Як відновити забутий пароль від роутера?
Сучасний користувач звик до «життя в мережі». Громадські місця, кафе, готелі, зони відпочинку обладнані Wi-Fi, щоб ви не пропустили важливі повідомлення. Домашня мережа найчастіше запаролена і автоматично підключається до пристроїв домочадців. Але часто після придбання нового гаджета або ремонту старого користувач стикається з проблемою, коли забуває пароль до Wi-Fi. У цій статті розповімо, що робити в такій ситуації.
«Шеф, все пропало»
Практично кожен будинок обладнаний Wi-Fi, до якого всі члени сім'ї безперешкодно підключаються завдяки автоматичним налаштуванням розпізнавання. Можуть пройти роки, перш ніж хтось із домашніх зіткнеться з проблемою неможливості підключення через втрату пароля. Найпростіший спосіб дізнатися пароль - подивитися інформацію на зворотному боці роутера, де виробник часто прописує заводський логін і пароль. Якщо на вашому роутере ви не знайшли інформацію, спробуйте ввести найпоширеніші варіанти: «admin», «1234», «abc123». Однак заковика в тому, що через їх схожості, більшість користувачів міняють пароль після установки, тому даний спосіб врятує в рідкісних випадках. Що ж робити, якщо заводські комбінації не допомагають, але необхідно терміново підключитися до інтернету? Не поспішайте панікувати. Ми розповімо вам декілька способів, як відновити пароль без допомоги фахівця.
Спосіб 1. Відновлення через комп'ютер з доступом до мережі
Для цього способу потрібно лише озброїтися мишкою і комп'ютером, раніше підключеним до маршрутизатора з відкритим доступом до мережі. Далі виконуйте наступні дії:
Правою кнопкою миші клацніть по значку Wi-Fi на панелі завдань.
Виберіть рядок «Центр управління мережами».
У діалоговому вікні натисніть на «Управління бездротовими мережами».
Після появи ще одного вікна, виберете пункт «Властивості».
Натисніть на вкладку «Безпека».
Усередині вкладки ви побачите пункт «Ключ безпеки мережі», де написано ваш пароль. Найчастіше він прихований, для відображення натисніть на «Відображати вводяться знаки» або намальований «око».
Отриманий шифр - і є ваш забутий пароль для підключення до Wi-Fi. Цього разу краще записати його, наприклад, маркером на задній панелі роутера.
Спосіб 2. Підключення через настройки самого роутера
Існує ще один спосіб повернути пароль при наявності комп'ютера, підключеного до інтернету. Для цього необхідно відкрити браузер і ввести в рядок комбінацію «192.168.0.1» або «192.168.1.1» (в залежності від моделі маршрутизатора). Перед вами з'явиться форма аутентифікації, для якої зазвичай актуальні логін і пароль - admin / admin. Після введення ви потрапите в налаштування роутера, де необхідно знайти вкладку, що відповідає за роботу бездротової мережі (зазвичай у вигляді намальованого роутера або в розділі «Додатково» - «Бездротова мережа»). У ній необхідно знайти вкладку «Безпека», де буде графа, призначена для вибору пароля. Швидше за все, символи будуть приховані зірочками, тому потрібно зробити їх видимими як в першому варіанті.
Спосіб 3. Відновлення шифрування за допомогою WPS
Даний метод застосовується, якщо комп'ютерний пристрій в будинку не має доступу до мережі інтернет. Тоді «операцію» можна провернути через Wi-Fi Protected Setup - стандарт напівавтоматичного створення бездротової мережі Wi-Fi. Для проведення «процедури» необхідний доступ до роутера і проходження дій:
Огляньте прилад і знайдіть кнопку з позначенням WPS. Її розташування може бути на лицьовій або бічній панелі.
Відкрийте настройки Wi-Fi на своєму гаджеті (смартфоні, планшеті), знайдіть пункт «« Підключення WPS », переведіть перемикач в режим активації.
Поки гаджет очікує приєднання, активізуйте WPS на маршрутизаторі (натискання повинно бути коротким, інакше запустяться інші команди).
Після двосторонньої активації відбудеться підключення до Wi-Fi.
Коли вам успішно вдалося підключитися, продовжуйте інструкції, описані вище.
Спосіб 4. Скидання до заводських налаштувань
Якщо перераховані вище методи не дали результату, а підключення WPS вимагає пароль, тоді залишається відновити вхід через скидання налаштувань роутера. Перед його виконанням переконайтеся в наявності договору, де вказані параметри входу в мережу і всієї супутньої документації, інформація з якої повинна бути у вас перед очима. Спочатку необхідно затиснути клавішу WPS / Reset на приблизно 10 секунд, після чого роутер повернеться до заводських налаштувань. Далі необхідно заново провести процедуру підключення до інтернету, дотримуючись інструкції вашого провайдера. З'єднайте комп'ютерний пристрій з роутером або знайдіть його через Wi-Fi на будь-якому іншому гаджеті. На нижньому корпусі приладу завжди присутній заводська наклейка з технічними специфікаціями, де, як правило, вказаний заводський пароль. На екрані комп'ютера введіть в браузері вже знайомий нам алгоритм «192.168.0.1/192.168.1.1». У списку налаштувань роутера необхідно знайти пункт WAN і ввести дані абонента, зазначені в документації. Тут же можна повернути ваші колишні налаштування.
Як поміняти старий пароль від Wi-Fi на новий?
Далі пропонуємо інструкцію для тих, хто забув пароль і повернув роутер до стандартних налаштувань, а також тим, хто просто хоче змінити примітивний шифр на щось оригінальне. Необхідно виконати наступні дії:
Відкрити браузер і ввести вже відомий алгоритм.
Ввести логін і пароль абонента.
У діалоговому вікні відкрити вкладку Wireless / Wireless Security.
Вибрати пункт PSK Password.
Відзначити поле WPA / WPA2.
У графі Version вибрати позначення WPA2-PSK, а в пункті Encryption - Automatic.
У поле введення пароля ввести бажаний шифр і зберегти його.
Перезавантажити роутер.
У меню на екрані з'явиться віконце, яке потребує вибору Click here, після чого процедура зміни пароля буде закінчена.
Для ефективної активації нового шифру слід зробити перезавантаження всіх пристроїв, раніше підключених до Wi-Fi у вашому будинку, адже тепер вони зажадають новий пароль. При подальшому використанні зберігайте резервні копії з даними для доступу або просто запишіть пароль в надійному місці, щоб не довелося користуватися способами вище.
Описані рекомендації відносяться до стандартних рішень, однак кожна конкретна ситуація може мати свої нюанси і параметри налаштування. Якщо в процесі перевстановлення ви зіткнулися з іншими труднощами, значить, проблема має глибинний характер і вимагає втручання технічної підтримки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не включається планшет. Що робити?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua