iPhone 7 і 7 Plus - безперечні вбивці сучасних «андроїдів»
На десятому році існування лінійки «яблучних» смартфонів були представлені Apple iPhone 7 і 7 Plus, що втілили чергові купертіновского інновації. Довгоочікуваний водозащіщённий корпус поряд з новою платформою, поліпшеним екраном, професійними камерами і якісним звуком дозволяють назвати новачків не просто флагманами. А воістину самими навороченими телефонами року.
Два нових чорних кольору
З огляду на традицію, зовнішність «сімок» повинна була бути більш своєрідною. Згадаймо, кожна нова серія отримувала абсолютно новий дизайн: 3G / 3Gs, 4 / 4s, 5 / 5s, 6 / 6s. «Яблуневий» почерк, звичайно ж, відчувався, але все ж все серії дуже відрізнялися один від одного. Над оформленням Айфон 7 в Купертіно, мабуть, вирішили не морочитися і зробили акцент більше на внутрішній складової. Замість нового дизайну виробник представив просто нові відтінки кольорової палітри. Зник «сірий космос», який проіснував три роки (5s, 6, 6s). Замість нього з'явилися два нових кольори - матовий чорний і глянсовий чорний (іменований як «чорний онікс»). Нагадаємо, що від чорного корпусу Apple відмовилася в 2013 році, представивши замість нього той самий «сірий космос» в образі iPhone 5s.
Створюється враження, що якою б новий колір ні представила корпорація, він в будь-якому випадку стане затребуваним. Тому доказ - минулорічне «рожеве золото», яке розійшлося на ура, незважаючи на притаманну їй специфічність і помітність. Та ж доля спіткала і нові колірні рішення. Особливо «чорний онікс», який виглядає настільки престижно, що навіть закривши очі на уразливість глянсової поверхні до подряпин. При заблокованому екрані весь корпус здається монолітним - скло ніби зливається з алюмінієм. До слова, в новому поколінні як і раніше використовується алюмінієвий сплав серії 7000, який можна застосовувати також в аерокосмічній індустрії.
Десяте покоління отримало зовнішність попередника і постало в п'яти колірних конфігураціях - сріблястий, золотий, «рожеве золото», чорний і «чорний онікс».
Захист від води
Незважаючи на постійні дизайн, корпус «сімки» виконано більш герметично. Він зібраний на рівні IP67, що говорить про максимальний захист від пилу і високої стійкості до вологи. За стандартом оболонка рівня IP67 здатна витримати півгодинне перебування під водою на глибині не більше 1 м. Попри це, на офіційному сайті Apple попереджається, що часте перебування під водою може спровокувати передчасний знос. І телефон не підлягатиме гарантійного ремонту, якщо перестане функціонувати в результаті контакту з вологою.
Водозащіщённая збірка спрямована більше на збереження апаратних складових в таких непередбачених випадках, як дощ, короткочасне попадання в ємність з рідиною, пролита склянка води. Схоже, Apple в черговий раз підстрахувала себе.
Перевтілення головною клавіші
Кнопка «Додому» відтепер не механічна, а сенсорна. Вона як і раніше містить сканер відбитка пальця Touch ID 2-го покоління. І, крім того, навчилася розрізняти жести, в тому числі силу натискання (Force Touch, як у тачпада MacBook'а). Наявність сенсорної клавіші має порадувати тих, у кого виникали проблеми при роботі з механічною кнопкою.
Підвищена яскравість і поліпшена передача кольору
Більшість характеристик дисплея була запозичена у попередніх моделей (6s і 6s Plus). Так, [iPhone 7] Відео 1 отримав 4,7-дюймовий екран, дозвіл 1334х750 пікселів, контрастність 1400:1. Фаблет iPhone 7 Plus оснастили екраном з діагоналлю 5,5 дюйма, роздільною здатністю 1920х1080 пікселів, Контрастність 1300:1. Обидва смартфони перейняли технологію 3D-Touch, вперше представлену роком раніше. Нагадуємо, що 3D-Touch дозволяє сенсора розпізнавати силу натискання (аналог Force Touch для кнопки «Додому»), що покликане полегшити управління. Крім цього, використовується привід Taptic Engine 3-го покоління, який створює тактильний відгук відповідно до силою дотику.
«Сімки» отримали збільшену на 25% яскравість в порівнянні з 6s / 6s Plus (625 проти 500 кд / м2), що підвищує читабельність на сонці. Крім того, спостерігається розширення колірного охоплення, що сприяє більш природною передачі кольору.
На 40% швидше. 3 Гб оперативної пам'яті
Продовжуючи тенденцію, купертіновци нагородили чергове покоління новим процесором. На цей раз його назвали A10 Fusion. Це перший чотирьохядерний чіпсет в сімействі. Він характеризується більш енергоефективною роботою. Два ядра відповідають за швидкість, інші два - за економне споживання ресурсів акумулятора. Порівнюючи з А9 і А8, він, відповідно, на 40% і 200% спритніше. На тлі «заліза» першого айфона (2007 рік випуску) А10 Fusion перевершує в 120 разів. Показники графіки вражають ще більше. У порівнянні з можливостями торішньої відеокарти спостерігається 50-відсоткове прискорення, а відеокарти дворічної давності - 300-відсоткове. За весь час існування лінійки «яблокофон» графіка прискорилася аж в 240 разів.
Об'єм оперативної пам'яті різниться - у меншій моделі 2 Гб, у фаблет 3 Гб (айфон вперше отримав 3-гігабайтний ОЗУ). Що стосується вбудованої пам'яті, то відбулися значні зміни. По-перше, немає «сімок» з ПЗУ 16 і 64 Гб. По-друге, з'явилася 256-гігабайтна модифікація.
Обсяг постійного сховища становить 32, 128 і 256 Гб. Карта пам'яті як і раніше не підтримується.
Прискорений інтернет
Завдяки стандарту 4G LTE Advanced швидкість передачі досягає до 450 Мбіт / с. Це на 50% швидше в порівнянні з моделями 6s / 6s Plus і на цілих 300%, ніж у 6/6 Plus. Швидкість Wi-Fi досягає 866 Мбіт / с (стандарт 802.11 ac + MIMO) - швидкі скачування і завантаження гарантовані. Спілкуватися в месенджерах стало ще зручніше, оскільки на вхідний дзвінок з WhatsApp, Facebook та ін. Можна відповідати точно так же, як і при відповіді на звичайний телефонний дзвінок.
Продовження автономної роботи
При звичайному використанні час роботи від акумулятора у iPhone 7 становить на 1 годину більше, ніж у 6s. А у iPhone 7 Plus - на 2 години більше в порівнянні з 6s Plus. Працюючи в мобільному інтернеті, батареї вистачає до 12-13 годин (було 10-12 годин). А при роботі з інтернетом Wi-Fi забезпечується 14-15 годин роботи (було 11-12 годин).
Apple iPhone 7 Plus - кращий камерофон
Камера iSight - мабуть, головна перевага десятого покоління. Мова йде саме про фаблет 7 Plus. На його «спині» красуються два об'єктива - обидва на 12 Мп. Зліва - ширококутний (f / 1.8), праворуч - телеоб'єктив (f / 2.8). Вони створюють 2-кратний оптичний і 10-кратний цифровий зум (для відео - 6-кратний цифровий зум).
Це означає, що можна збільшувати фото до 10 разів, а відео - до 6 разів без втрати якості. Ще одна фішка - ефект глибини різкості, властивий перш за все цифрових фотоапаратів. Завдяки цьому ефекту об'єкт на передньому плані фокусується, а фон розмивається. Застосування глибини різкості використовується переважно при створенні портретів. Виглядає такий знімок дуже професійно.
Фотозйомка в русі і при слабкому освітленні
Решта нововведення iSight-камери торкнулися також і меншу модель iPhone 7 (у неї один 12-мегапіксельний модуль з діафрагмою f / 1.8). Тепер об'єктив складається з 6 лінз, а не 5, як раніше. Крім того, він оснащений спеціальним датчиком, постійно відстежує будь-які коливання (тряска мобільного пристрою, рух об'єкту зйомки). Ця технологія називається оптичною стабілізацією зображення, в результаті якої фотографія виходить чіткою, без ефекту «шевелёнкі» (розмитості).
Завдяки оптичної стабілізації зображення можна фотографувати на ходу без шкоди якості кадру.
До слова, апертура f / 1.8 раніше не зустрічалася ні в одному айфоне (у попередників - f / 2.2). Це означає, що «сімки» пропускають до 50% більше світла. В умовах низької освітленості фото і відео виходять ясними і чіткими. Особливо в союзі зі спалахом, у якій тепер 4 світлодіода, що випромінюють на 50% більше світла, ніж спалах iPhone 6s / 6s Plus. Зйомка відео, як і раніше, доступна в найвищій якості 4К.
Автопортрети на 7 Мп
Фронтальна FaceTime-камера пристосувалася до зйомки 7-мегапіксельних Селф (замість колишніх 5 Мп). Вона отримала автоматичну стабілізацію зображення.
Як і iSight, навчилася робити ще більш реалістичним зображенням в режимі Live Photos (розширився діапазон кольорів).
EarPods з Lightning коннектором
Розглянувши бортову частину корпусу, складно не помітити зниклий роз'єм mini-jack (3.5 mm). З огляду на його відсутність збільшилася перфорація динаміків, які відтепер видають стереозвук. Причому динаміки тепер перебувають не тільки на нижньому торці корпусу, але і на верхньому. В результаті отримуємо чисте, об'ємне і вдвічі гучне звучання.
Постає питання - як же тепер слухати музику в навушниках і спілкуватися по телефону hands-free? У Купертіно знайшли рішення - комплектували телефон гарнітурою EarPods з Lightning-роз'ємом (тим же, що і у зарядного пристрою). При бажанні використовувати EarPods з колишнім аудіовиходом, в комплекті додається перехідник.
Немає плутанини з дротами!
На презентації також були анонсовані AirPods - бездротової аналог EarPods. Бездротові навушники управляються голосом (Siri) і оснащені процесором W1, який підтримує дистанційне підключення з iPhone по Bluetooth. Спільно з процесором працюють акселерометри і оптичні сенсори, завдяки яким звук відтворюється тільки тоді, коли хоча б один навушник знаходиться у вусі.
AirPods працюють на батареї, що забезпечує до 5 годин автономної роботи. За 15 хвилин зарядки акумулятор наповнюється енергоресурсами, яких вистачить ще на 3 години експлуатації. Заряджається аксесуар в спеціальному чохлі, до якого підключається Lightning-кабель. Щоб встановити зв'язок, потрібно операційна система не раніше версії iOS 10. AirPods продаються окремо і будуть доступні у продажу в кінці жовтня.
iPhone 7 і 7 Plus - воістину найкращі
Крутіше цих передових смартфонів на ринку, безперечно немає. У Apple iPhone 7/7 Plus найпотужніше апаратне забезпечення і високопрофесійна камера. Можна підібрати більш практичні для себе навушники або насолоджуватися без них приголомшливим стереозвучанням. Немає причин боятися за справність складових, якщо ви з телефоном раптом потрапите під дощ. По суті, навіть приймаючи душ, можна мімолётом відповісти на повідомлення або лист.
Батарея стала працювати довше, а інтернет - швидше. На екрані все відображається набагато краще. Модифікація на 256 Гб дозволяє зберігати ще більше інформації. А нові колірні рішення корпусу змушують подивитися на айфон іншими очима. Це старий добрий «яблокофон», користуватися яким стало набагато зручніше. Це факт.