Як вибрати автомобільний відеореєстратор?
Дорога — місце потенційно небезпечне, адже саме тут відбуваються автомобільні аварії, конфлікти і спірні ситуації, в яких часто важко довести свою невинність. Щоб при з'ясуванні обставин не доводити, що «це не я вилетів на червоний», варто купити відеореєстратор. Вибираючи даний автомобільний гаджет, покупці звертають увагу на рейтинг, відгуки інших покупців, тести. Ми розповімо, як вибрати якісний відеореєстратор самостійно, не звертаючись за допомогою до консультантів.
На що звернути увагу при купівлі відеореєстратора?
Роздільна здатність
Актуальний стандарт для купівлі — FullHD (1920x1080 пікселів). Все що нижче - це бюджетні варіанти, вони скоро застаріють, а моделі з FullHD заповнять ринок. Рекомендуємо зараз купити відеореєстратор з FullHD, щоб через пару років не переплачувати за новий.
Важливо! Деякі бюджетні пристрої оснащені функцією інтерполяції, вона на програмному рівні додає роздільну здатність зображенню, «розтягуючи» його. Якість зйомки при цьому серйозно погіршується. Часто компанії замовчують про цю функцію, видаючи інтерпольовану роздільну здатність за реальну.
Оптика
На якість зйомки впливає і оптика:
- Пластикова — використовується в дешевих моделях, з часом мутніє і може потріскатися через перепад температур.
- Скляна — надійна і довговічна оптика, яка гарантує якісну і чітку картинку навіть через кілька років після купівлі.
Тут вибір очевидний — потрібно брати скляну оптику.
Частота кадрів
Чим більше частота кадрів, тим плавніше і чіткіше буде відтворюватися відео — ви зможете без зусиль підібрати нормальний стоп-кадр. Оптимальна частота кадрів — 30 к/с і вище. У моделях з частотою 15-20 к/с важко знайти якісний стоп-кадр.
Кут огляду
Більшість моделей мають кут огляду 120-180 градусів, але важливу роль в якості відеозйомки грає швидкість, з якою ти рухаєшся. Через високу швидкість бічні лінії змащуються, чітким залишається центр відео, тому для швидкої їзди підійде модель з кутом огляду 120-140 градусів, а любителям розміреної можна вибрати максимальний кут огляду — картинка залишиться чіткою навіть по краях.
Зйомка при поганому освітленні
Якість відеозйомки в темний час доби падає. Щоб запис був якісним навіть в нічний час, зверни увагу на наявність функції «Нічний режим». Вона дозволить в подробицях розглянути деталі події на дорозі в нічний час і при повній відсутності освітлення.
Світлодіодним підсвічуванням можна знехтувати, оскільки дальність дії мінімальна і іноді лампочки, які відображаються від скла, можуть локально «засвічувати» відео.
Тип кріплення відеореєстратора
Зручне кріплення — важливий параметр вибору, оскільки після перших десятків невдалого монтажу/демонтажу деякі користувачі просто закидають реєстратор. Відеореєстратори кріпляться до лобового скла:
- Вакуумною присоскою. Реєстратори на присосці можна безперешкодно знімати і вішати в інше місце, але присоска може відвалитися через нерівні дороги. Важливо враховувати розміри і вагу пристрою — для великого відеореєстратора потрібна велика площа кріплення.
- Двостороннім скотчем. Кріплення за допомогою двостороннього скотча більш надійно, оскільки зміна температур і погані дороги для них не перешкода, але скотч — це одноразове кріплення. Закріпивши відеореєстратор один раз, перемістити і закріпити заново на ту ж наклейку не вийде. Але ніхто не заважає купити нову, це недорого.
- Кліпсами. Часто подібне кріплення зустрічається в багатофункціональних реєстраторах-дзеркалах. Такі гаджети зазвичай мають кілька камер, підтримують підключення DVD або TV, GPS-навігатор і інші «плюшки».
Кронштейн вибирай з можливістю регулювання висоти і нахилу. Це стане в нагоді для реєстраторів з однією камерою. Ти зможеш спрямувати камеру в салон або на водійське скло, щоб зафіксувати діалог з поліцією.
З акумулятором або без?
Після установки відеореєстратора в автомобілі потрібно підключити кабель блоку живлення в прикурювач. Це обов'язкова функція для моделей без вбудованої батареї, інакше їм немає звідки брати енергію. Моделі, що працюють від акумулятора підключати до прикурювача необов'язково, за винятком тривалих поїздок, оскільки акумулятор може розрядитися.
Існують відеореєстратори, які при підключенні до прикурювача включаються і починають автоматичний запис.
Вибираємо карту пам'яті
Вона потрібна для збереження відео і фотографій, зроблених реєстратором. Перевір в магазині сумісність відеореєстратора і карти пам'яті. Імовірність, що вони «не подружаться» мінімальна, але краще перестрахуватися. Якщо плануєш купувати карту пам'яті разом з відеореєстратором, то перевір в характеристиках, яка карта потрібна: SD або microSD (більш компактна версія SD).
Оптимальний обсяг карти пам'яті - від 32 Гб. Оскільки показники відеозйомки не найвищі, великий обсяг не потрібен. Іноді відеореєстратори комплектуються картою пам'яті, тому купувати додатково не доведеться (уточни комплектацію перед покупкою).
Додаткові можливості
Розширять функціонал і можливості пристрою наступні фішки:
- Циклічний запис і G-сенсор. Завдяки функції циклічного запису нові відеоролики пишуться поверх старих (старі видаляються). Але важливі відео, де відеореєстратор зафіксував зіткнення або аварійні ситуації, збережуться завдяки G-сенсору.
- Дисплей. Щоб встановити правду про подію, доводиться приїжджати додому, діставати карту пам'яті з реєстратора, вставляти в ПК і дивитися. Наявність дисплея у відеореєстраторі допоможе на місці розібратися в ситуації, що склалася. Навіть невеликий екран діагоналлю 1-2" допоможе довести невинність і вийти з суперечки переможцем.
- GPS-модуль. Наявність GPS-модуля дозволить прив'язати відеозапис до координат. Зафіксовані координати можна використовувати в якості додаткового доказу.
- Датчик удару або руху. Якщо реєстратор вимкнений, то при виявленні підозрілої активності або ударі він увімкнеться і почне записувати відео.
Тепер ти у всеозброєнні, можеш переходити на сторінку відеореєстраторів і вибирати підходящу модель.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Гаджети, які стануть в нагоді кожному автомобілісту
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua