Корисні штуки, які повинні бути в кожній машині взимку
Нехай зими в наших широтах не надто суворі, але як раз непередбачуваність погоди і таїть небезпеку. У будь-який момент сльота може змінитися заметами, сніговими бурями і хуртовиною. Саме час підготувати автомобіль до примх природи, поки не пізно. Stylus.ua зробив добірку товарів для безпечної і комфортної їзди взимку.
Передмова
Багато водіїв помилково вважають, що їх машина укомплектована всім необхідним, але часто речі, які здавалися марними, виручають в екстреній ситуації. Якщо в зимову морозну погоду ти вирушаєш в тривалу поїздку, перевір заряд смартфона і візьми зовнішній акумулятор. При необхідності в їзді в темний час доби перевір наявність нормального освітлювального приладу, оскільки ліхтарик гаджета навряд чи допоможе, та й телефон буде розряджатися. Обов'язково поклади в багажник теплі речі - вони стануть в нагоді, якщо доведеться зупинятися і лагодити на холоді поломку або міняти колесо. Для тривалої зимової поїздки не завадить термос і невеликий запас продуктів. Сподіваємося, про аптечку тобі не потрібно нагадувати.
10 речей, які повинні бути в автомобілі взимку
Пуско-зарядний пристрій
На дорозі може статися ситуація, коли акумуляторна батарея промерзає і втрачає ємність. Щоб не залишитися одному на пустельній сніговій трасі, допомогти завестися автомобілю можна пуско-зарядним пристроєм. Він легкий, компактний і не займе багато місця в авто. Прилад може:
- запустити двигун;
- зарядити автомобільний акумулятор;
- підживити енергією гаджети.
Подібні пристрої можуть оснащуватися додатковими функціями: захистом від короткого замикання, перегріву, режимом прискореної зарядки.
Міні-лопата
Компактна лопата - обов'язковий аксесуар зимових поїздок. Звичайно, це повинен бути не інвентар з дитячого набору для пісочниці, а спеціальна лопата для автомобілістів. На ринку є прості і складні моделі, які зручно зберігаються і трансформуються з портативного пристрою в повноцінний інструмент. Сніг, що випав за ніч, може паралізувати автомобіль, і єдиний вихід - взятися за лопату.
Ковші інвентарю виготовляються з різних матеріалів:
- пластик - недорогий, але може відколюватися;
- алюміній - легкий, але гнеться;
- сталь - міцна, але важка.
Буксирувальний трос
Ця річ повинна бути в авто не тільки в холодну пору року, але взимку шанси на її використання зростають. Буксирувальний трос виручить при застряванні машини в заметі, бруду або мокрому снігу. Довжина і виміри троса строго регламентовані правилами дорожнього руху. Найчастіше він виготовляється з вологовідштовхувального і морозостійкого капрону. Для підвищення видимості на дорозі троси пофарбовані в яскравий колір і не можуть бути коротшими 4 м. Розривне навантаження виробу повинно бути вдвічі вище ваги автомобіля. Деякі варіанти йдуть в комплекті з чохлом для зручного зберігання.
Рідина для розморожування замків
Зараз вже мало хто використовує для розморожування гарячу воду, оскільки на ринку з'явилися різноманітні інноваційні засоби. Одним з них є рідина для розморожування замків, до складу якої входить спирт (володіє низькотемпературним режимом замерзання), силікон або тефлон (відштовхують вологу). Рідина має високі проникаючі і змащувальні властивості. Хороший засіб розморозить замикаючі елементи за 10-20 секунд. При сильному морозі рекомендується нанести профілактичне мастило на ніч.
Щітка для очищення від снігу
Щітка зі скребком і телескопічною розсувною ручкою - необхідне приладдя перед відправленням в поїздку засніженою дорогою. Вона допоможе швидко і ефективно очистити скло після нічної завірюхи і періодично прибирати сніг під час зупинок. Для дбайливого струшування потрібно вибирати вироби з ворсом, що гнеться: він не дряпає покриття машини, не стає жорстким при мінусовій температурі.
Ручка найчастіше виготовляється з міцного і нековзкого пластика. Якісну щітку можна розпізнати за наявністю термоізоляційних матеріалів у складі.
Рідина склоомивача
При безперервному снігопаді слід обов'язково підтримувати постійний запас даної рідини. Склоомивач швидко закінчується, а можливість його докупити є не завжди. При купівлі звертай увагу на склад: краще зробити вибір у бік дорогих засобів без вмісту метанолу. Розпізнати наявність токсичних речовин можна за запахом: отрути не мають характерного аромату, а якісна рідина, навпаки, буде різко пахнути. Нешкідливі склообмивачі робляться на основі ізопропілового і етилового спирту з додаванням ароматизаторів.
Наповнювач для котячого туалету
Ні, ми не помилилися рубрикою. Багато автомобілістів відзначають ефективність використання котячих наповнювачів при застряванні машини в снігу. Потрібно вистелити з гранул «доріжку» для того, щоб автомобіль міг виїхати. Наповнювач розчиняє вологу і створює суху підстилку. Звичайно, можна використовувати і цеглу, але вона важче і не продається в будь-якому супермаркеті. Наповнювач рекомендується придбати з запасом, оскільки однієї упаковки може виявитися недостатньо.
Є у котячих гранул і інше застосування: їх насипають в носок або будь-який мішечок і підвішують в салоні авто для запобігання запотівання скла.
Ліхтар
Темрява - головний ворог водія при поломці авто. Як згадувалося вище, ліхтарик в мобільному телефоні навряд чи допоможе в серйозній ситуації, тому не лінуйся замовити більш потужний прилад. В ідеалі краще взяти стаціонарний освітлювальний пристрій, який можна поставити, але підійдуть і ручні моделі зі зручним елементом для утримання.
Взимку темніє рано, ризик застрягти в незнайомому місці збільшується, особливо коли поруч немає кому прийти на допомогу. За допомогою ліхтарика можна забезпечити себе джерелом світла і подавати сигнали про допомогу.
Ручний пилосос
Необхідність в компактному пилососі зростає в зимовий період, коли в салоні накопичується бруд, талий сніг, сіль і пісок. Для їх моментального видалення ідеально підходять ручні пилососи. Це можуть бути спеціальні автомобільні моделі або побутові пристрої з відповідною насадкою, що працює від акумулятора або прикурювача. Кращий варіант - модель з миючим режимом, яка завдяки наявності резервуара з водою результативно впорається з очищенням і миттям зовнішніх поверхонь.
Ручні пилососи можуть бути з різними фільтрами:
- HEPA;
- аквафільтром;
- мікрофільтром;
- тканинним;
- циклонним.
Тепловентилятор
Взимку водій може зіткнутися з ситуацією, коли штатної пічки не вистачає на опалення салону або необхідно довгий час чекати її нагрівання. З цим компактним гаджетом, що живиться від прикурювача, можна швидко розігріти лобове і заднє скло, розтопити паморозь і забезпечити якісний обігрів. Прилад складається з кулера і нагрівального елементу, а горизонтальна ніжка робить його зручним для розташування на горизонтальній поверхні. У деяких моделях напрямок тепла регулюється і направляється в потрібну сторону. Плюси тепловентилятора - відсутність спалювання кисню і пересушування повітря.
Також водієві не завадить наявність рукавичок, пледа, термоносків і валянків, які можуть виявитися предметами першої необхідності в складних ситуаціях на засніжених трасах. Багато водіїв недооцінюють капризи природи і покладаються на авось, але пам'ятай, вирушаючи в дорогу взимку всією сім'єю, ти несеш відповідальність не тільки за себе!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Гаджети, які стануть в нагоді кожному автомобілісту
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua