Як правильно вибрати парасольку: захищаємося від дощової погоди
Хоч вже настало літо, та дощі не припиняються, але навіть на вулиці можна сховатися під затишний купол і відчувати себе захищеним. Парасолька — предмет, який повинен бути у кожної людини. А краще, коли їх кілька і є можливість підбирати за кольором одягу, стилем і настроєм. Магазин "Стилус" розібрався, які парасолі повинні бути у вашому гардеробі і на які критерії звернути увагу перед купівлею.
Без парасольки — життя не те
Чудово, коли є одна універсальна парасолька нейтрального кольору «на всі випадки життя». Але погодьтеся, парасольку-тростину не покладеш в рюкзак або сумочку, коли це необхідно, а маленький складаний аксесуар не вкриє двох людей. Щоб уникнути дискомфорту, рекомендується мати моделі різних модифікацій, доречних в конкретній ситуації. Головна мета парасольки — укрити вас від дощу і не дати намокнути, але не всі вироби здатні впоратися зі своєю місією. Перед тим, як переходити до питання вибору, розберемося, які види парасольок існують на ринку.
Хто буде користуватися парасолькою?
Перш за все, парасолька — практичний аксесуар, представлений сотнями варіацій. Першим критерієм, на який звертає увагу виробник при виготовленні моделі — хто буде користувачем: чоловік, жінка або дитина.
Чоловічі парасольки відрізняються масивністю, важкістю і довговічністю, забезпеченою міцними матеріалами. Аксесуар для джентльмена повинен бути здатним укрити і даму, тому навіть складані моделі мають велику діагональ купола. Найчастіше їх випускають в темних відтінках з мінімальним орнаментом.
Жіночі парасольки є їх протилежністю. Тут ви зустрінете неосяжний вибір строкатих, приглушених, яскравих і стриманих кольорів. Характерною особливістю є присутність принтів і великої кількості декору. Не залишають в спокої виробники і ручку, яка може бути покрита стразами, візерунками, різьбою або мати дивакувату форму — для того, щоб представниця прекрасної статі «кинула погляд» на оригінальну парасольку.
Дитячі вироби відрізняються практичністю, стійкістю до ударів, падінь і сильного вітру. Діаметр купола накриває тільки дитину, а матеріалам характерна легкість і еластичність. У список ключових особливостей входить оформлення, адже навряд чи дитина проміняє мультяшних героїв і казкових персонажів на однотонне забарвлення.
Вибираємо парасольку за конструкцією
Багато покупців вибирають парасольку виходячи з цілей використання, звертаючи увагу на її розмір. Довжина виробу залежить не від фантазії виробника, а від конструкційних особливостей, які представляють два типи: парасолька-тростина і парасолька телескопічна.
Моделі у вигляді тростини мають довжину, що досягає до 1 м і великий діаметр куполу, здатний вмістити кілька людей. Даний вид виробу вважається більш надійним, він має якісне кріплення елементів і гакообразну ручку. Плюси парасольки-тростини:
- практичність;
- зносостійкість;
- стійкість до поривів вітру.
Телескопічні парасолі вміють складатися в два, три, чотири і п'ять складань. Їх зручно носити з собою протягом дня і дістати в потрібний момент, тому вони частіше вибираються дамами. На що не йдуть виробники, щоб підвищити місткість: придумують плоскі, кишенькові моделі і парасольки-капсули. Плюси складної парасольки:
- компактність;
- легкість;
- стильність.
Механічна або автоматична?
При виборі виробу звертають увагу на тип механізму складання, що впливає на довговічність і зручність експлуатації. Розрізняють три способи відкриття і закриття парасольки:
У питанні зносостійкості успішно зарекомендували себе парасолі з механічним типом відкриття. Деякі вироби не можуть мати інший тип системи через особливості конструкції (наприклад, парасольки в чотири і п'ять складань). Але через постійний механічний вплив такі моделі можуть виявитися незручними для тих, кому потрібно постійно відкривати і закривати парасольку, долаючи пересадки, різні переїзди і переходи.
Золотою серединою між співвідношенням «ціна-якість» є напівавтоматичні пристрої, які відкриваються натисканням кнопки, а закриваються вручну. Це ідеальний баланс між практичністю і функціональністю, де частина процесу економить час і сили власника.
В умовах сильного дощу кращим варіантом буде автоматизований виріб, що складається і розкладається однією кнопкою. Виходячи з транспорту, достатньо одного клацання, щоб парасолька відкрилась, а ви не намокли. Процес розкриття займає частку секунди і стільки ж потрібно для її закриття. За додаткові елементи доведеться розплатитися підвищеним навантаженням на конструкцію, що може позначитися на передчасній поломці пристрою.
Який матеріал парасольки найнадійніший?
Мова піде про матеріал, що застосовується для виготовлення купола. Сучасний асортимент виробів рясніє розмаїттям, де виробники поступово відходять від класичних тканин і пропонують прозорі, текстуровані, шовкові, градієнтні «укриття», але чи надійно вони захищають від проникнення вологи? В якості текстилю для купола використовуються:
- нейлон;
- поліестер;
- епонж;
- сатин.
Для недорогої вартості парасольки виробники використовують нейлон — найдешевша і непрактична тканина. Її головна перевага — ціна і швидке висихання, а основний мінус — швидкий знос, втрата фарб, вицвітання матеріалу після тривалого використання.
Зайшовши в будь-який магазин, 80% представлених виробів будуть зроблені з поліестеру. Це найпопулярніший варіант з оптимальним цінником, хорошою вологозахищеністю і надійністю. Синтетичний матеріал відрізняється гідною якістю, презентабельністю. Серед новинок у продажу з'являються парасолі з поліестеру з тефлоновим просоченням.
Елітний клас парасольок представляють моделі з епонжа з вплетенням бавовняних ниток (що підвищує практичність, не залишає вм'ятин і сприяє швидкому висиханню) і сатину з шовковим просоченням (відрізняються блиском, ефектним виглядом, але є делікатними і вимагають дбайливого догляду).
Багато з вас зустрічали прозорі парасолі, які оригінально виглядають і можуть мати цікаві візерунки, наприклад, ефект опадаючого листя. Купол таких моделей робиться з полівінілу — міцного, надійного і відмінно відразливого вологу матеріалу. Зустрічається тільки в парасольках-тростинах, оскільки ущільнена товщина не дозволяє їй зручно складатися.
Інші важливі моменти при виборі парасольки
Крім описаних критеріїв, зверніть увагу на:
- Каркас. Основою будь-якого виробу є стрижень. Від його міцності залежить, наскільки швидко парасолька вийде з ладу. Найбільш крихкими є алюмінієві каркаси, які легко розпізнати по матовому покриттю. Якщо ви хочете, щоб парасолька прослужила довше, купуйте модель зі сталевим стрижнем, покриття якого гладке і глянсове. Але найкращим варіантом стане застосування скловолокна — стійкого, легкого матеріалу, який не прогинається і довше тримає форму.
- Спиці. Їх число коливається від 5 до 36, але в якісному виробі повинно бути не менше 8 спиць однакової довжини, інакше купол буде провисати і не зможе протистояти вітру. Також слід врахувати кріплення спиць до парасолі, де має бути як мінімум дві точки.
- Ручка. Крім дизайнерських рішень, частіше використовуються два типи ручок: пряма (стандартна, укорочена, подовжена) і «гачок». Найбільш анатомічним вважається другий варіант, але якщо ви вибираєте компактну модель, зупиніться на прямій прогумованій ручці, яка не буде вислизати і протиратися.
- Діагональ купола. Діагональ виробів може варіюватися від 85 см до 110 см. Від 85 до 95 см — це мініатюрні декоративні варіанти, які захистять тільки вашу зачіску, а вище 100 см — великі парасолі-тростини для двох. Ідеальним діаметром стане модель на 100 см.
Не дайте поганій погоді зіпсувати вам настрій, адже дощ — теж відмінний привід для прогулянки, особливо, коли в руках надійна і якісна парасолька. Беріть близьку людину під ручку і вирушайте на дослідження вулиць!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як влаштувати романтичний вечір для двох?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua