діагональ, наявність олеофобного покриття, висока контрастність і низька мінімальна яскравість. Серед мінусів варто виділити невисоку роздільну здатність і щільність пікселів, відносно низьку максимальну яскравість. Але давайте згадаємо, що Tecno Camon Air 12 Air CC6 - бюджетна модель, тому недоліки перекриваються невисокою ціною, а погана яскравість компенсується якісними антивідблисковими властивостями.
Продуктивність і операційна система
Серцем пристрою став 8-ядерний процесор MTK Helio A22, що працює в парі з відеочіпом PowerVR GE8320. Користувачеві доступно 3 Гб оперативної і 32 Гб вбудованої пам'яті. Підтримується установка карт пам'яті microSD до 128 Гб. Смартфон в бенчмарках демонструє стандартну продуктивність для пристроїв, що працюють на A22. У деяких ситуаціях виявляється троттлінг - знижується продуктивність процесора при високих навантаженнях.
Багато хто подумає, що Snapdragon був би краще, і ми погодимося. Але незважаючи на Mediatek, операційна система працює плавно, функції виконуються швидко. У цьому, швидше за все, заслуга добре оптимізованого інтерфейсу HiOS. Телефон поставляється з уже встановленими програмами, які при бажанні можна просто видалити. Є неприємний момент - це реклама, а точніше її велика кількість. Деяка реклама відключається, але більшість хотіли б її зовсім не бачити.
Серед позитивних моментів - технологія керування жестами, додаткові можливості при натисканні на дактилоскопічний датчик, можливість приховати чорну смужку над екраном.
Способи розблокування
Потрібен сканер? Є. Звикли розблоковувати смартфон по обличчю? І цю фічу зробили. А ось підекранного сканера тут немає. Але зате обидва способи розблокування спрацьовують відмінно. Сканер реагує на дотик за 0,4 секунди, а на розблокування по обличчю йде близько 1 секунди. В обох випадках результат відмінний.
Автономна робота
Акумулятор ємністю 4 000 мАг повинен забезпечити тривалу роботу пристрою без підзарядки. Але як буде на ділі з «ненажерливим» Mediatek невідомо, напевно, саме тому в такий бюджетний смартфон встановили такий ємний акумулятор.
Смартфон поставляється з блоком живлення потужністю 5Вт і на зарядку йде цілих 3 години і 13 хвилин. На тлі сучасних Xiaomi і Huawei, яким на підзарядку потрібно 1-2 години, цей телефон програє.
Можливості фотозйомки
Як і належить сучасному смартфону, камера тут не одна, їх три:
- 16 Мп, f/1.8 - основний об'єктив;
- 5 Мп, f/2.4 - ширококутний модуль з кутом огляду 144°;
- 2 Мп, f/2.8 - датчик глибини.
Незважаючи на, здавалося б, хороші характеристики камери, фотографії виходять не дуже, і це м'яко кажучи. Основний об'єктив видає непогані знімки при хорошому денному освітленні, але деталізація і чіткість фотографій явно програють базовій версії Tecno Camon 12. Іноді камера передає нереалістичні кольори, через що фото здаються засвіченими. Ширококутний модуль намагається вмістити в кадр велику кількість об'єктів і якість знімків знижується ще більше.
Ефект боке реалізується не звичайним розмиванням по колу, а визначає контури і намагається все розмити плавно і реалістично. Якщо закрити очі на те, що трохи кульгає деталізація, то фон розмивається якісно.
Спалах, що складається з чотирьох діодів, - одна з фішок Tecno Camon 12 Air. Він яскравий, може навіть замінити ліхтарик, світить яскраво з відстані 50 см і видає показник 88 або 195 lux, що дуже добре для сучасного смартфона, та й інші телефони в цьому програють Tecno.
Фронтальна камера з роздільною здатністю 8 мегапікселів робить відмінні селфі. Запис відео ведеться у FullHD.
Зв'язок і навігація
Для орієнтування на незнайомій місцевості герой нашого огляду отримав:
- GPS,
- GLONASS,
- GALILEO,
- BEIDOU.
З навігацією проблем не виникає, а більш комфортною її дозволяє зробити електронний компас. Для «холодного старту» смартфону потрібно 4 хвилини 8 секунд.
У Tecno Camon можна встановити дві сім-карти з підтримкою технології 4G. Підтримуються далеко не всі діапазони LTE, тому для мандрівників такий гаджет стане не кращим вибором. Технології NFC тут немає, тому що смартфон не призначений для країн, де ця функція популярна. Для бездротової передачі даних є Wi-Fi, який працює в одному діапазоні, і Bluetooth.
Бажання створити недорогий телефон, який відповідає сучасним трендам смартфонобудування, не кращим чином позначилося на функціях Tecno Camon 12 Air. Це пояснюється використанням далеко не найпотужнішого процесора Helio A22, однодіапазонного Wi-Fi і мінімальної кількості датчиків. Зате тут є стильний дизайн, добре працююча технологія розпізнавання обличчя і непоганий екран, тому якщо ви в умовах жорсткої економії, то можна купити Tecno. Якщо шукаєте більш просунутий апарат, рекомендуємо розглянути моделі від Xiaomi і Huawei.
Купити бюджетну новинку від Tecno вже можна на сайті stylus.ua. Поспішайте замовити смартфон у вподобаному кольорі за приємною ціною.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Що показали на презентації Huawei?
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua