Найкращі процесори для ноутбуків
Якщо раніше при купівлі ноутбука всі покупці віддавали перевагу процесору Intel (йому просто не було рівних), то два роки тому ситуація змінилася - з'явилися конкурентоспроможні мобільні чіпи від AMD. Тому в 2020 році питання, на якому процесорі купити ноутбук знову стає актуальним. Сьогодні розбираємося в сучасних процесорах для ноутбуків і вибираємо найкращі з них.
Розбираємося з процесорами Intel
Що це за букви і цифри в назві? Пояснюємо на прикладі моделі процесора Core i7-8550U:
- Позначення i3, i5, i7 вказують на ціновий сегмент і показник продуктивності: чим менше цифра, тим дешевше і гірше процесор.
- Цифри 8550U вказують на покоління ЦП (в даному випадку восьме). А три цифри після вісімки (550) позначають номер моделі (чим вище номер, тим новіше).
- Core i7-8550U - буква U в кінці означає цільове призначення (U - для ультрабука).
Призначення процесорів Intel буває абсолютно різне:
- M - мобільний;
- MQ - 4-ядерні чіпи для ноутбуків;
- MX - просунуті для ПК (eXtreme);
- HQ - позначення графічних співпроцесорів;
- U - для ультрабуків;
- К - процесори, частоту яких можна розганяти;
- F - моделі без вбудованої відеокарти;
- C - високопродуктивні з вбудованою відеокартою і можливістю розгону;
- T - моделі з мінімальним енергоспоживанням;
- Y - моделі з наднизьким енергоспоживанням.
Що значить Core, Celeron, Xeon:
- Celeron і Pentium - використовуються в малопотужних ноутбуках.
- Xeon - встановлюються в топові моделі.
- Core - використовуються в середньо- і високопродуктивних пристроях.
Розбираємося з процесорами AMD
Назви сучасних процесорів AMD нагадують Intel, наприклад, Ryzen 9 3900X:
- Цифра 9 означає приналежність до топових моделей процесорів. Також є цифра 3 - бюджетні, 5 - середньої цінової категорії.
- 3900X - перша цифра вказує на номер покоління, а наступні три позначають номер моделі.
- Буква вказує на цільове призначення: U - для ноутбуків, G - для стаціонарних ПК, X - ноутбук підтримує функцію XFR (розгін процесора).
Раніше позначення було інше, але почалася нова ера процесорів AMD, тому упустимо цей момент.
ТОП процесорів для ігор
Сучасні ігри вимагають від ноутбука відмінної обчислювальної потужності і кращої продуктивності. Тому в ігровому ноутбуці повинен бути не тільки крутий ЦП, але і крута система охолодження. Як ми вже говорили на початку, раніше з топовими процесорами було все зрозуміло - вийшов Intel 7 покоління, його і треба брати. Але в 2019 році компанія AMD випустила CPU, який демонструє не гіршу швидкість.
1 місце. Intel Core i9-9900K
Цей процесор гарантує плавний геймплей, стабільний стрімінг і багато іншого. Це 8-ядерний чіп, який працює на частоті 3,6-5,0 ГГц з кешем третього рівня - 16 Мб і енергоспоживанням 95 Вт. Тип підключення - PCIe 3.0.
Переваги:
- Найкраща модель для геймінга і стрімінга.
- Багатоядерний, що дозволяє вирішувати безліч завдань одночасно.
- Розганяється до повноцінних 5.0 ГГц - найвища частота серед всіх процесорів.
- Вимагає заміни комплектного кулера.
Це не найенергоефективніший процесор для ігор, але він дуже потужний, його продуктивності достатньо для роботи з найпотужнішими сучасними відеокартами.
2 місце. Intel Core i7-9700K
Ідеальний баланс продуктивності і вартості. Він слабкіше попереднього, коштує на 100-150 доларів дешевше. Модель має 8 ядер, працює на частоті 3,6-4,9 ГГц, має кеш третього рівня 12 Мб. CPU характеризується високою ігровою продуктивністю, але відсутня технологія Hyper-Threading, що підвищує ігрову здатність.
Додаткові ядра і збільшена тактова частота роблять цей процесор швидше Core i7 восьмого покоління, навіть при меншій кількості потоків.
3 місце. AMD Ryzen 9 3900X
12-ядерний чіп, який працює на частоті від 3,8 ГГц до 4,6 ГГц. Є кеш 3 рівня обсягом 64 Мб. Це універсальна модель процесора, що відрізняється високими показниками потужності для якісного геймінга і в той же час підходить для неігрового використання. Повільніше, ніж Intel Core i9-9900K в іграх, але коштує приблизно стільки ж, комплектується хорошим кулером Wraith Prism.
Найкращі процесори для потужного ультрабука
Ультрабуки - це компактні і легкі ноутбуки, які прийшли на зміну важким 3-кілограмовим пристроям. Вони характеризуються потужною начинкою, що дозволяє вирішувати найскладніші завдання: монтаж відео, обробка фото, робота з графікою.
1 місце. Core i9-8950HK
Топовий процесор заснований на архітектурі Coffee Lake, і ця назва дана йому не дарма. Ноутбук з i9-8950HK дійсно ніби випив чашечку кави, що бадьорить, і готовий на максималці вирішувати будь-які завдання: терміново, швидко, прямо тут і зараз. Шестиядерний процесор з 12 потоками дозволить обробляти фотографії, працювати з фоторедакторами, переглядати фільми в максимальній якості. ЦП підтримує технологію оверклокінгу Hyper-threading.
2 місце. Core i7-8550U
Модель процесора Kaby Lake Refresh. Залежно від складності виконуваної задачі технологія Turbo Boost розганяє пристрій з 1,8 Ггц до 4,0 Ггц. Core i7-8550U виконаний за поліпшеним техпроцесом - не просто 14-нанометровим, а 14-нм плюс. Працює в парі з відеокартою Intel UHD Graphics 620, тому якщо вам не потрібні ігри, то продуктивності вистачить для будь-яких завдань, в тому числі і для роботи з графікою.
3 місце. Ryzen 5 2500U
Цей процесор активно використовують Acer, Lenovo, HP. Він відноситься до середньоцінового сегменту і належить до покоління Zen. Комплектується 4 ядрами, які можуть обробляти два потоки завдань одночасно. Підтримується технологія Precision Boost, що відповідає за регулювання частоти від 2,0 до 3,6 ГГц. Цікаво, що вбудована відеокарта Radeon Vega Mobile Gfx в два рази швидше інтелевської - на цій платформі літають не тільки офісні додатки, але і недорогі ігрові машини.
Тепер ти озброєний і можеш без допомоги консультанта вибрати ноутбук з топовим CPU.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: ТОП-5 бюджетних ноутбуків
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua