6 способів, як очистити мікрохвильову піч
Про акуратності господині говорить не тільки вимита до блиску техніка зовні, але і її охайне стан всередині. Після розігріву їжі в мікрохвильовці залишаються випаровування, бризки, крихти, плями від жиру. Пластикові кришки не завжди рятують, а страхітливий вигляд брудної печі здатний зіпсувати апетит. Щоб впоратися з плямами, недостатньо змахнути вологою губкою, тому Stylus підготував ТОП-6 найкращих способів, як підтримувати вашу мікрохвильову піч в ідеальному стані.
Специфіка миття мікрохвильовій печі
Сліди від їжі не тільки виглядають неприємно, але і знижують ефективність роботи мікрохвильовки, забиваючи вентиляцію і внутрішні канали конструкції. Для миття важливо правильно підібрати матеріал губки і миючі засоби, так як агресивні кислоти можуть зіпсувати покриття. Також не рекомендується застосовувати засоби з різким запахом, щоб уникнути його передачі на їжу при наступному розігріванні. Кілька слушних порад допоможуть вам уберегти «домашню улюбленицю» від негативного впливу і продовжити термін її служби:
Перед миттям вимкніть піч від електромережі.
Для видалення присохлих частинок їжі не використовуйте ножі, yoрші і грубі предмети.
Мийте піч тільки м'якою ганчіркою, акуратно натискаючи на стінки.
Під час миття не перестарайтеся - велика кількість води і засобів може вивести прилад із ладу.
Скляний піддон можна вимити засобом для миття посуду і ретельно просушити його перед поверненням на місце.
Після відпарювання відкривайте дверцята, відійшовши на максимально можливу дистанцію. При великому нагріванні пар може вирватися і обдати вас гарячими бризками.
Після чищення залиште мікрохвильовку відкритою для провітрювання.
Для зменшення забруднення рекомендуємо користуватися термокришкой. Так, вона не вбереже піч в разі пролиття або перевертання продукту, але забере на себе краплі пара і жирної кіптяви. Щоб вимити СВЧ зсередини, не обов'язково гнатися за купівлею дорогих засобів, можна скористатися тим, що завжди є вдома. Стилус дає експертну оцінку і відкриває секрети бездоганною чистки!
Спосіб №1. Оцет в допомогу - від будь-якого ступеня забруднення
Всі ефективні методи очищення засновані на принципі створення парникового ефекту. В даному методі пари оцту зруйнують наліт при нагріванні і нейтралізують неприємні запахи. Для чищення можна використовувати столовий 9-процентний розчин або яблучний оцет, слідуючи покроковим діям:
Наповніть глибоку тарілку водою.
Додайте в ємність 1 столову ложку оцту.
Поставте тарілку в мікрохвильовку.
Увімкніть прилад на розігрів на 3-4 хвилини (залежно від потужності печі).
Розчин створить парову баню і розм'якшити залишки їжі. Потім дістаньте ємність і протріть СВЧ вологою ганчіркою. Якщо забруднення залишилися, можна протерти внутрішній простір печі тим же розчином, зануривши губку в соду або оливкова олія. Метод дозволяє швидко і без труднощів очистити піч підручним засобом, але якщо ви не переносите різкий запах оцту, перегортайте нижче.
Спосіб №2. Експрес-чистка лимоном - від плям середньої і сильної складності
Аромат лимона куди приємніше оцту, але при емальованому покритті СВЧ використовувати даний метод часто не рекомендується. Лимонна кислота давно зарекомендувала себе дієвим засобом проти жирової накипу, її можна використовувати для миття приладу з внутрішньої та зовнішньої сторони. Плюс даної техніки в її екологічності з перевагою неповторного цитрусового запаху, який розвіється по всій квартирі. Варіацій чистки з лимоном багато, але ми розповімо про найрезультативніший. Для нього необхідно:
Наповнити глибоку ємність або стакан водою наполовину.
Покласти в ємність розрізаний навпіл лимон, попередньо видавивши туди сік.
Включити піч на 2-5 хвилин, поки лимон разогреет, а піч не обдасть паром.
Для парникового ефекту не відкривайте мікрохвильовку ще 10-20 хвилин, дайте кислоті глибоко проникнути в частинки їжі.
Дістаньте ємність і висушіть піч паперовим рушником.
Замість лимона деякі господині використовують порошок лимонної кислоти: він розчиняється в ємності з водою і ставиться на розігрів на 20-30 хвилин.
Спосіб №3. Екстрена допомога содою - для середніх і сильних забруднень
Якщо шкода даремно витрачати безцінний джерело вітамінів, а лимон ви віддаєте перевагу використовувати за прямим призначенням, на вашій кухонній полиці зачаїлося ще одне універсальне засіб - харчова сода. Після розігріву вона утворює осад на поверхнях печі, роз'їдаючи старі шари жиру, бруду. Починаємо традиційно:
Щоб не довелося відмивати камеру і від соди, наповнюємо глибоку ємність водою наполовину, інакше при розпарюванні розчин підніметься і витече.
Насипаємо столову ложку соди.
Ставимо в піч, розігріваючи на великої потужності кілька хвилин.
Ми залишаємо соду гарненько розпарити ще на 10-15 хвилин.
Протираємо камеру і ретельно висушуємо від вологи.
Особливо складні місця можна очистити змоченою в цьому розчині губкою.
Спосіб №4. Швидке очищення засобами для миття посуду - при слабкому забрудненні
У кожної господині на кухні є «Фейрі», але не всі знають, що з його допомогою (або аналогів) можна вимити слабозагрязненного піч. Ні, метод стосується не ручного чищення, а альтернативного варіанту використання миючого засобу. Все дуже просто:
Візьміть глибоку тарілку для мікрохвильовки і наповніть її теплою водою наполовину.
Додайте миючий засіб «на око» (зазвичай стандартну дозу, яку ви застосовуєте для посуду).
Поставте ємність на розігрів, поки піч зсередини не покриється паром.
Вийміть тарілку і отмойте внутрішні стінки вологою губкою.
Для усунення запаху після хімічного засобу в ємність з водою можна додати 1 чайну ложку соди.
Спосіб №5. Чистка склоочисником без парової лазні - для плям будь-якої складності
Склад склоочисника призначений для дбайливого чищення тендітних поверхонь, тому з усього асортименту побутової хімії це найбільш щадний засіб. Тут не використовується принцип «лазні», розчин йде в хід по прямому призначенню:
У посуді змішайте чищення для вікон і воду в співвідношенні 2:1.
Зніміть кільце і приберіть піддон.
Занурте губку в розчин і протріть забруднені місця вручну.
Почніть з верхньої зони, де розміщена вентиляційна сітка - ця частина найбільш забруднена.
В кінці протріть камеру насухо паперовим рушником і залиште провітритися.
Цей спосіб є чудовою нагодою промити піч і зовні. Засіб для вікон ефективно видаляє плями і натирає поверхні до блиску. Не ризикуйте з іншими побутовими хімікатами, призначеними для інших цілей, так як після нагрівання вони можуть спалахнути або осісти отруйними речовинами на вашу їжу.
Спосіб №6. Господарське мило - універсальний засіб при слабкій і середнього забрудненості
Багато відомо про корисні властивості господарського мила, включаючи його допомогу в результативному очищенні і дезінфекції. На даний метод необхідно витратити більше часу, але плюс в тому, що це абсолютно екологічно безпечний спосіб чистки, засіб для якого завжди під рукою. Щоб ретельно вимити внутрішню камеру мікрохвильової печі господарським милом, слід:
Натерти 1/3 мила на дрібній тертці.
Розчинити стружку в невеликій кількості теплої води.
Змочити губку в розчині і вручну протерти поверхні.
Не змиваючи, залишити на півгодини для роз'їдання частинок жиру.
Потім змити мильний наліт, прибираючи залишки їжі.
Ще раз ретельно протерти і просушити рушником або серветкою.
Мило не тільки очистить плями, але і відполіруйте покриття до первозданного вигляду.
Мікрохвильова піч дозволяє швидко розігріти їжу, приготувати другі страви, закуски, десерти і навіть випічку, зберігаючи природні властивості продуктів. На відміну від готування на плиті, під дією мікрохвиль вітаміни не встигають розпадатися, що робить блюдо корисним і поживним. Щоб необхідність в періодичній чищенні не затьмарила усіх радощів користування, кращий спосіб - не затягувати і відмивати забруднення відразу!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що не можна розігрівати в мікрохвильовці?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua