Як можна використовувати старі смартфони та планшети?
Якщо раніше гаджети міняли по мірі необхідності, то зараз кожен намагається придбати новинку. Кілька разів на рік оновлюються серії, випускаються нові покоління, і користувач не бажає відставати від досягнень прогресу. Але що робити, коли старих пристроїв накопичилося занадто багато? Магазин «Стилус» розповідає, як можна використовувати смартфони та планшети, якщо шкода їх продавати.
Спосіб 1. Пульт від телевізора
Практично будь-який виробник телевізорів випустив додаток, за допомогою якого можна керувати технікою, перемикати канали, переглядати контент і змінювати налаштування. Подібні програми часто оснащені функцією пошуку, який за допомогою геолокації моментально визначає місце розташування пульта - ідеальне рішення для тих, хто звик його губити. А з наявністю інфрачервоного порту твій гаджет і зовсім зможе сполучатися з більшістю побутової техніки або стати пультом для керування розумним домом.
Спосіб 2. Навігатор в машині
Незручно однією рукою вести автомобіль, а іншою намагатися прокласти маршрут. Для цієї мети цілком підійде ще один пристрій з картографічним додатком, що працює в режимі офлайн.
При такому способі:
- менше витрачається батарея;
- маршрут завжди перед очима;
- в дорозі є запасний телефон.
Спосіб 3. Відеоняня
Навряд чи у тебе вийде доглядати за дитиною з її ж смартфона. В цьому випадку не потрібно купувати дорогий пристрій або відеокамеру, адже ти можеш використовувати старий планшет. Установи додаток батьківського контролю на свій телефон, скачай ту ж програму на старий пристрій і постав його так, щоб з камери відкривався необхідний огляд кімнати. Потім потрібно лише підключитися через Wi-Fi, запустити програму і не переживати за своє чадо.
Спосіб 4. Цифрова фоторамка
Якщо старий гаджет має діагональ від 5 дюймів, яскравий дисплей і непогану якість зображення, можна використовувати його як електронну фоторамку зі змінюючимися кадрами. Смартфон можна поставити на робочому столі або на тумбочці в спальні, а планшет повісити на стіну або встановити у вітальні в місце з гарним оглядом. У маркеті додатків є великий вибір софта для прокрутки зображень в режимі слайд-шоу. Просто завантаж улюблені фотографії, зроби побільше яскравість і дивуй гостей, але не забудь періодично дбати про заряд.
Спосіб 5. Відеореєстратор
Автомобілістам і поготів не потрібно ламати голову над тим, куди пристосувати старий смартфон. Можна купити спеціальне кріплення, підключити гаджет до живлення, зафіксувати його на бардачку і використовувати як відеореєстратор. Для цього розумні люди придумали масу додатків:
- DailyRoads;
- Video Road;
- RoadAR тощо.
Старий прилад може продовжити своє життя в якості GPS-трекера. В такому випадку з ним легко визначити місце розташування авто, що особливо зручно у великих містах з переповненими парковками.
Спосіб 6. Електронна книга
Всі, хто не може відірватися від читання, але не бажає тягати важку книгу, можуть вдатися до старого доброго планшету або смартфону. Щоб перевтілитися в читалку, приладу досить мінімального запасу функцій, пам'яті і технологій. Досить лише завантажити бібліотеку електронних книг, які, як правило, зберігаються в стислому форматі, і насолоджуватися читанням у будь-якому місці. Прилад стане компактною і різноманітною альтернативою сучасним рідерам.
Спосіб 7. Система безпеки
За аналогічним способом з батьківським контролем можна використовувати пристрій для спостереження за будинком. Можна знайти десятки різних програм, які передбачають спільну установку на старий прилад і основний. Під час твоєї відсутності камера залишеного в будинку пристрою буде відстежувати рухи і відправляти тобі повідомлення. Працюють такі софти через Wi-Fi.
Інші способи
На цьому перелік ідей не закінчується. Вживаний гаджет - це, перш за все, електронний прилад з датчиками і камерами, а значить, його можна використовувати в різних цілях:
- Фітнес-трекер. За допомогою спеціальних програм можна брати старий телефон на пробіжку, тренування або прогулянку. За результатами дня програми розрахують рекомендовану кількість навантажень, порахують кроки і пройдені маршрути.
- Плеєр. Чому не використовувати старий гаджет в якості музичного програвача? Його можна взяти в поїздку або слухати вдома, підключивши до акустики.
- Книга рецептів. Можна задіяти прилад в одній сфері, наприклад, в ролі персонального кулінарного помічника. З ним зручно шукати рецепти, користуватися голосовим пошуком, дивитися відео і розраховувати калорії.
- Компас. Старий телефон - кращий друг в подорожах. Його не страшно упустити, забруднити і викупати в озері. Навіть в офлайн-режимі за допомогою спеціальних програм він допоможе прокласти шлях і визначити місце розташування.
Не потрібно списувати з рахунків старий смартфон або планшет, адже йому ще можна знайти багаторазове застосування. До того ж часто у користувача є можливість скористатися програмою Trade-in з обміну вживаного гаджета на новий, що особливо популярно для пристроїв від Apple.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: iPhone 9: дата виходу 2020, ціна, основні характеристики
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua